|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
ЕРГАСЫМОВА А.Т |
||||||||||||||||
|
Күні: 18.12.2024 |
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 2А,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Елімнің астанасы |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу 2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша? не істеді?)құрастыру және оған толық жауап беру; 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
*шағын мәтінді түсінеді; *мәнерлеп,рөлге бөліп оқиды; *мәтін мазмұны немесе иллюстарция бойынша сұрақтарға жауап береді; *мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді жазбаша тілде қолданады; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бүгін сабақта белсенді боламын- 1 рет шапалақтау Мұғалімді мұқият тыңдаймын-2 рет шапалақтау Бүгін жақсы баға аламын- 3 рет шапалақтау |
Мұғалімді тыңдайды, іс-әрекетті қайталайды |
ҚБ: Тамаша!
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Үй тапсырмасын тексеру Жаттаған сөздері «Сәйкестендіру» әдісі арқылы тексеріледі
Жаңа сабаққа кіріспе Тақтаға ілінген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжау, мақсатын айқындау Жаңа сөздер: мұражай, көрме, ғимарат, ойын- сауық,қайырлы күн, саябақ,қала,көрікті «Шашылған әріптерден» сөз құрастыру керек. Жаңа сөздерді меңгергендерін тексеру үшін. ҒАИМТАР Ғимарат ӨКРЕМ Көрме РҰЖААМЙ Мұражай ЯБАСАҚ Саябақ АҚАЛ Қала 1-тапсырма. Тыңдайық.Сұрақтарға жауап бер.
• Асхат қай қалада болды? • Астана қандай қала? • Ол қалада нелер бар?
3-тапсырма. 87-б. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып оқы. Менің атым ....... . Мен .... жастамын. Мен Астанада тұамын. Онда әдемі ғимараттар, мұражайлар көп. Менің үйім үлкен. Үйімнің қасында үлкен саябақ бар. |
Жаттаған сөздерін сәйкестендіріп жазады, жауап парақтарын алмастырып бір-бірін тексереді.
Жаңа сөздерді дұрыс айтып үйренеді
Жұптық жұмыс. Жұптасып шашылған әріптерден сөз құрастырады.
Жұптық жұмыс. Диалогті тыңдайды. Сұрақтарды парталасына қойып, жауап алады. Сосын екінші оқушыға сұрақ қойды, ол жауап береді.
Сергіту сәті
Аяқпенен топ-топ
-топ Топтық жұмыс Оқушылар тірек сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырады.
|
Бір-бірін бағалау Әр оқушыда бағалау парағы болады. Сол жауап парағына әр дұрыс жауап үшін смайликтер жабыстырады
ҚБ:Бас бармақ» әдісі
Бағалау парағына смайликтер
ҚБ:
Бағалау парағына смайликтер
ҚБ:
Бағалау парағына смайликтер ҚБ: бірін-бірі бағалау |
карталар
суреттер, жаңа сөздер
Оқулық, смайликтер |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Сабақты қорытындылау сұрақтары: Қазақстан қандай мемлекет? ҚР астанасы қай қала? ҚР мемлекеттік тіл қайсы? ҚР мемлекеттік рәміздерді ата Қазақстан біздің ........ Үй жұмысы: жаңа сөздерді жаттау
Кері байланыс.
|
Қазақстан
Жұлдызша – барлығын түсіндім. Күн – жартылай түсіндім. Ай – мүлде түсінбедім. |
|
жұлдыз, Күн, Ай суреттері |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-сынып. Тақырыбы: Елімнің астанасы. Қазақ тілі орыс сыныбы
2-сынып. Тақырыбы: Елімнің астанасы. Қазақ тілі орыс сыныбы
|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
ЕРГАСЫМОВА А.Т |
||||||||||||||||
|
Күні: 18.12.2024 |
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 2А,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Елімнің астанасы |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу 2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша? не істеді?)құрастыру және оған толық жауап беру; 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
*шағын мәтінді түсінеді; *мәнерлеп,рөлге бөліп оқиды; *мәтін мазмұны немесе иллюстарция бойынша сұрақтарға жауап береді; *мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді жазбаша тілде қолданады; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бүгін сабақта белсенді боламын- 1 рет шапалақтау Мұғалімді мұқият тыңдаймын-2 рет шапалақтау Бүгін жақсы баға аламын- 3 рет шапалақтау |
Мұғалімді тыңдайды, іс-әрекетті қайталайды |
ҚБ: Тамаша!
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Үй тапсырмасын тексеру Жаттаған сөздері «Сәйкестендіру» әдісі арқылы тексеріледі
Жаңа сабаққа кіріспе Тақтаға ілінген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжау, мақсатын айқындау Жаңа сөздер: мұражай, көрме, ғимарат, ойын- сауық,қайырлы күн, саябақ,қала,көрікті «Шашылған әріптерден» сөз құрастыру керек. Жаңа сөздерді меңгергендерін тексеру үшін. ҒАИМТАР Ғимарат ӨКРЕМ Көрме РҰЖААМЙ Мұражай ЯБАСАҚ Саябақ АҚАЛ Қала 1-тапсырма. Тыңдайық.Сұрақтарға жауап бер.
• Асхат қай қалада болды? • Астана қандай қала? • Ол қалада нелер бар?
3-тапсырма. 87-б. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып оқы. Менің атым ....... . Мен .... жастамын. Мен Астанада тұамын. Онда әдемі ғимараттар, мұражайлар көп. Менің үйім үлкен. Үйімнің қасында үлкен саябақ бар. |
Жаттаған сөздерін сәйкестендіріп жазады, жауап парақтарын алмастырып бір-бірін тексереді.
Жаңа сөздерді дұрыс айтып үйренеді
Жұптық жұмыс. Жұптасып шашылған әріптерден сөз құрастырады.
Жұптық жұмыс. Диалогті тыңдайды. Сұрақтарды парталасына қойып, жауап алады. Сосын екінші оқушыға сұрақ қойды, ол жауап береді.
Сергіту сәті
Аяқпенен топ-топ
-топ Топтық жұмыс Оқушылар тірек сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырады.
|
Бір-бірін бағалау Әр оқушыда бағалау парағы болады. Сол жауап парағына әр дұрыс жауап үшін смайликтер жабыстырады
ҚБ:Бас бармақ» әдісі
Бағалау парағына смайликтер
ҚБ:
Бағалау парағына смайликтер
ҚБ:
Бағалау парағына смайликтер ҚБ: бірін-бірі бағалау |
карталар
суреттер, жаңа сөздер
Оқулық, смайликтер |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Сабақты қорытындылау сұрақтары: Қазақстан қандай мемлекет? ҚР астанасы қай қала? ҚР мемлекеттік тіл қайсы? ҚР мемлекеттік рәміздерді ата Қазақстан біздің ........ Үй жұмысы: жаңа сөздерді жаттау
Кері байланыс.
|
Қазақстан
Жұлдызша – барлығын түсіндім. Күн – жартылай түсіндім. Ай – мүлде түсінбедім. |
|
жұлдыз, Күн, Ай суреттері |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













