|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Аманбаева Анира Барашқанқызы |
|||||
|
Күні: |
04.09.2023, 08.09.2023 жыл |
|||||
|
Сынып:2 А, 2Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Компьютер кабинеттеріндегі техника қауіпсіздігін білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Электр тогынан сақтану жолдарын сипаттайды . |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Цифрлық құрылғылардың қызметін және ақпаратты қалай оқитынын сипаттайды. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
- Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін және электр тогынан сақтану жолын түсінеді. - Цифрлық құрылғылардың қызметін және компьютер ақпаратты қалай оқитынын түсіндіреді. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
(5мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. 3. «Тілек айту» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын.
Суреттен не байқадыңыздар? Денсаулығымызға зияны барма? Cуретке қатысты сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты ашамын |
Оқушылар бір біріне «тілек айту» әдісі арқылы жақсы тілектер тілеп назарларын сабаққа аудрады. Интер белсенді тақтада берілген суреттер арқылы оқушылар өз пікірлерін білдіріп, жаңа тақырыпты ашады. Күнделікті өмірде қандай цифрлық құрылғыларды қолданасыздар? Цифрлық құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудан қандай қауіп туындауы мүмкін? деген сияқты сұрақтарға. |
Стикерлер әдісі арқылы бағаланады. |
1слайд
2слайд
|
||
|
Ортасы (15мин) (15мин) |
Сабақтыңтақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру. Жаңа сабақ Жаңа сабақ Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерімен интер белсенді тақтадағы суреттерді сипаттап пікірлерін айту арқылы танысады.
Компьютерде берілетін ақпарат 0 немесе 1 цифрларының тізбегінен тұрады. Мұндай ақпарат цифрлық ақпарат деп аталады. Цифрлық ақпаратты компьютердің көмегімен оңай өңдеуге, сақтауға және тасымалдауға болады.
Цифрлық ақпаратты өңдеу құрылғылары цифрлық құрылғылар деп аталады. Оларға ноутбук, планшет, ұялы телефон, цифрлық фотоаппарат жатады. Заманауи цифрлық құрылғылар деп аталады. Оларға ноутбук, планшет, ұялы телефон, цифрлық фотоаппарат жатады. Практикалық жұмыс ҚБ тапсырмасы 1 тапсырма
Суретке қарап отырып цифрлық
құрылғыларды дұрыс пайдалану ережесін құрып,
жазыңыздар
Дескриптор: -1-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -2-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -3-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -4-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -5-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. ҚБ тапсырмасы 2-тапсырма Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма
Сұрақ 110 санын басқа тағы 0 мен 1 санын қолдана отырып, 1-200 сандарының арасынандағы сандарды анықтаңыз.
Дескриптор: -1-200 сандарының арасынандағы үш санды анықтайды 3 тапсырма Суретте берілген іс-әрекеттердегі техника қауіпсіздігін жазыңыз.
1сурет ______________________ 2сурет ______________________ 3сурет ______________________ 4сурет ______________________ Дескриптор: -1-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды -2-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды -3-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды -4-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды |
Оқушылар суреттердегі әрбір іс-әрекеттерді сипаттау арқылы техника қауіпсіздігін қалай сақтау керек екендігін және компьютер алдында отыру ережелерін біледі.
Барлық суреттерге сипаттама беріп құрылғылардың қызметтерін жазады. Оқушылар берілген таратпа қағаздарындағы тапсырмаларды орындайды
Оқушы берілген мәтінді мұқият оқи отырып, сұраққа жауап береді. 1-200 сандарының арасынандағы сандарды анықтап жазады. Суретте берілген іс-әрекеттердегі техника қауіпсіздігін анықтай отырып, дұрыс бұрыс ережелерін сипаттап жазады. |
Стикерлер әдісі арқылы бағаланады. Стикерлер әдісі арқылы бағаланады. Әрбір дескриптор1 балмен бағаланады. 5 балл Әрбір дескриптор1 балмен бағаланады. 1 балл Әрбір дескриптор1 балмен бағаланады. 4 балл |
3слайд
4слайд
5слайд
6слайд
7слайд
8слайд
9слайд
10слайд
11слайд
12слайд
13слайд
|
||
|
Соңы (2мин) (1мин) (2мин) |
Жаңа сабақты бекіту Суретке талдау жаса әдісі арқылы сабақты бекітемін. Баланың және оның ата-анасының іс-әрекетіне талдау жаса Пікіріңді айт
Үй тапсырмасы
Рефлексия «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Оқушылар берілген суретті талдап, қауіпсіздік ережелерін құрылғыларды сипаттап өз пікірлерін ауызша айтады. Оқушылар дәптерлеріне берілген үй тапсырмасын жазып алады. Оқушылар ақ параққа өздерінің алақанын үлгідегідей етіп сызып, қажетті сұрақтарға жауап береді. |
Стикерлер әдісі арқылы бағаланады |
14слайд
15слайд
|
||
Тексерілді _____________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып Информатика ҚМЖ
2 сынып Информатика ҚМЖ
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Аманбаева Анира Барашқанқызы |
|||||
|
Күні: |
04.09.2023, 08.09.2023 жыл |
|||||
|
Сынып:2 А, 2Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Компьютер кабинеттеріндегі техника қауіпсіздігін білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Электр тогынан сақтану жолдарын сипаттайды . |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Цифрлық құрылғылардың қызметін және ақпаратты қалай оқитынын сипаттайды. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
- Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін және электр тогынан сақтану жолын түсінеді. - Цифрлық құрылғылардың қызметін және компьютер ақпаратты қалай оқитынын түсіндіреді. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
(5мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. 3. «Тілек айту» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын.
Суреттен не байқадыңыздар? Денсаулығымызға зияны барма? Cуретке қатысты сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты ашамын |
Оқушылар бір біріне «тілек айту» әдісі арқылы жақсы тілектер тілеп назарларын сабаққа аудрады. Интер белсенді тақтада берілген суреттер арқылы оқушылар өз пікірлерін білдіріп, жаңа тақырыпты ашады. Күнделікті өмірде қандай цифрлық құрылғыларды қолданасыздар? Цифрлық құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудан қандай қауіп туындауы мүмкін? деген сияқты сұрақтарға. |
Стикерлер әдісі арқылы бағаланады. |
1слайд
2слайд
|
||
|
Ортасы (15мин) (15мин) |
Сабақтыңтақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру. Жаңа сабақ Жаңа сабақ Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерімен интер белсенді тақтадағы суреттерді сипаттап пікірлерін айту арқылы танысады.
Компьютерде берілетін ақпарат 0 немесе 1 цифрларының тізбегінен тұрады. Мұндай ақпарат цифрлық ақпарат деп аталады. Цифрлық ақпаратты компьютердің көмегімен оңай өңдеуге, сақтауға және тасымалдауға болады.
Цифрлық ақпаратты өңдеу құрылғылары цифрлық құрылғылар деп аталады. Оларға ноутбук, планшет, ұялы телефон, цифрлық фотоаппарат жатады. Заманауи цифрлық құрылғылар деп аталады. Оларға ноутбук, планшет, ұялы телефон, цифрлық фотоаппарат жатады. Практикалық жұмыс ҚБ тапсырмасы 1 тапсырма
Суретке қарап отырып цифрлық
құрылғыларды дұрыс пайдалану ережесін құрып,
жазыңыздар
Дескриптор: -1-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -2-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -3-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -4-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. -5-ші суреттегі құрылғының дұрыс пайдалану ережесін жазады. ҚБ тапсырмасы 2-тапсырма Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма
Сұрақ 110 санын басқа тағы 0 мен 1 санын қолдана отырып, 1-200 сандарының арасынандағы сандарды анықтаңыз.
Дескриптор: -1-200 сандарының арасынандағы үш санды анықтайды 3 тапсырма Суретте берілген іс-әрекеттердегі техника қауіпсіздігін жазыңыз.
1сурет ______________________ 2сурет ______________________ 3сурет ______________________ 4сурет ______________________ Дескриптор: -1-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды -2-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды -3-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды -4-ші суреттегі техника қаіпсіздігін анықтайды |
Оқушылар суреттердегі әрбір іс-әрекеттерді сипаттау арқылы техника қауіпсіздігін қалай сақтау керек екендігін және компьютер алдында отыру ережелерін біледі.
Барлық суреттерге сипаттама беріп құрылғылардың қызметтерін жазады. Оқушылар берілген таратпа қағаздарындағы тапсырмаларды орындайды
Оқушы берілген мәтінді мұқият оқи отырып, сұраққа жауап береді. 1-200 сандарының арасынандағы сандарды анықтап жазады. Суретте берілген іс-әрекеттердегі техника қауіпсіздігін анықтай отырып, дұрыс бұрыс ережелерін сипаттап жазады. |
Стикерлер әдісі арқылы бағаланады. Стикерлер әдісі арқылы бағаланады. Әрбір дескриптор1 балмен бағаланады. 5 балл Әрбір дескриптор1 балмен бағаланады. 1 балл Әрбір дескриптор1 балмен бағаланады. 4 балл |
3слайд
4слайд
5слайд
6слайд
7слайд
8слайд
9слайд
10слайд
11слайд
12слайд
13слайд
|
||
|
Соңы (2мин) (1мин) (2мин) |
Жаңа сабақты бекіту Суретке талдау жаса әдісі арқылы сабақты бекітемін. Баланың және оның ата-анасының іс-әрекетіне талдау жаса Пікіріңді айт
Үй тапсырмасы
Рефлексия «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Оқушылар берілген суретті талдап, қауіпсіздік ережелерін құрылғыларды сипаттап өз пікірлерін ауызша айтады. Оқушылар дәптерлеріне берілген үй тапсырмасын жазып алады. Оқушылар ақ параққа өздерінің алақанын үлгідегідей етіп сызып, қажетті сұрақтарға жауап береді. |
Стикерлер әдісі арқылы бағаланады |
14слайд
15слайд
|
||
Тексерілді _____________________
шағым қалдыра аласыз






































