|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
15.09.2019ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің күн тәртібім ӨҚН №1 2сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылық |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; «Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» (Мұзафар Әлімбаев |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. ЖИ көмекші» Мектебің мынау сыныбың Осында 10 жыл түрасың! Тарыдай болып кіресің, Таудай болып шығасың! Ақылды болсаң сен егер, Қоржынға білім саласың! Ел үмітін ақтайтын, Адал азамат боласың! Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: Жұмбақ шешу. Қабырғадан қарап тұр, Уақытты санап тұр. (сағат) -Сағат не үшін керек деп ойлайсың? -Сағаттың көмегімен не өлшейді? - Тәртіп деген не? - Күн тәртібі дегенді қалай түсінесіңдер? - Күн тәртібін не үшін сақтау керек? -Ендеше балалар, бүгін біз сабақта күн тәртібін сақтаудың маңызы жайлы әңгімелесеміз. |
Өлең жолдарын бірге қайталайды Жаттығу қимылдарын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Слайд Күн тізбелік кесте сағат |
||
|
Сабақ тың ортасы 24 мин |
1.тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісімен орындалады. Күн тәртібі – күнделікті уақытты жоспарлау, бұл уақытты тиімді пайдаланып, демалыс пен жұмысты реттейді. Уақытты тиімді пайдалану үшін әрбір әрекеттің өз уақыты болуы керек (мысалы, ұйықтау, тамақтану, сабақ оқу, ойнау). А) Сөздік жұмысы. Тәулік, апта. Ә) Мәтінмен жұмыс. -Сендер таңертең, күндіз, кешке не істейсіңдер? - Апта күндерін білесіңдер ме? Бір аптада неше күн болады? - Сендер аптаның қай күндері мектепке барасыңдар? -Ал қай күндері сабақ болмайды? Себебін түсіндіріңдер. - Бүгін аптаның қай күні? 2 тапсырма: Дәптермен жұмыс болады.
- Кеше аптаның қай күні болды? - Ертең аптаның қай күні? - Сендерге аптаның қай күні ұнайды? Неліктен? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. 3-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі жүзеге асады. а) Сұрақ-жауап. -Аптаның қай күндері демалыс болып есептеледі? -Демалыс күндеріңді қалай өткізетіндеріңді айтып беріңдер. -Бүгін сейсенбі болса, онда екі күннен кейін қай күн болады? ә) Жұмбақ. Жаңылмастан жетеуі, Кезек қызмет етеді. ЕБҚ
оқушыға: Таң ертеңгісін жасалатын
шараларды қоршапи сызады. ЕҚБ оқушы: - Алдағы күндердің бірінде маңызды істі орындауды ұмытып кетпеу үшін не істеу қажет? ҚБ тапсырма: |
Суретпен жұмыс жасайды. Мәтінді тыңдайды.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді, апта
күндерін атайды-«Жарайсың!» Сұрақтарға жауап береді, апта
күндерін атауда көмек қажет етеді-«Жақсы!» Сұрақтарға жауап беруге қиналады,апта күндерін атай алмайды «Талпын!»
Дескриптор: Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелейді -«Жарайсың!» Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелеуде көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 12-бет 13-бет
|
||
|
Сабақ тың соңы 5 мин fcf 2nktg |
Кері байланысты : «Жемістер» әдісімен
|
Өз ойын айтады.
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 саб дүниетану.docx
2 саб дүниетану.docx
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
15.09.2019ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің күн тәртібім ӨҚН №1 2сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылық |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; «Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» (Мұзафар Әлімбаев |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. ЖИ көмекші» Мектебің мынау сыныбың Осында 10 жыл түрасың! Тарыдай болып кіресің, Таудай болып шығасың! Ақылды болсаң сен егер, Қоржынға білім саласың! Ел үмітін ақтайтын, Адал азамат боласың! Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: Жұмбақ шешу. Қабырғадан қарап тұр, Уақытты санап тұр. (сағат) -Сағат не үшін керек деп ойлайсың? -Сағаттың көмегімен не өлшейді? - Тәртіп деген не? - Күн тәртібі дегенді қалай түсінесіңдер? - Күн тәртібін не үшін сақтау керек? -Ендеше балалар, бүгін біз сабақта күн тәртібін сақтаудың маңызы жайлы әңгімелесеміз. |
Өлең жолдарын бірге қайталайды Жаттығу қимылдарын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Слайд Күн тізбелік кесте сағат |
||
|
Сабақ тың ортасы 24 мин |
1.тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісімен орындалады. Күн тәртібі – күнделікті уақытты жоспарлау, бұл уақытты тиімді пайдаланып, демалыс пен жұмысты реттейді. Уақытты тиімді пайдалану үшін әрбір әрекеттің өз уақыты болуы керек (мысалы, ұйықтау, тамақтану, сабақ оқу, ойнау). А) Сөздік жұмысы. Тәулік, апта. Ә) Мәтінмен жұмыс. -Сендер таңертең, күндіз, кешке не істейсіңдер? - Апта күндерін білесіңдер ме? Бір аптада неше күн болады? - Сендер аптаның қай күндері мектепке барасыңдар? -Ал қай күндері сабақ болмайды? Себебін түсіндіріңдер. - Бүгін аптаның қай күні? 2 тапсырма: Дәптермен жұмыс болады.
- Кеше аптаның қай күні болды? - Ертең аптаның қай күні? - Сендерге аптаның қай күні ұнайды? Неліктен? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. 3-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі жүзеге асады. а) Сұрақ-жауап. -Аптаның қай күндері демалыс болып есептеледі? -Демалыс күндеріңді қалай өткізетіндеріңді айтып беріңдер. -Бүгін сейсенбі болса, онда екі күннен кейін қай күн болады? ә) Жұмбақ. Жаңылмастан жетеуі, Кезек қызмет етеді. ЕБҚ
оқушыға: Таң ертеңгісін жасалатын
шараларды қоршапи сызады. ЕҚБ оқушы: - Алдағы күндердің бірінде маңызды істі орындауды ұмытып кетпеу үшін не істеу қажет? ҚБ тапсырма: |
Суретпен жұмыс жасайды. Мәтінді тыңдайды.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді, апта
күндерін атайды-«Жарайсың!» Сұрақтарға жауап береді, апта
күндерін атауда көмек қажет етеді-«Жақсы!» Сұрақтарға жауап беруге қиналады,апта күндерін атай алмайды «Талпын!»
Дескриптор: Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелейді -«Жарайсың!» Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелеуде көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 12-бет 13-бет
|
||
|
Сабақ тың соңы 5 мин fcf 2nktg |
Кері байланысты : «Жемістер» әдісімен
|
Өз ойын айтады.
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||


шағым қалдыра аласыз
















