Бекітемін: ДОІЖО: Иманалиева Ж.М.
|
Педагогтың аты-жөні |
Жорабаева Дианара Жумадиалаевна |
|
||||
|
Күні |
6.09.2024ж. |
|
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны Қатыспағандар саны |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеуді жоспарлау |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.3.1 зерттеу жоспарын құрастыру 5.1.3.2 зерттеу жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін тұжырымдау |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
зерттеу жүргізу кезіндегі әрекеттер ретін білу зерттеу жоспарын құрастыруды түсіндіру зерттеу кезіндегі әр әрекеттер маңызын талдау зерттеу жоспарын құрастыру |
|
||||
|
Бағалау критерииі |
Оқушылар оқу мақсатына жетеді, егер:
|
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Уақыт (минут секунд) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті Тапсырманы орындау қадамдары (дескрипторлар) |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Сабақты ұйымдастыру Ынтымақтастыру атмосферасын құру «Шаттық шеңбері» оқушылар бір-бірімен қол ұстасып, шеңбер бойымен тұрады. Бір – біріне қарап, жақсы тілек айтады.
Оқушыларға түрлі іс-әрекеттер бейнеленген карточкаларды беріп, оларды рет-ретімен орналастыруды сұрау.
Жетелеуші сұрақтар арқылы оқушыларды жоспарлау туралы ұғымға әкелу Мысалы:
Оқушыларға сабақтың тақырыбы хабарланады. Оқушылармен бірлесе отырып, сабақтың мақсаты мен жетістік критерийін құрастыру. |
Оқушылар шеңберге тұрып, сабаққа сәттілік тілейді Бейнефильмді қарайды, ойланады, өзара ойларымен бөліседі... |
Мұғалім мадақтауы |
https://www.youtube.com/watch?v=rM88hC-Gy6s Power Point презентациясы, карточкалар |
||
|
|
Оқушыларды әр түрлі геометриялық фигуралар арқылы 5 топқа бөлу. Әр топ оқушылары сынып бөлмесінің қабырғаларына жапсырылған тақырыптық суреттерді таңдайды. Суреттер мазмұны:
Оқушыларға тапсырма:
Оқушыларға тапсырманы түсіндіргеннен кейін бағалау критерийін бірлесе отырып құрастыру. Оқушылар берілген тақырыптар аясында жоспарлау жүргізеді: Жоспарлауды аяқтағаннан кейін оқушылар өздерінің жоспарлау кезеңдерін атайды, сыныппен талдайды. Өздері құрастырған критерийлер бойынша бірін –бірі бағалайды. Осы тапсырма оқушыларға өз қызметін жоспарлай білу дағдысын бағалауға мүмкіндік береді Күнделікті тұрмыста қолданылатын қарапайым заттарды пайдалана отырып, оқушылардың зерттеу жүргізу дағдысын қалыптастыру мақсатында тәжірибелер орындау (оқушылар бастапқы топтарында жұмыс жасайды) Алдарыңызда өсімдік майы, су, стақан, ыдыс жуатын құрал берілген. Осы заттарды пайдалана отырып, қандай тәжірибе орындауға болады, ойланыңыз? Келесі кезеңдер бойынша зерттеу жүргізіңіз:
Алдын ала таратылған критерийлер негізінде топтар бірін-бірі өзара бағалайды. Бағалау критерийлері:
|
|
Критериилер бойынша өзара жұппен бағалау іске асырылады «Екі жұлдық, бір тілек» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау іске асырылады. «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау іске асырылады. |
Оқулық құралы,. Википедия парақшасын жасауға арналған қысқаша нұсқаулық: немесе |
||
|
|
Кері байланыс. «Сұрақ конверті» әдісі. Мұғалім конверт сыртына бір сұрақ жазады, мысалы: Сабақ соңында оқушылар «Аргумент» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді: Менің бүгінгі сабақтағы көңіл күйім................болды, себебі................... Мен сабақта ......................жұмыс жасадым, себебі.............. Тақырып мен үшін.................болды, себебі |
Оқушылар конвертті бір-біріне беріп, әрқайсысы жеке өз жауаптарын парақтарға жазып, конвертке салады. Мұғалім сабақтан соң жазуларды қарап шығып, қорытынды жасайды |
Жазбаша сындарлы кері байланыс береді |
Конверт, түрлі-түсті стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сабак. Зерттеуді жоспарлау. ҚМЖ
2-сабак. Зерттеуді жоспарлау. ҚМЖ
Бекітемін: ДОІЖО: Иманалиева Ж.М.
|
Педагогтың аты-жөні |
Жорабаева Дианара Жумадиалаевна |
|
||||
|
Күні |
6.09.2024ж. |
|
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны Қатыспағандар саны |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеуді жоспарлау |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.3.1 зерттеу жоспарын құрастыру 5.1.3.2 зерттеу жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін тұжырымдау |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
зерттеу жүргізу кезіндегі әрекеттер ретін білу зерттеу жоспарын құрастыруды түсіндіру зерттеу кезіндегі әр әрекеттер маңызын талдау зерттеу жоспарын құрастыру |
|
||||
|
Бағалау критерииі |
Оқушылар оқу мақсатына жетеді, егер:
|
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Уақыт (минут секунд) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті Тапсырманы орындау қадамдары (дескрипторлар) |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Сабақты ұйымдастыру Ынтымақтастыру атмосферасын құру «Шаттық шеңбері» оқушылар бір-бірімен қол ұстасып, шеңбер бойымен тұрады. Бір – біріне қарап, жақсы тілек айтады.
Оқушыларға түрлі іс-әрекеттер бейнеленген карточкаларды беріп, оларды рет-ретімен орналастыруды сұрау.
Жетелеуші сұрақтар арқылы оқушыларды жоспарлау туралы ұғымға әкелу Мысалы:
Оқушыларға сабақтың тақырыбы хабарланады. Оқушылармен бірлесе отырып, сабақтың мақсаты мен жетістік критерийін құрастыру. |
Оқушылар шеңберге тұрып, сабаққа сәттілік тілейді Бейнефильмді қарайды, ойланады, өзара ойларымен бөліседі... |
Мұғалім мадақтауы |
https://www.youtube.com/watch?v=rM88hC-Gy6s Power Point презентациясы, карточкалар |
||
|
|
Оқушыларды әр түрлі геометриялық фигуралар арқылы 5 топқа бөлу. Әр топ оқушылары сынып бөлмесінің қабырғаларына жапсырылған тақырыптық суреттерді таңдайды. Суреттер мазмұны:
Оқушыларға тапсырма:
Оқушыларға тапсырманы түсіндіргеннен кейін бағалау критерийін бірлесе отырып құрастыру. Оқушылар берілген тақырыптар аясында жоспарлау жүргізеді: Жоспарлауды аяқтағаннан кейін оқушылар өздерінің жоспарлау кезеңдерін атайды, сыныппен талдайды. Өздері құрастырған критерийлер бойынша бірін –бірі бағалайды. Осы тапсырма оқушыларға өз қызметін жоспарлай білу дағдысын бағалауға мүмкіндік береді Күнделікті тұрмыста қолданылатын қарапайым заттарды пайдалана отырып, оқушылардың зерттеу жүргізу дағдысын қалыптастыру мақсатында тәжірибелер орындау (оқушылар бастапқы топтарында жұмыс жасайды) Алдарыңызда өсімдік майы, су, стақан, ыдыс жуатын құрал берілген. Осы заттарды пайдалана отырып, қандай тәжірибе орындауға болады, ойланыңыз? Келесі кезеңдер бойынша зерттеу жүргізіңіз:
Алдын ала таратылған критерийлер негізінде топтар бірін-бірі өзара бағалайды. Бағалау критерийлері:
|
|
Критериилер бойынша өзара жұппен бағалау іске асырылады «Екі жұлдық, бір тілек» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау іске асырылады. «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау іске асырылады. |
Оқулық құралы,. Википедия парақшасын жасауға арналған қысқаша нұсқаулық: немесе |
||
|
|
Кері байланыс. «Сұрақ конверті» әдісі. Мұғалім конверт сыртына бір сұрақ жазады, мысалы: Сабақ соңында оқушылар «Аргумент» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді: Менің бүгінгі сабақтағы көңіл күйім................болды, себебі................... Мен сабақта ......................жұмыс жасадым, себебі.............. Тақырып мен үшін.................болды, себебі |
Оқушылар конвертті бір-біріне беріп, әрқайсысы жеке өз жауаптарын парақтарға жазып, конвертке салады. Мұғалім сабақтан соң жазуларды қарап шығып, қорытынды жасайды |
Жазбаша сындарлы кері байланыс береді |
Конверт, түрлі-түсті стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз
















