|
Мектеп атауы: |
«№17 орта мектебі» КММ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ергасымова А.Т |
|
|
Күні: |
5.02.2025 |
|
|
Сынып: 2а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
10-сабақ. Спортшы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.3.4.1* мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру
2.4.2.1* оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
*Мәтін мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді? құрастырады; * Сұрақтарға жауап береді; *Жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сөйлем жазады; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн балалар, Қайырлы күн болсын. Сәрсенбінің бұл күні, Сәттілікке толсын. Үй жұмысын тексеру Жаттаған сөздерін тексеру үшін «Серіппелі доп» әдісін қолдану |
Өлеңді тыңдайды
Оқушылар допты қағып алу арқылы жаттаған сөздерін айтады |
|
өлең |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Ой қозғау» әдісі арқылы суреттер бойынша тақырыпты анықтау, сабақтың мақсатын айту, дәптерге күнді, тақырыпты жаздырту Спортшы дегеніміз кім? * Спортшы қандай болады? Спортшының күнделікті өмірі қандай? Әр түрлі спорт түрлерімен танысу (футбол, баскетбол, гимнастика, жеңіл атлетика және т.б.).
Оқылым алды тапсырмасы: Жаңа сөздер: жалқаулық-лень, шынық-закаляйся, ерінбеу-не лениться, жанкүйер-болельщик,қақпа-ворота
Жаңа сөздерді сәйкестендіреді
Әріптерден жаңа сөздерді тауып көр. 1. 2. 3. 4. 5.
|
Тақырыпты анықтайды, дәптерге күнді жазады.
Сұрақтарға жауап береді
Жаңа сөздерді қайталайды, дұрыс айтып үйренеді
Жаңа сөздерді аудармасымен дұрыс сәйкестендіреді.
Әріптерден 5 жаңа сөзді тауып жазады. Жұптық жұмыс |
өзара бағалау Өзара бағалау |
Суреттер Жаңа сөздер жазылған кеспе қағаздар Таратпа материалдар |
|
|
2-тапсырма. Оқиық. Оқы, сұрақтарға жауап бер. Болашақ футболшы Жақып- футбол ойынының жанкүйері. Бүгін ол ұлымен стадионға келді. Адам көп. Ойын басталып кетті. -Анау көк жейде- біздің «Қайрат» командасы. Ақ жейде- Ташкенттен келгендер ...- деп Жақып ұлына түсіндірді. -Әне, көрдің бе? Қалай жақсы тебеді! Жарайсың! Қақпаға доп соқты. Олар қатты қуанды. Ойын аяқталды. Болашақ футболшы мен әкесі екеуі үйіне қайтты. *Жақып қай спорт ойынның жанкүйері? *Сенің футболшы болғың келе ме?
Мәтін мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру. 1-топ. Жақып ...... спорттың жанкүйері?( кім?-кто? Не?-что? Қандай?-какой? 2-топ. Футболдың жанкүйері ....? (кім? Не? Қандай?) 3-топ: Қақпаға ..... соқты? (не? Кім? Қандай?) |
Мәтінмен жұмыс. Дескриптор: *2 минуттың ішінде мәтінді оқып шық; *ішінен түсінген 5 сөзді іріктеп жаз; *Мәтіннің кім туралы екенін анықта; *Сұрақтарға жауап бер; *Керекті сөзді қою арқылы сұрақ құрастыр;
|
|
оқулық
|
|
|
Сергіту жаттығуын жаса. |
Дауыстап Сергіту жаттығуын жасайды.
|
|
|
|
|
|
|
Қолпаштау, мадақтау |
Таратпа материалдар |
|
|
4-тапсырма. Жазайық. Суреттерге қара. Спорт түрлерін ата. Сұрақтарға жауап жаз.
Мен .............. ...... ...... ...... ........ білемін. |
Жазылым тапсырмасын орындайды. Дескриптор: *жаттығуды дауыстап айтады; *сурет бойынша сөйлемдер құрайды; *сұраққа жауап береді. |
символдар пайдалану |
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Үй жұмысы: жаңа сөздерді жаттау Қорытындылау Кері байланыс. «Білім қоржыны» әдісі. |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жүреді
Оқушылар сабақ бойынша асықтарға не естерінде қалды, қандай сөз, сабақ қалай өткенін жазып, жапсырады.
. |
|
|
Бүгінгі сабағымды 2 «а» сыныбында өткіздім. Барлығы 16 оқушы. 2 оқушы ауырып жатыр. Сыныптың білім көрсеткіші 75 пайызды құрайды. Оқушылар берілген тапсырмаларға жауапкершілікпен қарайды, мұқият орындайды, тіл үйренуге деген қызығушылықтары бар. Ата-аналар тарапынан қолдау бар.
