|
Бөлім |
Есептерді шығару тәсілдері |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№99 Екі амалмен шығарылатын есептер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.8 Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер, жекелеген амалдар түрінде модельдеу және шығару. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлуге берілген екі амалмен шығарылатын есепті, оның шешуін санды өрнек және теңдеу түрінде модельдейді. |
|
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|
||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату Үй тапсырмасын тексеру №7, 71-бет Ой қозғау
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 Есепті оқы, оның қысқаша жазбасы мен шешуіне қара.
Құрама есеп шығару алгоритмі:
№2 Есепті шығар
№3 Есепті шығар Шешуі:
Ж.: Саят 5 өлең жаттады. №4 Есепті шығар Болғаны-50 тг, 20 тг Сатып алды-60 тг Қалды-? тг Ш.:
Ж.: Әселде 10 теңге қалды.
Жауабы: Мәди-шапан, Лаура-cәукеле, Гүлзат-камзол, Айбек-тақия. Ж.ж. №5 Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (33+12):5=9 5× (62-58)=20 35:7×3=15 ЕБҚ тапсырмасы 33+12=45 62-58=4 35:7=5 45:5=9 5×4=20 5×3=15 №6 6 дм-2дм 3 см=3 дм 7 см 1 ц-7 кг×4=72 кг 5 жыл 4 ай-3 жыл 13 ай=1 жыл 3 ай |
Үй тапсырмасын тексереді Есептерді салыстырады. Құрама есепті шығару алгоритмін тұжырымдауға талпынады. Құрама есепті талдайды, шешуін амалдар бойынша түсіндірулермен жазады. Есепті шығарады құрама есептің шешуін (амалдар бойынша түсіндірулеріменамалдар бойынша сұрақтарымен, санды өрнектермен модельдеу) өз қалауынша жазады.
Есепті шығарады. Өрнектердің мәнін табады. Теңдеулерді шешеді.
|
Дескриптор:
Дескриптор:№1,2
Дескриптор:№3,4 есептің шартын жазады;
Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды; -өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: -көбейткіші белгісіз теңдеулерді шешеді; -бөлгіші белгісіз теңдеулерді шешеді. Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды; -өрнектердің мәнін табады. |
оқулық презентация слайд |
|
|
|
Сабақты қорыту |
Кері байланыс Мен не білдім? Нені білгім келеді Үйге тапсырма: 73-бет, №7 |
Өз ойларын ортаға салады. |
«Мен» кері байланысы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сынып. Екі амалмен шығарылатын есептер
2-сынып. Екі амалмен шығарылатын есептер
|
Бөлім |
Есептерді шығару тәсілдері |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№99 Екі амалмен шығарылатын есептер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.8 Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер, жекелеген амалдар түрінде модельдеу және шығару. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлуге берілген екі амалмен шығарылатын есепті, оның шешуін санды өрнек және теңдеу түрінде модельдейді. |
|
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|
||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату Үй тапсырмасын тексеру №7, 71-бет Ой қозғау
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 Есепті оқы, оның қысқаша жазбасы мен шешуіне қара.
Құрама есеп шығару алгоритмі:
№2 Есепті шығар
№3 Есепті шығар Шешуі:
Ж.: Саят 5 өлең жаттады. №4 Есепті шығар Болғаны-50 тг, 20 тг Сатып алды-60 тг Қалды-? тг Ш.:
Ж.: Әселде 10 теңге қалды.
Жауабы: Мәди-шапан, Лаура-cәукеле, Гүлзат-камзол, Айбек-тақия. Ж.ж. №5 Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (33+12):5=9 5× (62-58)=20 35:7×3=15 ЕБҚ тапсырмасы 33+12=45 62-58=4 35:7=5 45:5=9 5×4=20 5×3=15 №6 6 дм-2дм 3 см=3 дм 7 см 1 ц-7 кг×4=72 кг 5 жыл 4 ай-3 жыл 13 ай=1 жыл 3 ай |
Үй тапсырмасын тексереді Есептерді салыстырады. Құрама есепті шығару алгоритмін тұжырымдауға талпынады. Құрама есепті талдайды, шешуін амалдар бойынша түсіндірулермен жазады. Есепті шығарады құрама есептің шешуін (амалдар бойынша түсіндірулеріменамалдар бойынша сұрақтарымен, санды өрнектермен модельдеу) өз қалауынша жазады.
Есепті шығарады. Өрнектердің мәнін табады. Теңдеулерді шешеді.
|
Дескриптор:
Дескриптор:№1,2
Дескриптор:№3,4 есептің шартын жазады;
Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды; -өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: -көбейткіші белгісіз теңдеулерді шешеді; -бөлгіші белгісіз теңдеулерді шешеді. Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды; -өрнектердің мәнін табады. |
оқулық презентация слайд |
|
|
|
Сабақты қорыту |
Кері байланыс Мен не білдім? Нені білгім келеді Үйге тапсырма: 73-бет, №7 |
Өз ойларын ортаға салады. |
«Мен» кері байланысы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















