|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
6-сабақ. Менің киімдерім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну; 2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: қарапайым фразалардың мағынасын ашады, сұхбаттасына сұрақ қойып, диалогке қатысады. Оқушылардың көбі жасай алады: жұбымен диалогке қатысады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөздердің мағынасын ашып, диалог құрастырады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
– Досың болған жақсы ма? |
ҚБ: мадақтау |
|
|
(5 мин) |
«Жақсы ма?» ойыны. |
– Жақсы! Жақсы! Жақсы! |
|
|
|
|
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй |
– Сабаққа дайындығымыз жақсы ма? |
|
|
|
|
сыйлайды. Достарына сәлем беріп үйренеді. |
– Жақсы! Жақсы! Жақсы! |
|
|
Ұлдың киімі |
Қыздың киімі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: белдемше, белдік, күрте, баскиім. |
Кестені жаңа сөздермен толықтырып айтады. |
|
|
|
|
1-тапсырма. Айтайық. «Мынау не?» ойыны. Суреттерге қарап, киімдердің атауын парталасынан сұрайды. Ұлдың және қыздың киімдерін ажыратып, кестені толтырады.
|
Жұптық жұмыс. Сөйлемді анықтап, тыңдалым дағдысын қалыптастырады. Дескриптор:
Үлгіге қарап, ұқсас диалог құрастырып жазады. Топтар ақылдаса отырып, диалог құрастырады. |
ҚБ: өзін-өзі бағалау |
сюжетті сурет киімдер |
|
|
Дәптердегі №1 тапсырма. |
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
|
«Дұрыс-бұрыс» ойыны. Тыңда. Ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін анықта.
Үлгіге қарап, ұқсас диалог құрастырып жазады. Мұғалім қиынды қағаздар арқылы екі топқа бөледі. |
Мәтінді тыңдап, кестедегі сөйлемдердің дұрыс-бұрысын анықтап табады. Сергіту сәті. Жұмбақты шеш. Ағам бізді жинады, Сегіз қолғап сыйлады. Қамқор болған ағамыз, Сонда қанша баламыз? (қолдарын қимылдатып, жұмбақтың шешуін табады) Топтық жұмыс. Өлеңде суреттердегі қай киімдер аталғанын кезекпен тауып, сөйлемдер құрап айтады. |
ҚБ: «Дұрыс/бұрыс» ҚБ: «Жалпы сұрақ» техникасы бойынша бағаланады. |
оқулық қиынды қағаздар |
|
|
|
Дескриптор: – үлгіге қарап, ұқсас диалог құрастырып жазады;
|
|
|
|
|
4-тапсырма. Оқиық. «Суреттер сөйлейді» ойыны. Оқы. Өлеңде суреттердегі қай киімдер аталғанын айт. Дәптердегі №2 тапсырма. |
Өлеңді мұқият оқи отырып, суреттегі киімдерді табады. Киімдердің қай жыл мезгіліне арналғанын айтады. Дәптермен жұмыс. |
ҚБ: «Отшашу» әдісі |
жұмбақ, өлең |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. |
Сабақта жақсы өткен екі нәрсені, тағы да |
|
|
|
(5 мин) |
Ең жақсы өткен екі нәрсе не? |
білгісі келетін бір затты айтады. |
||
|
|
1. |
|
||
|
|
Қандай бір нәрсе сабақты жақсартар еді? |
|
||
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сынып " Менің киімдерім" ҚМЖ
2-сынып " Менің киімдерім" ҚМЖ
|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
6-сабақ. Менің киімдерім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну; 2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: қарапайым фразалардың мағынасын ашады, сұхбаттасына сұрақ қойып, диалогке қатысады. Оқушылардың көбі жасай алады: жұбымен диалогке қатысады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөздердің мағынасын ашып, диалог құрастырады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
– Досың болған жақсы ма? |
ҚБ: мадақтау |
|
|
(5 мин) |
«Жақсы ма?» ойыны. |
– Жақсы! Жақсы! Жақсы! |
|
|
|
|
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй |
– Сабаққа дайындығымыз жақсы ма? |
|
|
|
|
сыйлайды. Достарына сәлем беріп үйренеді. |
– Жақсы! Жақсы! Жақсы! |
|
|
Ұлдың киімі |
Қыздың киімі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: белдемше, белдік, күрте, баскиім. |
Кестені жаңа сөздермен толықтырып айтады. |
|
|
|
|
1-тапсырма. Айтайық. «Мынау не?» ойыны. Суреттерге қарап, киімдердің атауын парталасынан сұрайды. Ұлдың және қыздың киімдерін ажыратып, кестені толтырады.
|
Жұптық жұмыс. Сөйлемді анықтап, тыңдалым дағдысын қалыптастырады. Дескриптор:
Үлгіге қарап, ұқсас диалог құрастырып жазады. Топтар ақылдаса отырып, диалог құрастырады. |
ҚБ: өзін-өзі бағалау |
сюжетті сурет киімдер |
|
|
Дәптердегі №1 тапсырма. |
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
|
«Дұрыс-бұрыс» ойыны. Тыңда. Ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін анықта.
Үлгіге қарап, ұқсас диалог құрастырып жазады. Мұғалім қиынды қағаздар арқылы екі топқа бөледі. |
Мәтінді тыңдап, кестедегі сөйлемдердің дұрыс-бұрысын анықтап табады. Сергіту сәті. Жұмбақты шеш. Ағам бізді жинады, Сегіз қолғап сыйлады. Қамқор болған ағамыз, Сонда қанша баламыз? (қолдарын қимылдатып, жұмбақтың шешуін табады) Топтық жұмыс. Өлеңде суреттердегі қай киімдер аталғанын кезекпен тауып, сөйлемдер құрап айтады. |
ҚБ: «Дұрыс/бұрыс» ҚБ: «Жалпы сұрақ» техникасы бойынша бағаланады. |
оқулық қиынды қағаздар |
|
|
|
Дескриптор: – үлгіге қарап, ұқсас диалог құрастырып жазады;
|
|
|
|
|
4-тапсырма. Оқиық. «Суреттер сөйлейді» ойыны. Оқы. Өлеңде суреттердегі қай киімдер аталғанын айт. Дәптердегі №2 тапсырма. |
Өлеңді мұқият оқи отырып, суреттегі киімдерді табады. Киімдердің қай жыл мезгіліне арналғанын айтады. Дәптермен жұмыс. |
ҚБ: «Отшашу» әдісі |
жұмбақ, өлең |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. |
Сабақта жақсы өткен екі нәрсені, тағы да |
|
|
|
(5 мин) |
Ең жақсы өткен екі нәрсе не? |
білгісі келетін бір затты айтады. |
||
|
|
1. |
|
||
|
|
Қандай бір нәрсе сабақты жақсартар еді? |
|
||
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