Сабақтың тақырыбы: «Спортшы». Сабақтың мақсаты: 2.3.4.1* мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру
2.4.2.1* оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу. Бұл мақсаттар оқушылардың оқылым және жазылым дағдыларын дамытуға арналған. Осы мақсатқа жету үшін «Серіппелі доп», «Ой қозғау», «Сәйкестендіру», «Сұрақ-жауап», «Әріптерден сөз құрау» әдістері қолданылды. Барлық тапсырмалар оқу мақсатына сай жасалды. Тапсырмада берілген мәтін оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді. «Серіппелі доп» әдісі арқылы оқушылардың меңгерген сөздерін тексердім. Бұл әдіс білім алушылардың есте сақтау қабілетін тексеруге, дамытуға өте тиімді. «Ой қозғау» әдісін сабақтың тақырыбын анықтау, болжау үшін қолдандым. Бұл әдіс оқушылардың ойлау қабілеттерін, шығармашылық қабілеттерін, коммуникациялық дағдыларын дамытуға арналған. «Сәйкестендіру» әдісі білім алушылардың есте сақтау, логикалық ойлау, шығармашылық және тапқырлық қабілеттерін дамыта отырып, оқушыларды өз бетінше білім алуға және ақпаратты талдауға, қайта өңдеуге үйретеді. «Сұрақ-жауап» , сұрақ құрастыру әдістері оқушылардың танымдық, әлеуметтік және коммуникативтік дағдыларын дамытып, өз білімдерін тереңірек меңгеруіне ықпал етеді. Әріптерден сөз құрау ойлау мен тіл дамуы үшін пайдалы және тиімді әдіс.
Тақырыпты тарих, география пәндерімен байланыстырдым. Себебі,спортшылар біздің еліміздің мақтанышы. Еліміздің атын әлемге танытып жүрген жандар. Танымал спортшылар туралы әңгіме жүргізу арқылы оқушылардың бойынa ұлттық құндылықтарды дарытамын.
Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылар барынша белсенді жауап беруге тырысты. Өз білімдерін көрсете алды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сынып "Спортшы" тақырыбы
2-сынып "Спортшы" тақырыбы
|
Мектеп атауы: |
«№17 орта мектебі» КММ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ергасымова А.Т |
|
|
Күні: |
5.02.2025 |
|
|
Сынып: 2а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
10-сабақ. Спортшы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.3.4.1* мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру
2.4.2.1* оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
*Мәтін мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді? құрастырады; * Сұрақтарға жауап береді; *Жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сөйлем жазады; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн балалар, Қайырлы күн болсын. Сәрсенбінің бұл күні, Сәттілікке толсын. Үй жұмысын тексеру Жаттаған сөздерін тексеру үшін «Серіппелі доп» әдісін қолдану |
Өлеңді тыңдайды
Оқушылар допты қағып алу арқылы жаттаған сөздерін айтады |
|
өлең |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Ой қозғау» әдісі арқылы суреттер бойынша тақырыпты анықтау, сабақтың мақсатын айту, дәптерге күнді, тақырыпты жаздырту Спортшы дегеніміз кім? * Спортшы қандай болады? Спортшының күнделікті өмірі қандай? Әр түрлі спорт түрлерімен танысу (футбол, баскетбол, гимнастика, жеңіл атлетика және т.б.).
Оқылым алды тапсырмасы: Жаңа сөздер: жалқаулық-лень, шынық-закаляйся, ерінбеу-не лениться, жанкүйер-болельщик,қақпа-ворота
Жаңа сөздерді сәйкестендіреді
Әріптерден жаңа сөздерді тауып көр. 1. 2. 3. 4. 5.
|
Тақырыпты анықтайды, дәптерге күнді жазады.
Сұрақтарға жауап береді
Жаңа сөздерді қайталайды, дұрыс айтып үйренеді
Жаңа сөздерді аудармасымен дұрыс сәйкестендіреді.
Әріптерден 5 жаңа сөзді тауып жазады. Жұптық жұмыс |
өзара бағалау Өзара бағалау |
Суреттер Жаңа сөздер жазылған кеспе қағаздар Таратпа материалдар |
|
|
2-тапсырма. Оқиық. Оқы, сұрақтарға жауап бер. Болашақ футболшы Жақып- футбол ойынының жанкүйері. Бүгін ол ұлымен стадионға келді. Адам көп. Ойын басталып кетті. -Анау көк жейде- біздің «Қайрат» командасы. Ақ жейде- Ташкенттен келгендер ...- деп Жақып ұлына түсіндірді. -Әне, көрдің бе? Қалай жақсы тебеді! Жарайсың! Қақпаға доп соқты. Олар қатты қуанды. Ойын аяқталды. Болашақ футболшы мен әкесі екеуі үйіне қайтты. *Жақып қай спорт ойынның жанкүйері? *Сенің футболшы болғың келе ме?
