|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ. Зат есім. 6-9-жаттығулар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің сөз табы екенін біледі Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.Оларға жауап береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 4-жаттығу Кім сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек,не? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек топтап жаз Кім? Не? Нағашы ойыншық Ата түлкі Қарға күріш Дәрігер Ұста
Жаңа тақырып 6-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойыңдар Мәтінге ат қой. (Базарлық) Базарлық-қазақ халқының сыртқа шыққанда үйдегілерге ала келетін сыйлығы, халқымыздың дәстүрі.
Ережемен жұмыс Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер? Деген сұрақтар қойылады.
ЕБҚ Кім?-кімдер? Сұрағына жауап беретін сөздерді жаз Оқушы-оқушылар, бала-балалар....
ЕҚБ
«Нейрожаттығулар» әдісі
ФС тапсырмасы 7-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Өлеңнен зат есімдерді тап. Қозы,апам,атам. ФС тапсырмасы -Қалай ойлайсыңдар, ата-аналарың сендерді еркелеткенде неліктен ботам, құлыным, құлыншағым деп айтады? Ойларыңмен бөлісіңдер.
«Кім жүйрік?» ойыны 8-жаттығу
О Қазақ, қырық, қалақ, қызық, кетек, кесек.
Үй тапсырмасы 9-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Өс,өс,балам,өсе бер Батыр бол палуан білекті, Батыл бол таймас жүректі, Саусағыңды созайық, Аяғыңды жазайық. ҚЖ: Сөздік диктант Аңыз, ертегі, бүркітші, батыр, қобызшы, ертегі.
Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады
Үй тапсырмасын тексертеді
Мәтінмен жұмыс жасайды
Ережемен танысады
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Ойын ойнайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат » әдісі
Дескриптор: Сөйлемді жазып, сөз таптарына талдайды-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды-1б
Дескриптор: Сөздерді оқып, кестеге орналастырады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Өлеңнен зат есімдерді табады -1б
Дескриптор: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып:
2 Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы:
№86
сабақ. Зат есім.
6-9-жаттығулар
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін
белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап
беру;
2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім,
етістік)
ажырату Сабақтың
мақсаты Зат есімнің сөз табы екенін
біледі
Мәтін мазмұнын анықтауға
бағытталған сұрақтар құрастырады.Оларға жауап
береді Құндылықтар
Ұлттық мүдде:
Ұлттық
мирасты, мәдениетті дәріптейді Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 22
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау 4-жаттығу Кім сұрағына жауап беретін
сөздерді бір бөлек,не? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек
топтап жаз Кім?
Не? Нағашы
ойыншық Ата
түлкі Қарға
күріш Дәрігер Ұста Жаңа
тақырып 6-жаттығу Мәтінді түсініп
оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
қойыңдар Мәтінге ат қой.
(Базарлық) Базарлық-қазақ халқының сыртқа
шыққанда үйдегілерге ала келетін сыйлығы, халқымыздың
дәстүрі. Ережемен
жұмыс Заттың атын білдіретін
сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер?
Деген сұрақтар
қойылады. ЕБҚ Кім?-кімдер? Сұрағына жауап
беретін сөздерді жаз Оқушы-оқушылар,
бала-балалар.... ЕҚБ «Нейрожаттығулар»
әдісі ФС
тапсырмасы 7-жаттығу Өлеңді көшіріп
жаз. Өлеңнен зат есімдерді
тап. Қозы,апам,атам. ФС
тапсырмасы -Қалай ойлайсыңдар,
ата-аналарың сендерді еркелеткенде неліктен ботам, құлыным,
құлыншағым деп айтады? Ойларыңмен
бөлісіңдер. «Кім жүйрік?»
ойыны 8-жаттығу О Қазақ, қырық, қалақ, қызық,
кетек, кесек. Үй
тапсырмасы 9-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті
сөздерді қойып, өлеңді көшіріп
жаз. Өс,өс,балам,өсе
бер Батыр бол палуан
білекті, Батыл бол таймас
жүректі, Саусағыңды
созайық, Аяғыңды
жазайық. ҚЖ: Сөздік
диктант Аңыз, ертегі, бүркітші, батыр,
қобызшы, ертегі. Кері
байланыс Амандасады.Жақсы тілектер
айтады Үй тапсырмасын
тексертеді Мәтінмен жұмыс
жасайды Ережемен
танысады Тапсырманы
орындайды Жаттығу
жасайды Тапсырманы
орындайды Ойын
ойнайды Үй тапсырмасын
алады Қосымша жұмыс
жасайды Кері байланыс
жасайды Мақтап,мадақтап
отыру ҚБ: «Банкомат »
әдісі Дескриптор: Сөйлемді жазып, сөз таптарына
талдайды-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп
оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
қояды-1б Дескриптор: Сөздерді оқып, кестеге
орналастырады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Өлеңді көшіріп
жазады-1б Өлеңнен зат есімдерді табады
-1б Дескриптор: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


ңнан солға
қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді
тап.














