Материалдар / 2 санын көбейту және бөлу кестесі

2 санын көбейту және бөлу кестесі

Материал туралы қысқаша түсінік
№472 бұйрықпен жазылған ҚМЖ. ҚМЖ белсенді әдіс-тәсілдер қолданылған. Саралау тапсырмалары бар. 1-10 балдық жүйе арқылы бағаланған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Наурыз 2022
415
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«№69 жалпы орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Көбейту және бөлу. Есептер

Мұғалімнің аты-жөні

Қарабаева Лаззат

Күні:

04.02.2022ж

Сынып: 2в

Қатысушылар саны:26

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

2 санын көбейту және бөлу кестесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 2-ге көбейту және бөлу кестесін құрастыра алады.

Көптеген оқушылар: санау материалдарын пайдаланып есептеуді орындау жолын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастыра алады.

      Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин














5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сабаққа көңіл күйлерің қалай?Керемет!(қолдарын көтереді)

Сабаққа дайындықтарың қалай?Тамаша?(басбармағын көтереді) Жақсы көңіл-күймен өлең жолымен бастайық.

Математика – қызық пән,
Бәріміз оны білеміз.
Қызықты есеп шығарып,
Тез жауабын береміз
.

Топқа бөлу

1 топ: «Қосу»

2топ:«Азайту»

3 топ:«Көбейту»

4 топ:«Бөлу»

Ширату жаттығулары арқылы өткен сабаққа шолу жасау.

«Ыстық орындық» әдісі арқылы жүреді:

- Көбейту мен бөлу қандай амалдар?

-25 пен 35 сандарының қосындысы қанша болады?

- Бөлінгіш -8,бөлгіш- 2, бөліндінің мәнін тап

-18 пен 12 сандарының айырмасы қанша болады?

- Бірінші көбейткіш -4,екінші көбейткіш -2, көбейтіндінің мәнін тап,

-16:2 сандарының бөліндісі нешеге тең болады?

- Бірінші көбейткіш -2,екінші көбейткіш -5, көбейтіндінің мәнін тап.

-Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні қалай болады?

-2х7 сандарының көбейтіндісі нешеге тең болады»

Ой шақыру.«Сандар сөйлейді»әдісі

Сандарды өсу ретімен орналастырып жаңа сабақты ашу.2,6,10,18,22,34

- Бүгінгі сабағымызда 2 санын көбейту және бөлу кестесін құруды үйренетін боламыз.

Қолдарын көтереді


басбармағын көтереді

«От шашу» әдісі










Сабақтың ортасы

15 мин



















































10 мин








2 мин








13 мин














Жаңа сабаққа кіріспе бөлімі.

«Бастапқы танысу» әдісі (асық суреті)

А) 1.Балалар мына суретте неше асық бар?

2 .Әр алақанда неше асықтан бар?

3. Санда барлығы неше асық?

4 .Ал енді осы асықты қосу амалымен кім ауызша айтып бере алады?

5. Қосу амалын қай амалмен ауыстыруға болады?

6. Неге? Көбейту амалымен ауыстыра аламыз?

ҚБ«Қаламсап»

Б) Ал енді мына суретке қарап жіберейік.

1-ші өрнекті оқиық 2*3=6

2-ші өрнекті оқиық 3*2=6

Астындағы екі амалды оқиық

6:3=2 6:2=3

Дескриптор:

1. Суретке қарап тапсырманы талқылайды;
2. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданады;

3. Теңдіктердің мәнін түсіндіреді;

4. Көбейту мен бөлудің байланысын түсінеді;

ҚБ «Қаламсап»

«Тыңда да, ұғып ал» әдісі

Енді балалар мұқият тыңдап алыңдар. Математикада белгісіз санның орнына латын әріптері қолданылады.

a*b=c c=b

b*a=c c:b=a

Жеке жұмыс (дәптермен жұмыс)

Б) Айсұлудың әрбір секіргені екі бірлікке тең. Оның екі, үш секіргенінде неше бірлік бар? Сандық сәуленің көмегімен оқушылар Айсұлудың әрбір секіргенін айтады

Ш: 2*2=4 3*2=6

В) Кестеге қара. 2 санына көбейту, бөлу кестесін құруды жалғастырып, әр бағанды толықтыр.

Дескриптор:

- Суреттерге қарап, барлығы неше асық бар екенін табады.

- Сұрақтарға жауап береді.

- Айсұлудың екі, үш секіргенінде неше бірлік бар екенін табады.

ҚБ «Қаламсап»

2-тапсырма

-2 санына көбейту, бөлу кестесін құруды жалғастырып, әр бағанды толықтырады

ҚБ «Алмалар»

Сергіту сәті «Көңілді күн» жаттығу жасайды.

(Ж.Ж) 4- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

6*2= 16:2= 4*2= 5*2=

8:2= 7*2= 2*2= 2*3=

(Т)5-тапсырма.Есепті шығар.

Ш: 14:2=7 Ж: 7 ойыншы.

Ш: 6*2=12 Ж: барлығы 12 бала.

Ш: 2*4=8 Ж: барлығы 8 бала

Ш: 8:4=2 Ж: 2 команда

риптор:

- Санау материалдарын пайдаланып есептейді.

-Нәтижелерді салыстырады.

-Есепті шығарады.

ҚБ «Алмалар»

(Қ) «Аялдама» стратегиясы бойынша тексередіДұрыс орындаған топқа  «От шашу»

«Дұрыс па?» «Бұрыс па?» ойыны

Әр ойынын артына  өрнектер жазылған.Оқушылар шығып қағазды таңдайды, өрнекті оқиды «Дұрыс па?» «Бұрыс па?» айтады

-         2 мен 4-тің көбейтіндісі 9-ға тең

-         8 бен 2-нің бөліндісі  4-ке тең

-         2 мен 5- тің көбейтіндісі 10-ға тең

-         2 мен 3- тің көбейтіндісі 10-ға тең

-         14 пен 2-нің бөліндісі  7-ге тең

-         2 мен 9- дың көбейтіндісі 18-ге тең

 -Таза ауада  ойнайтын ойындарды ата.











- Суреттерге қарап, барлығы неше асық бар екенін табады.

- Сұрақтарға жауап береді.






- Айсұлудың екі, үш секіргенінде неше бірлік бар екенін табады.



















- 2 санына көбейту, бөлу кестесін құруды жалғастырып, әр бағанды толықтырады.

- Санау материалдарын пайдаланып есептейді.

-Нәтижелерді салыстырады.

-Есепті шығарады.




Сергіту жаттығуын жасайды.



Дәптермен жұмыс





















































































ҚБ:

1-10 балдық

жүйе.















Оқулық, дәптер қалам



























Оқулық











































Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Алма ағашы» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 29-бет №3

Рефлексия жасайды.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