Мәтін мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру. 1-топ. Жақып ...... спорттың жанкүйері?( кім?-кто? Не?-что? Қандай?-какой? 2-топ. Футболдың жанкүйері ....? (кім? Не? Қандай?) 3-топ: Қақпаға ..... соқты? (не? Кім? Қандай?) |
Мәтінмен жұмыс. Дескриптор: *2 минуттың ішінде мәтінді оқып шық; *ішінен түсінген 5 сөзді іріктеп жаз; *Мәтіннің кім туралы екенін анықта; *Сұрақтарға жауап бер; *Керекті сөзді қою арқылы сұрақ құрастыр;
|
|
оқулық
|
|
|
Сергіту жаттығуын жаса. |
Дауыстап Сергіту жаттығуын жасайды.
|
|
|
|
|
|
|
Қолпаштау, мадақтау |
Таратпа материалдар |
|
|
4-тапсырма. Жазайық. Суреттерге қара. Спорт түрлерін ата. Сұрақтарға жауап жаз.
Мен .............. ...... ...... ...... ........ білемін. |
Жазылым тапсырмасын орындайды. Дескриптор: *жаттығуды дауыстап айтады; *сурет бойынша сөйлемдер құрайды; *сұраққа жауап береді. |
символдар пайдалану |
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Үй жұмысы: жаңа сөздерді жаттау Қорытындылау Кері байланыс. «Білім қоржыны» әдісі. |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жүреді
Оқушылар сабақ бойынша асықтарға не естерінде қалды, қандай сөз, сабақ қалай өткенін жазып, жапсырады.
. |
|
|
Бүгінгі сабағымды 2 «а» сыныбында өткіздім. Барлығы 16 оқушы. 2 оқушы ауырып жатыр. Сыныптың білім көрсеткіші 75 пайызды құрайды. Оқушылар берілген тапсырмаларға жауапкершілікпен қарайды, мұқият орындайды, тіл үйренуге деген қызығушылықтары бар. Ата-аналар тарапынан қолдау бар.
Сабақтың тақырыбы: «Спортшы». Сабақтың мақсаты: 2.3.4.1* мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру
2.4.2.1* оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу. Бұл мақсаттар оқушылардың оқылым және жазылым дағдыларын дамытуға арналған. Осы мақсатқа жету үшін «Серіппелі доп», «Ой қозғау», «Сәйкестендіру», «Сұрақ-жауап», «Әріптерден сөз құрау» әдістері қолданылды. Барлық тапсырмалар оқу мақсатына сай жасалды. Тапсырмада берілген мәтін оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді. «Серіппелі доп» әдісі арқылы оқушылардың меңгерген сөздерін тексердім. Бұл әдіс білім алушылардың есте сақтау қабілетін тексеруге, дамытуға өте тиімді. «Ой қозғау» әдісін сабақтың тақырыбын анықтау, болжау үшін қолдандым. Бұл әдіс оқушылардың ойлау қабілеттерін, шығармашылық қабілеттерін, коммуникациялық дағдыларын дамытуға арналған. «Сәйкестендіру» әдісі білім алушылардың есте сақтау, логикалық ойлау, шығармашылық және тапқырлық қабілеттерін дамыта отырып, оқушыларды өз бетінше білім алуға және ақпаратты талдауға, қайта өңдеуге үйретеді. «Сұрақ-жауап» , сұрақ құрастыру әдістері оқушылардың танымдық, әлеуметтік және коммуникативтік дағдыларын дамытып, өз білімдерін тереңірек меңгеруіне ықпал етеді. Әріптерден сөз құрау ойлау мен тіл дамуы үшін пайдалы және тиімді әдіс.
Тақырыпты тарих, география пәндерімен байланыстырдым. Себебі,спортшылар біздің еліміздің мақтанышы. Еліміздің атын әлемге танытып жүрген жандар. Танымал спортшылар туралы әңгіме жүргізу арқылы оқушылардың бойынa ұлттық құндылықтарды дарытамын.
Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылар барынша белсенді жауап беруге тырысты. Өз білімдерін көрсете алды.
шағым қалдыра аласыз
















