|
Бөлім: |
Сөз және оның түрлері |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдыханова Айжан |
|||||||||||||||
|
Күні: |
03.11.2025ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ребусты шеш және өзгеріске ұшыраған сөзді тап |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 – Сөздің
түбірі мен қосымшасын ажырата білу; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік айы; |
|||||||||||||||
|
Құндылықтармен байланыс: |
|
|||||||||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым! |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) Мақсаты: жағымды психологиялық ахуал орнату
? "Жақсы көңіл
күй" әнімен амандасу. ? Топқа
бөлу: |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
Мадақ тау |
|
||||||||||||
|
Жаңа білім |
2. Қызығушылықты ояту (5 мин)
Ой
шақыру: ? + ? = ? (ірімшік + нан = ірімшікнан → ірімшік — түбір, -тан — қосымша)
? Мұғалім сұрағы: Көрнекілік: 3. Негізгі бөлім (20 мин) 1-тапсырма. «Ребустар әлемі» (топтық жұмыс) Әр топқа 3 ребус беріледі:
1-топ: ? + ша =
атша ? Тапсырма:
? Бағалау: «Бағдаршам» әдісі
2-тапсырма. «Сәйкестендір» (жұптық жұмыс)
? Мақсаты: өзгеріске ұшыраған сөздердің қосымшасын табу. 3-тапсырма. «Кім тапқыр?» (жеке жұмыс)
Оқушылар ребусты шешіп, дәптерге
жазады: (Жауаптар: көбелектер, қаздар, күншалы — ойдан құрастырылған мысалдар).
|
Мәтінмен жұмыс
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Екі жұлдыз, бір тілек»
«Жұлдызшалар»
|
|
||||||||||||
|
Бекіту
|
Ойын: «Өз
ребусыңды жаса!»
?️ Талқылау: |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (5 мин)
?️ "Бес саусақ"
әдісі:
? Бағалау: |
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: |
|
|
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып қызықты грамматика қмж
2 сынып қызықты грамматика қмж
|
Бөлім: |
Сөз және оның түрлері |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдыханова Айжан |
|||||||||||||||
|
Күні: |
03.11.2025ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ребусты шеш және өзгеріске ұшыраған сөзді тап |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 – Сөздің
түбірі мен қосымшасын ажырата білу; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік айы; |
|||||||||||||||
|
Құндылықтармен байланыс: |
|
|||||||||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым! |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) Мақсаты: жағымды психологиялық ахуал орнату
? "Жақсы көңіл
күй" әнімен амандасу. ? Топқа
бөлу: |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
Мадақ тау |
|
||||||||||||
|
Жаңа білім |
2. Қызығушылықты ояту (5 мин)
Ой
шақыру: ? + ? = ? (ірімшік + нан = ірімшікнан → ірімшік — түбір, -тан — қосымша)
? Мұғалім сұрағы: Көрнекілік: 3. Негізгі бөлім (20 мин) 1-тапсырма. «Ребустар әлемі» (топтық жұмыс) Әр топқа 3 ребус беріледі:
1-топ: ? + ша =
атша ? Тапсырма:
? Бағалау: «Бағдаршам» әдісі
2-тапсырма. «Сәйкестендір» (жұптық жұмыс)
? Мақсаты: өзгеріске ұшыраған сөздердің қосымшасын табу. 3-тапсырма. «Кім тапқыр?» (жеке жұмыс)
Оқушылар ребусты шешіп, дәптерге
жазады: (Жауаптар: көбелектер, қаздар, күншалы — ойдан құрастырылған мысалдар).
|
Мәтінмен жұмыс
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Екі жұлдыз, бір тілек»
«Жұлдызшалар»
|
|
||||||||||||
|
Бекіту
|
Ойын: «Өз
ребусыңды жаса!»
?️ Талқылау: |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (5 мин)
?️ "Бес саусақ"
әдісі:
? Бағалау: |
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: |
|
|
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













