|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|||||||||||||
|
Күні: |
06.10.2025ж |
|||||||||||||
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т дыбысы және әрпі 30 сабақ |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтап, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қойып, сұраққа жауап береді Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Сызбаны тап» ойынымен өтеді. Аталған сөзге сай сызба-моделін тауып көрсетіңдер. Мысалы: -Таба деп айтсам, оның буынына сай сызбаны және дыбыс санына сай сызбаны көрсетесіңдер.
Тсс Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өлең жолдарын қайталап,жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Сөздерді буынға бөледі, белгіні табады. |
«Бағдаршам» әдісі: Жасыл Сары Қызыл |
Сөздердің сызба –модель-дері |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 31 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Алма жинаймыз» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым Сөздерді буындап оқыту, тұтас айтқызу.
Сөздің ортасына, соңына басқа дыбыс қосылғанда оның мағынасы өзгеретінін байқату. Сурет бойынша заттың жекеше, көпше түрін анықтату. Оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау, оқушыларға қайталатып отыру қажет. 2 тапсырма :Оқылым
А) Сөйлемнің сызба-моделіне
сай келетін сөздер мен сурет бойынша сөйлем
құрату. Тастан, тарақ ал. Тастан, дәптерлерді тарат. Ә) Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрату және оқыту. Анау тау. Ол –Алатау. Алатау-тау. Бос ұяшықтарға «а» немесе «о» әріптерінің тиістісін қойып, сөздерді оқыңдар. Ат, от, тау, тон. Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды. Оң қолым, сол қолым, Екеуі де өз қолым. Қолға қалам аламын, Әдемі етіп жазамын.
(Д) 3-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады.
2. Жазуға даярлауда бала
қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар
жасатады. 3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату; - тапсырма орындату; - өзін-өзі бағалату. ЕБҚ оқушыға: Тауар сөзінде т дыбысының орнын анықта , оған дыбыстық талдау жаса. ЕҚБ тауар сөзін жаз,оған сөйлем құра ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Сөйлемдер құрайды.
Мәтін құрайды.
Хормен өлең оқып, қимылмен көрсетеді.
Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сөздерді, сөйлемдерді буындап дұрыс оқиды, сөйлем құрайды-«Жарайсың!». Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, сөйлем құрауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, сөйлем құрауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 33-бет
№1 жазу дәптері
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты : Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай баспалдаққа жеттің? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||||||||||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
30 саб Әліппе 1 сынып
30 саб Әліппе 1 сынып
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|||||||||||||
|
Күні: |
06.10.2025ж |
|||||||||||||
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т дыбысы және әрпі 30 сабақ |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтап, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қойып, сұраққа жауап береді Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Сызбаны тап» ойынымен өтеді. Аталған сөзге сай сызба-моделін тауып көрсетіңдер. Мысалы: -Таба деп айтсам, оның буынына сай сызбаны және дыбыс санына сай сызбаны көрсетесіңдер.
Тсс Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өлең жолдарын қайталап,жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Сөздерді буынға бөледі, белгіні табады. |
«Бағдаршам» әдісі: Жасыл Сары Қызыл |
Сөздердің сызба –модель-дері |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 31 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Алма жинаймыз» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым Сөздерді буындап оқыту, тұтас айтқызу.
Сөздің ортасына, соңына басқа дыбыс қосылғанда оның мағынасы өзгеретінін байқату. Сурет бойынша заттың жекеше, көпше түрін анықтату. Оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау, оқушыларға қайталатып отыру қажет. 2 тапсырма :Оқылым
А) Сөйлемнің сызба-моделіне
сай келетін сөздер мен сурет бойынша сөйлем
құрату. Тастан, тарақ ал. Тастан, дәптерлерді тарат. Ә) Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрату және оқыту. Анау тау. Ол –Алатау. Алатау-тау. Бос ұяшықтарға «а» немесе «о» әріптерінің тиістісін қойып, сөздерді оқыңдар. Ат, от, тау, тон. Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды. Оң қолым, сол қолым, Екеуі де өз қолым. Қолға қалам аламын, Әдемі етіп жазамын.
(Д) 3-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады.
2. Жазуға даярлауда бала
қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар
жасатады. 3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату; - тапсырма орындату; - өзін-өзі бағалату. ЕБҚ оқушыға: Тауар сөзінде т дыбысының орнын анықта , оған дыбыстық талдау жаса. ЕҚБ тауар сөзін жаз,оған сөйлем құра ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Сөйлемдер құрайды.
Мәтін құрайды.
Хормен өлең оқып, қимылмен көрсетеді.
Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сөздерді, сөйлемдерді буындап дұрыс оқиды, сөйлем құрайды-«Жарайсың!». Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, сөйлем құрауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, сөйлем құрауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 33-бет
№1 жазу дәптері
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты : Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай баспалдаққа жеттің? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||||||||||





шағым қалдыра аласыз















