|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
10-сабақ. Менің сүйікті үйірмем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.2.4.1 суретті жоспар және тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: өз сөзінде ақпаратты сұрау үшін сөз тіркестерін қолданады, мәтінді мазмұндайды. Оқушылардың көбі жасай алады: ақпаратты сұрау үшін сөз тіркестерін қолданады, мазмұндайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды. |
Шеңберге тұрып, бір-бірін мадақтайды. Мысалы: Шашың қандай әдемі! |
ҚБ: мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: үйрен, биле, ән айт, тарту. |
Жаңа сөздермен бұйыру мағынасында сөйлемдер құрап үйренеді. Сен шахмат үйрен. Сен әдемі биле. Сен ән айт. Сен домбыра тарт. |
ҚБ: өзін-өзі бағалау |
жаңа сөздер |
|
|
1-тапсырма. Тыңдайық. Мектепте сурет үйірмесі, ән үйірмесі, домбыра үйірмесі бар. Мен домбыра үйірмесіне барамын. Маған домбыра тартқан ұнайды. *Мектепте қандай үйірмелер бар? *Сен қандай үйірмеге қатысасың? |
Жұптық жұмыс. Мәтінді тыңдап, сыныптасымен жауап береді. |
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
|
|
|
|
|
Сергіту сәті. Қолды белге қояйық. Басты оңға бұрайық, Басты солға бұрайық. Бір отырып, бір тұрып, Біз демалып қалайық. (музыкамен билеп көрсетеді) |
|
|
|
|
2-тапсырма. Оқиық. Домбыра туралы сыныптасыңа айтып бер. Керекті сөздер: домбыра, ұлттық, аспап, үйірмеде, үйрен, ән айт, күй, орында. |
Жұптық жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Дескриптор:
|
ҚБ: сұрақ тармақтары |
оқулық интербелсенді тақта музыка |
|
|
Дәптердегі №1 тапсырма. |
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
|
3-тапсырма. Айтайық. Сурет бойынша әңгіме құрастырып айт. «Суретті әңгімеле» әдісі. Оқушыларға суреттер көрсетіліп, әңгімелетіледі. Оқушылар өздері құраған әңгіме мен әңгіменің шынайы сюжетін салыстырады. Оқушыларға әңгімедегі негізгі ойды табу тапсырылады. Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық. Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып жаз. Сен ... үйірмесінде ... ойнайсың. Сіз ... үйірмесінде ... билейсіз. Ол ... үйірмесінде ... айтады. |
Суретпен жұмыс. Оқушыларға суретте бейнеленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады. Оқушылардың өз әңгімелері тыңдалғаннан кейін бағаланады. Дәптермен жұмыс. Жазылым тапсырмасымен жұмыс. Дескриптор:
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
сұрақтар суреттер |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Неге? Неге?» әдісі. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты қорытындылайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сынып Қазақ тілі Т2 ҚМЖ "Менің сүйікті үйірмем"
2-сынып Қазақ тілі Т2 ҚМЖ "Менің сүйікті үйірмем"
|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
10-сабақ. Менің сүйікті үйірмем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.2.4.1 суретті жоспар және тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: өз сөзінде ақпаратты сұрау үшін сөз тіркестерін қолданады, мәтінді мазмұндайды. Оқушылардың көбі жасай алады: ақпаратты сұрау үшін сөз тіркестерін қолданады, мазмұндайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды. |
Шеңберге тұрып, бір-бірін мадақтайды. Мысалы: Шашың қандай әдемі! |
ҚБ: мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: үйрен, биле, ән айт, тарту. |
Жаңа сөздермен бұйыру мағынасында сөйлемдер құрап үйренеді. Сен шахмат үйрен. Сен әдемі биле. Сен ән айт. Сен домбыра тарт. |
ҚБ: өзін-өзі бағалау |
жаңа сөздер |
|
|
1-тапсырма. Тыңдайық. Мектепте сурет үйірмесі, ән үйірмесі, домбыра үйірмесі бар. Мен домбыра үйірмесіне барамын. Маған домбыра тартқан ұнайды. *Мектепте қандай үйірмелер бар? *Сен қандай үйірмеге қатысасың? |
Жұптық жұмыс. Мәтінді тыңдап, сыныптасымен жауап береді. |
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
|
|
|
|
|
Сергіту сәті. Қолды белге қояйық. Басты оңға бұрайық, Басты солға бұрайық. Бір отырып, бір тұрып, Біз демалып қалайық. (музыкамен билеп көрсетеді) |
|
|
|
|
2-тапсырма. Оқиық. Домбыра туралы сыныптасыңа айтып бер. Керекті сөздер: домбыра, ұлттық, аспап, үйірмеде, үйрен, ән айт, күй, орында. |
Жұптық жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Дескриптор:
|
ҚБ: сұрақ тармақтары |
оқулық интербелсенді тақта музыка |
|
|
Дәптердегі №1 тапсырма. |
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
|
3-тапсырма. Айтайық. Сурет бойынша әңгіме құрастырып айт. «Суретті әңгімеле» әдісі. Оқушыларға суреттер көрсетіліп, әңгімелетіледі. Оқушылар өздері құраған әңгіме мен әңгіменің шынайы сюжетін салыстырады. Оқушыларға әңгімедегі негізгі ойды табу тапсырылады. Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық. Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып жаз. Сен ... үйірмесінде ... ойнайсың. Сіз ... үйірмесінде ... билейсіз. Ол ... үйірмесінде ... айтады. |
Суретпен жұмыс. Оқушыларға суретте бейнеленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады. Оқушылардың өз әңгімелері тыңдалғаннан кейін бағаланады. Дәптермен жұмыс. Жазылым тапсырмасымен жұмыс. Дескриптор:
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
сұрақтар суреттер |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Неге? Неге?» әдісі. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты қорытындылайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














