№69 жалпы орта білім беретін мектебі КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 13-сабақ
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кулбаева Н |
|
|
Күні: |
04.02.2022 ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4** - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 2 санына көбейту кестесін құрып қолдана алады. Көптеген оқушылар: амалдың белгісіз компонентін таба алады. Кейбір оқушылар: көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Психологиялық дайындық» Үйге берген оқу тапсырмасын тексеру. Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақта не туралы білдік? -Қосу амалының компоненттерін ата? -Азайту амалының компоненттерін ата? -Көбейтудің компоненттерін ата? -Бөлудің компоненттерін ата?
1.Көбейту және бөлу –2.Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан – 3.Егер көбейтіндінің мәнін көбейткіштердің біріне бөлсе, – 4.Егер бөліндінің мәнін бөлгішке көбейтсе, онда – 2 санына көбейту кестесін айт. Ендеше бүгінгі сабағымызда 2 санына көбейту кестесін тапсырмалар орындауда қолданатын боламыз. «Сұрақтар ілмегі» әдісімен топқа бірігу. |
Оқып білім аламыз Біз көңілді баламыз. Математика пәнінде Тапқыр,алғыр боламыз. Сұрақтарға жауап береді. 1. 2-ге көбейту және бөлу кестесін құрастыруды үйрендік. 2.Қосылғыш,қосылғыш қосындының мәні. 3.Азайғыш,азайтқыш азайтындының мәні. 4.Көбейткіш,көбейткіш көбейтіндінің мәні. 5.Бөлінгіш,бөлгіш бөліндінің мәні. -өзара кері амалдар -көбейтіндінің мәні өзгермейді. -онда екінші көбейткіш шығады. -бөлінгіш шығады 1.Қосу 2.Азайту 3.Көбейту 4.Бөлу
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Кесте Сандық |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 20 мин |
1- тапсырма «Жылдам сана» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сана! Асықтарды екі-екіден сана. Жұп және тақ сандарды ата. 2-тапсырма: «Орындап көр» әдісіарқылы жүзеге асады. А) 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен ата. Ә) 20-ға дейінгі жұп сандарды кему ретімен ата. «Жұптық жұмыс» «Кім жылдам?» әдісі. 3-тапсырма:
Сергіту сәтінде «Қос қарлығыш» әуенімен билеп серігеді. 4- тапсырма «Топтық жұмыс» әдісі. арқылы жүзеге асады.
5-тапсырма: Тақтамен жұмыс. Жұптасты-18 бала Болды-? Жұп Ә) 2 командада-14 Әр командада-? бала Б ) Әр командада-3 адам 2 командада -? адам В) Әр командада-7 бала 2командада-? бала Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастыр. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. |
- Асықтарды екі-екіден санайды. - Жұп және тақ сандарды атайды. - 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу/кему ретімен атайды. -Өрнектің мәнін есептейді.
Есепте. 4:2=2 9*2=18 12:2=6 18:2=9 10:2=5 8*2=16 14:2=7 6:2=3
Салыстыр. 7*2=2*7 9*2=2*9 14:7<14:2 16:2<16-2 3*2=12:2 8*2>6+6 Есептерді шығар. Ш:18:2=9 Ж: 9 жұп болды. Ш:14:2=7 Ж: 7 баладан болды. Ш:3*2=6 Ж: 2 командада 6 адам болды. Ш:7*2=14 Ж:2 командада 14 бала. - Өрнектің мәнін тауып салыстырады. - Есептің шешуін, жауабын шығарады.
|
Дескриптор: - Асықтарды екі-екіден санайды. - Жұп және тақ сандарды атайды. - 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу/кему ретімен атайды. -Өрнектің мәнін есептейді. Билеп серігеді. Дескриптор: - Өрнектің мәнін тауып салыстырады. - Есептің шешуін, жауабын шығарады. |
Сурет Оқулық, дәптер Асық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар жауабын талдап,ҚБ қояды. Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
ДОІЖО: Ж.Сүлейменова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту.
№69 жалпы орта білім беретін мектебі КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 13-сабақ
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кулбаева Н |
|
|
Күні: |
04.02.2022 ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4** - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 2 санына көбейту кестесін құрып қолдана алады. Көптеген оқушылар: амалдың белгісіз компонентін таба алады. Кейбір оқушылар: көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Психологиялық дайындық» Үйге берген оқу тапсырмасын тексеру. Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақта не туралы білдік? -Қосу амалының компоненттерін ата? -Азайту амалының компоненттерін ата? -Көбейтудің компоненттерін ата? -Бөлудің компоненттерін ата?
1.Көбейту және бөлу –2.Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан – 3.Егер көбейтіндінің мәнін көбейткіштердің біріне бөлсе, – 4.Егер бөліндінің мәнін бөлгішке көбейтсе, онда – 2 санына көбейту кестесін айт. Ендеше бүгінгі сабағымызда 2 санына көбейту кестесін тапсырмалар орындауда қолданатын боламыз. «Сұрақтар ілмегі» әдісімен топқа бірігу. |
Оқып білім аламыз Біз көңілді баламыз. Математика пәнінде Тапқыр,алғыр боламыз. Сұрақтарға жауап береді. 1. 2-ге көбейту және бөлу кестесін құрастыруды үйрендік. 2.Қосылғыш,қосылғыш қосындының мәні. 3.Азайғыш,азайтқыш азайтындының мәні. 4.Көбейткіш,көбейткіш көбейтіндінің мәні. 5.Бөлінгіш,бөлгіш бөліндінің мәні. -өзара кері амалдар -көбейтіндінің мәні өзгермейді. -онда екінші көбейткіш шығады. -бөлінгіш шығады 1.Қосу 2.Азайту 3.Көбейту 4.Бөлу
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Кесте Сандық |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 20 мин |
1- тапсырма «Жылдам сана» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сана! Асықтарды екі-екіден сана. Жұп және тақ сандарды ата. 2-тапсырма: «Орындап көр» әдісіарқылы жүзеге асады. А) 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен ата. Ә) 20-ға дейінгі жұп сандарды кему ретімен ата. «Жұптық жұмыс» «Кім жылдам?» әдісі. 3-тапсырма:
Сергіту сәтінде «Қос қарлығыш» әуенімен билеп серігеді. 4- тапсырма «Топтық жұмыс» әдісі. арқылы жүзеге асады.
5-тапсырма: Тақтамен жұмыс. Жұптасты-18 бала Болды-? Жұп Ә) 2 командада-14 Әр командада-? бала Б ) Әр командада-3 адам 2 командада -? адам В) Әр командада-7 бала 2командада-? бала Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастыр. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. |
- Асықтарды екі-екіден санайды. - Жұп және тақ сандарды атайды. - 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу/кему ретімен атайды. -Өрнектің мәнін есептейді.
Есепте. 4:2=2 9*2=18 12:2=6 18:2=9 10:2=5 8*2=16 14:2=7 6:2=3
Салыстыр. 7*2=2*7 9*2=2*9 14:7<14:2 16:2<16-2 3*2=12:2 8*2>6+6 Есептерді шығар. Ш:18:2=9 Ж: 9 жұп болды. Ш:14:2=7 Ж: 7 баладан болды. Ш:3*2=6 Ж: 2 командада 6 адам болды. Ш:7*2=14 Ж:2 командада 14 бала. - Өрнектің мәнін тауып салыстырады. - Есептің шешуін, жауабын шығарады.
|
Дескриптор: - Асықтарды екі-екіден санайды. - Жұп және тақ сандарды атайды. - 20-ға дейінгі жұп сандарды өсу/кему ретімен атайды. -Өрнектің мәнін есептейді. Билеп серігеді. Дескриптор: - Өрнектің мәнін тауып салыстырады. - Есептің шешуін, жауабын шығарады. |
Сурет Оқулық, дәптер Асық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар жауабын талдап,ҚБ қояды. Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
ДОІЖО: Ж.Сүлейменова
шағым қалдыра аласыз













