|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Дені саудың жаны сау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбыс әсерлері. Жоба жасау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.4.2. ойынның бағдарламалау ортасында скретчтің библиотекасындағы дыбыстарды қолдану (Scratch (скретч)) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Компьютерде дыбыс жазбаларын жазу программаларымен танысады. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Заң және тәртіп құндылығы
|
Дәйек сөз - Тәртіп – тәрбие бастауы - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы
0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Мұғалім өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжымдық үлгіде жалпылама жауап береді. Егер сұраққа жауап дұрыс айтылмаса, мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап дұрыс жауабын табуға көмектеседі. – Қандай тақырыптағы əуендерді тыңдауды ұнатасың?
Дыбыс жазбасын қандай құрылғылар көмегімен тыңдап, сақтайсың? (2-сурет) |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс. «Түртіп алу» əдісі Оқулықтағы «Жаңа білім» айдарындағы ақпаратты оқып, берілген термин сөздер мен негізгі ұғымдармен танысады. Дыбыс файлдарын тыңдауға арналған қандай программалар бар? Қазіргі кезде компьютерде, ұялы телефондарда музыка тыңдау мүмкіндіктері көп. Дыбыстық файлдармен жұмыс істеуге арналған программалар-медиаойнатқыштар. Ең көп тарағандардың бірі-АІМР Windows операциялық жүйесінде дыбыстық файлды тыңдау үшін Windows Media ойнатқышы қолданылады.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды
Дескриптор:
Осы мақалдарды оқытып, олардың дыбыстық жазба файлдарын сақтау алгоритмін жасайды
Дескриптор
Берілген суреттерден əңгіме құрастырады. Дескриптор Əрбір оқушы өз отбасындағы ұнатып тыңдайтын əн мен əуендері туралы əңгімелейді. |
Мақтау
«Отшашу» əдісі бойынша бағалайды..
Жұптағы оқушылар бір- бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты «От шашу» əдісі бойынша бағалайды.
Оқушылар өзін- өзі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Қандай дыбыстарды тыңдау денсаулыққа пайдалы? Рефлексия. «3 таяқша»
әдісі әр топ даярлап, көпшілікке салады |
Үй тапсырмасын жазады Сұрақ- жауап құрастырады |
Бірін-бірі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып 19 сабақ Дыбыс әсерлері. Жоба жасау
2 сынып 19 сабақ Дыбыс әсерлері. Жоба жасау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Дені саудың жаны сау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбыс әсерлері. Жоба жасау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.4.2. ойынның бағдарламалау ортасында скретчтің библиотекасындағы дыбыстарды қолдану (Scratch (скретч)) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Компьютерде дыбыс жазбаларын жазу программаларымен танысады. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Заң және тәртіп құндылығы
|
Дәйек сөз - Тәртіп – тәрбие бастауы - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы
0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Мұғалім өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжымдық үлгіде жалпылама жауап береді. Егер сұраққа жауап дұрыс айтылмаса, мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап дұрыс жауабын табуға көмектеседі. – Қандай тақырыптағы əуендерді тыңдауды ұнатасың?
Дыбыс жазбасын қандай құрылғылар көмегімен тыңдап, сақтайсың? (2-сурет) |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс. «Түртіп алу» əдісі Оқулықтағы «Жаңа білім» айдарындағы ақпаратты оқып, берілген термин сөздер мен негізгі ұғымдармен танысады. Дыбыс файлдарын тыңдауға арналған қандай программалар бар? Қазіргі кезде компьютерде, ұялы телефондарда музыка тыңдау мүмкіндіктері көп. Дыбыстық файлдармен жұмыс істеуге арналған программалар-медиаойнатқыштар. Ең көп тарағандардың бірі-АІМР Windows операциялық жүйесінде дыбыстық файлды тыңдау үшін Windows Media ойнатқышы қолданылады.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды
Дескриптор:
Осы мақалдарды оқытып, олардың дыбыстық жазба файлдарын сақтау алгоритмін жасайды
Дескриптор
Берілген суреттерден əңгіме құрастырады. Дескриптор Əрбір оқушы өз отбасындағы ұнатып тыңдайтын əн мен əуендері туралы əңгімелейді. |
Мақтау
«Отшашу» əдісі бойынша бағалайды..
Жұптағы оқушылар бір- бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты «От шашу» əдісі бойынша бағалайды.
Оқушылар өзін- өзі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Қандай дыбыстарды тыңдау денсаулыққа пайдалы? Рефлексия. «3 таяқша»
әдісі әр топ даярлап, көпшілікке салады |
Үй тапсырмасын жазады Сұрақ- жауап құрастырады |
Бірін-бірі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз
















