Тақырып бойынша 11 материал табылды

2сынып_9 сабақ_Ақ лағым Б.Соқпақбаев «Ақ лақ»

Материал туралы қысқаша түсінік
2сынып_9 сабақ_Ақ лағым Б.Соқпақбаев «Ақ лақ»
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы

«№1 мектеп-гимназия» КММ

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Өзім туралы

Педагогтің аты-жөні:

Жиенбаева Қ.Б.

Күні:

22.09.25

Сынып:

2 «А»

Сабақтың тақырыбы:

9-сабақ. Ақ лағым Б.Соқпақбаев «Ақ лақ»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:


2.1.2.1.шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау;

2.2.6.1–кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау.

Сабақтың мақсаты


Мәтінді өз сөзімен әңгімелейді,кейіпкердің іс-әрекетіне пікір білдіреді

Суретті сипаттап айтады.

Құндылық мақсаты:

Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы

Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу


Апта дәйексөзі:

«Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы/Абай/

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут





Сабақтың ортасы

20 минут



































Сергіту сәті

2 минут






















Сабақты қорыту

6минут





Қосымша тапсырма

2минут



Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

Қол алысып, кәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру

Қандай жақсы дос болу


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

«КОМИКС» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Бекіту сұрақтарына жауап беру.


Тақырыпты ашу

«Мнемотехника» әдісі

Тастан-тасқа секiредi,
Қалқиып қос құлағы,
Ойын болып көкiрегi,
Аула оның тұрағы. Лақ

Жаңа тақырып

Топтық жұмыс

1-тапсырма

І топ

Лақ сөзін қайда, қай жерден естідің?

ІІ топ

Лақ сөзі көз алдыңа нені елестетеді?

ІІІ топ

Оның түсін, көзін, пішінін сипаттап айт.

ІV топ

Алда оқитын мәтіннің не туралы екенін болжа.



2-тапсырма

Мәтінді түсініп оқы

Бейнебаян көрсету

«Ақ лақ.» Б. Соқпақбаев

Талқылау сұрақтары:

  1. Әңгіме не туралы?

  2. Ораз қайда келді?

  3. Ол нелерді көрді?

  4. Ораз нені байқап қалды?

  5. Ақ лаққа не болған?

  6. Ораз ақ лақты қайда апарды?

  7. Дәрігер лаққа не жасады?

  8. Ақ лақты ерекше күтімге алды” дегенді қалай түсінесің?

  9. Ораздың іс-әрекеті дұрыс па? Неге?


Оқылым. Мәтінді оқу



Топтық жұмыс

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Мәтіндегі оқиғаны төмендегі ретпен әңгімеле

1.Малшы ауылда

2.Сүп-сүйкімді төлдер

3.Ақ лақтың жайы

4.Дәрігерлік көмек


Ұжымдық жұмыс

4-тапсырма

«Менің ойымша»әдісі

Ораздың іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір.Сенің ойыңша ол дұрыс жасады ма? Сен не істер едің?


ФС тапсырмасы

5-тапсырма

Топтық жұмыс

Жақсы көретін күшігің жарақат алды дейік. Сен не істейсің? Суреттерге қарап әңгімеле

1-топ: оқиғаның басталуы

2-топ: оқиғаның жалғасуы

3-топ: оқиғаның соңы


ҚБ:

Мәтінге сүйеніп, дұрыс жауапты белгіле.


6-тапсырма

Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша үш сөйлем құрап жазып кел

Үлгі: Біз жайлауға бардық.Онда төлдер бар. Біз құлын, қозы-лақтармен ойнадық.

Үй тапсырмасы

2-5тапсырма, 24-25 бет

Кері байланыс



Өлең жолдарын хормен айтады








Үй тапсырмасын тексереді








Тақырыпты ашады









Лаққа сипаттама жасайды








Мәтінді видеодан көреді





Әңгімелесу өткізеді








Мәтінді түсініп оқиды


Жаттығу жасайды







Сурет реті бойынша әңгімелейді








Өз ойын айтады






Топтық жұмыс жасайды








Қосымша жұмыс жасайды






Үй тапсырмасын алады



Кері байланыс береді



Мақтап, мадақтап отыру








ҚБ:«Қоржын»әдісі

Дескриптор:

үй тапсырмасын айтады. Бекіту сұрақтарына жауап береді -1б











ҚБ:«Қоржын»әдісі

Дескриптор:

Суреттегі төл туралы төрт тапсырмаға жауап беріп көреді-1б

Лақ туралы ойларымен бөліседі-1б










ҚБ:«Қоржын»әдісі

Дескриптор:

Автор туралы әңгімелейді-1б

Мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б















ҚБ:«Қоржын»әдісі

Дескриптор:

Мәтінді ретімен әңгімелей алады-1б

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б





Керемет!







ҚБ:«Қоржын»әдісі

Дескриптор.

Мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды-1б

Өз көзқарасын білдіреді-1б


ҚБ:«Қоржын»әдісі

Дескриптор:

Суретпен жұмыс жасап,оқиғаны ретімен айтып шығады-1б


Жарайсыңдар!




«Білім қоржыны» әдісі






Музыка ойнап тұрады.








Суреттер


Оқулық

Суреттер






Оқулық













Суреттер










Музыка








Оқулық







Кесте





Оқулық














Жұмыс дәптері

Суреттер




Кері байланыс парағы










DrawObject1





DrawObject2

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
01.05.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12