|
Мектеп |
№ 69 орта мектебі |
||||
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлдибекова Ш.Ә. |
||||
|
Күні: |
31.03.2026 ж |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№106 Етістік. 5-9-жаттығулар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Патриотизмі жоқ халық жаны жоқ тәнмен тең» Құндылық: Мемлекеттік тілді білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал тудыру. «Сен мен үшін кімсің?» тренинг Өткенді қайталау «Мемори» әдісі Етістік туралы білгендерін естеріне түсіреді.
«АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Патриотизмі жоқ халық жаны жоқ тәнмен тең» Құндылық: Мемлекеттік тілді білу. |
Оқушылар өлеңді хормен айтады
Сұрақтарға жауап береді
|
Жарайсыңдар! Бағалау: «Білім бұтағы»
Әр алған балға бұтақтағы жапырақты бояп отырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ҚБ 5 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану ЖИ «Суреттер сөйлейді» әдісі Нұсқау: Суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазу. Мәтінді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп бастап жазуға кеңес беріледі. Суретте бей- неленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады. Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болады? Етістіктердің астын сыз. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Етістіктің астын сызады Саралау тапсырмасы 1.Берілген етістіктерді оқы. Оларға «не істеді?» сұрағын қойып, кестені толтыр.
2. Суретке қарап және «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» сөйлемін негізге ала отырып, 3-4 сөйлемнен тұратын қысқа мәтін құрастырып жаз. Мәтін ішінен етістіктердің астын сыз.
3.«Көктем» тақырыбына сипаттау мәтінін жаз. Нұсқаулық: Мәтінге ат қой. Кем дегенде 5-6 етістік қолдан. Мәтіннің негізгі ойын анықта. |
Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болатыны жайында әңгіме жүргізіледі. Оқушылар әңгімедегі негізгі ойды табады. Суретке қарап не айтуға болатынын топта талқы- лайды. Құрастырған мәтінді дәптерге жазады. |
Бағалау критерийі: Оқыған материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады Дескриптор:
етістіктердің астын сызады.1 балл Саралау тапсырмасын орындайды 1 балл |
Суреттер
|
|
|
10 мин |
ҚБ 6 - тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Күн мен түн» әдісі Нұсқау: Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті табады.
|
Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тауып, дәлелдейді.
|
Дескриптор: Көркем сауатты жазады 1 балл Етістікті табады 1 балл |
оқулық
|
|
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Іс қимыл жасап сергиді. |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 7 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Су-ли-фа» әдісімен әр топ өз тапсырмаларын бөліп алыңдар Нұсқау: Сөздерді оқып, олардың етістік екенін дәлелдейді. 1- топ 2- топ 3-топ Не істеді? Қайтті? Не істейді?
|
Сөздерді оқып, оларға қалай сұрақ қойылатынын анықтай ды, етістік екенін дәлелдейді.
|
Бағалау критерийі: Етістік ажыратады Дескриптор: Көркем жазады 1 балл Етістіктерге сұрақ қояды 2 балл |
|
|
|
5 мин |
ҚБ 9 –тапсырма Шығармашылық жұмыс Жағдаяттың мазмұнын түсініп, берілген сұраққа жауап берулеріне басшылық жа- салады.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Өзіне ұнаған тотықұсты алу үшін анасына өз ойын жеткізеді
|
Оқулықта берілген жағдаяттық тапсырманы оқиды. |
Бағалау: «Білім бұтағы»
Әр алған балға бұтақтағы жапырақты бояп отырады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
МК, Т.Сабақты бекіту Кері байланыс -Бүгінгі сабақта не ұнады? -Сабақтан қандай ой түйдің? -Бүгінгі сабақтан алған білімің үшін өзіңе қандай баға бересің? Рефлексия «Ағаш бұтағы» әдісі
Үйге : 8 -жаттығу |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
тапсырма орындалады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сынып. Қазақ тілі. Етістік.
|
Мектеп |
№ 69 орта мектебі |
||||
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлдибекова Ш.Ә. |
||||
|
Күні: |
31.03.2026 ж |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№106 Етістік. 5-9-жаттығулар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Патриотизмі жоқ халық жаны жоқ тәнмен тең» Құндылық: Мемлекеттік тілді білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал тудыру. «Сен мен үшін кімсің?» тренинг Өткенді қайталау «Мемори» әдісі Етістік туралы білгендерін естеріне түсіреді.
«АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Патриотизмі жоқ халық жаны жоқ тәнмен тең» Құндылық: Мемлекеттік тілді білу. |
Оқушылар өлеңді хормен айтады
Сұрақтарға жауап береді
|
Жарайсыңдар! Бағалау: «Білім бұтағы»
Әр алған балға бұтақтағы жапырақты бояп отырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ҚБ 5 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану ЖИ «Суреттер сөйлейді» әдісі Нұсқау: Суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазу. Мәтінді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп бастап жазуға кеңес беріледі. Суретте бей- неленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады. Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болады? Етістіктердің астын сыз. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Етістіктің астын сызады Саралау тапсырмасы 1.Берілген етістіктерді оқы. Оларға «не істеді?» сұрағын қойып, кестені толтыр.
2. Суретке қарап және «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» сөйлемін негізге ала отырып, 3-4 сөйлемнен тұратын қысқа мәтін құрастырып жаз. Мәтін ішінен етістіктердің астын сыз.
3.«Көктем» тақырыбына сипаттау мәтінін жаз. Нұсқаулық: Мәтінге ат қой. Кем дегенде 5-6 етістік қолдан. Мәтіннің негізгі ойын анықта. |
Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болатыны жайында әңгіме жүргізіледі. Оқушылар әңгімедегі негізгі ойды табады. Суретке қарап не айтуға болатынын топта талқы- лайды. Құрастырған мәтінді дәптерге жазады. |
Бағалау критерийі: Оқыған материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады Дескриптор:
етістіктердің астын сызады.1 балл Саралау тапсырмасын орындайды 1 балл |
Суреттер
|
|
|
10 мин |
ҚБ 6 - тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Күн мен түн» әдісі Нұсқау: Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті табады.
|
Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тауып, дәлелдейді.
|
Дескриптор: Көркем сауатты жазады 1 балл Етістікті табады 1 балл |
оқулық
|
|
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Іс қимыл жасап сергиді. |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 7 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Су-ли-фа» әдісімен әр топ өз тапсырмаларын бөліп алыңдар Нұсқау: Сөздерді оқып, олардың етістік екенін дәлелдейді. 1- топ 2- топ 3-топ Не істеді? Қайтті? Не істейді?
|
Сөздерді оқып, оларға қалай сұрақ қойылатынын анықтай ды, етістік екенін дәлелдейді.
|
Бағалау критерийі: Етістік ажыратады Дескриптор: Көркем жазады 1 балл Етістіктерге сұрақ қояды 2 балл |
|
|
|
5 мин |
ҚБ 9 –тапсырма Шығармашылық жұмыс Жағдаяттың мазмұнын түсініп, берілген сұраққа жауап берулеріне басшылық жа- салады.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Өзіне ұнаған тотықұсты алу үшін анасына өз ойын жеткізеді
|
Оқулықта берілген жағдаяттық тапсырманы оқиды. |
Бағалау: «Білім бұтағы»
Әр алған балға бұтақтағы жапырақты бояп отырады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
МК, Т.Сабақты бекіту Кері байланыс -Бүгінгі сабақта не ұнады? -Сабақтан қандай ой түйдің? -Бүгінгі сабақтан алған білімің үшін өзіңе қандай баға бересің? Рефлексия «Ағаш бұтағы» әдісі
Үйге : 8 -жаттығу |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
тапсырма орындалады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз









