Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шеримова.Е |
|||||
|
Күні: |
22.04.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
4 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің құқықтарым мен міндеттерім 30-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 – Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасау; 4.1.5.2 – Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасайды; Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіреді |
|||||
|
Құндылықтар Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатымен танысады |
Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ:Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 22мин |
Жаңа сабақ А) Конституция туралы шолу, еске түсіру. Ә) Қай жылы қабылданды, тойланатын күн Б) Аудармасы қандай мағына береді Азамат-құқықтық негізде белгілі бір мемлекеттің құрамында болатын адам. Конвенция – қол қойғандардың барлығы жазылғандарды мүлтіксіз орындауы тиіс құжат. Кемсітушілік-адамға немесе белгілі бір топқа тең дәрежеде қарым- қатынас жасамау. 1-тапсырма: Қазақстан Республикасы азаматтарының міндеттері мен құқықтарына не жатады? Сызықпен қос. 2-тапсырма: Суретте Қазақстан Республикасы азаматтары ның қандай құқықтары бейнеленгенін жаз 3-тапсырма: Жеке тапсырма ұсыну «Еліміздің азаматы және мектеп оқушысы ретінде мемлекет үшін не істей аламын?» деген тақырыпта 5-6 сөйлемнен тұратын эссе жаз. |
Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасайды; Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіреді |
Дескриптор: Қ.Р. азаматтары ның міндеттері мен құқықтарын анықтайды.1б Қ.Р. азаматтары ның қандай құқықтарын бейнеленгенін жазады. 1б Білім алушы еліміздің азаматы және мектеп оқушысы ретіеде мемлекет үшін не істей аламын? Деген тақырыпқа эссе жазады. 3б |
Оқулық
Оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
10мин |
Өз ойыңды айт 2. Конституцияда жазылған адам құқығы мен бостандығы туралы заңдармен танысу.. 12-бап. ҚРазаматы құқықтарын қорғауға құқылы 15-бап. Өмір сүруге құқысы бар. 19-бап. Өз ана тілі мен төл мәдениетін сақтауға құқысы бар. 20-бап.Сөз және шығармашылық еркіндікке ие 25-бап. Тұрғын үйгеқол сұғуға болмайды. 26-бап. Жекеменшік мүлікке ие болуға құқылы. 26-бап. Кәсіпкерлік қызмет еркіндігіне ие. 32-бап. Жиналыстар, қарусыз митингілерге шығуға құқығы бар. 33-бап.Сайлауға түсуге және сайлауға құқығы бар. 14- бап. Заң мен сот алдында бәрі тең. Конституциядағы жазылған орындауға тиіс міндеттер. 1.Құқықтар мен бостандықтарды құрметтеу 2.Елімізді қорғау 3.Заңды орындау 4.Мемлекеттік рәміздерді құрметтеу 5.Тарихи ескерткіштерді қадірлеу 6.Табиғатымызды сақтау,қорғау ЕБҚ Өз құқықтарың туралы айт. |
Конституциядағы жазылған міндеттер мен құқықтар туралы өз ойларын айтады Баптардан үзінділер оқиды Өз міндеттері туралы айтады |
Конституция баптарын жатқа айтады 1б Өз құқықтары мен міндеттері туралы анықтайды 1б Өз міндеттері туралы айтады 1б Адам құқығы туралы айтады 1б Конституциядағы жазылған міндеттер мен құқықтар туралы өз ойларын айтады 1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бекіту Үй тапсырмасы: Кері байланыс: |
Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
30-саб дүниетану
30-саб дүниетану
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шеримова.Е |
|||||
|
Күні: |
22.04.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
4 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің құқықтарым мен міндеттерім 30-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 – Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасау; 4.1.5.2 – Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасайды; Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіреді |
|||||
|
Құндылықтар Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатымен танысады |
Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ:Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 22мин |
Жаңа сабақ А) Конституция туралы шолу, еске түсіру. Ә) Қай жылы қабылданды, тойланатын күн Б) Аудармасы қандай мағына береді Азамат-құқықтық негізде белгілі бір мемлекеттің құрамында болатын адам. Конвенция – қол қойғандардың барлығы жазылғандарды мүлтіксіз орындауы тиіс құжат. Кемсітушілік-адамға немесе белгілі бір топқа тең дәрежеде қарым- қатынас жасамау. 1-тапсырма: Қазақстан Республикасы азаматтарының міндеттері мен құқықтарына не жатады? Сызықпен қос. 2-тапсырма: Суретте Қазақстан Республикасы азаматтары ның қандай құқықтары бейнеленгенін жаз 3-тапсырма: Жеке тапсырма ұсыну «Еліміздің азаматы және мектеп оқушысы ретінде мемлекет үшін не істей аламын?» деген тақырыпта 5-6 сөйлемнен тұратын эссе жаз. |
Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасайды; Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіреді |
Дескриптор: Қ.Р. азаматтары ның міндеттері мен құқықтарын анықтайды.1б Қ.Р. азаматтары ның қандай құқықтарын бейнеленгенін жазады. 1б Білім алушы еліміздің азаматы және мектеп оқушысы ретіеде мемлекет үшін не істей аламын? Деген тақырыпқа эссе жазады. 3б |
Оқулық
Оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
10мин |
Өз ойыңды айт 2. Конституцияда жазылған адам құқығы мен бостандығы туралы заңдармен танысу.. 12-бап. ҚРазаматы құқықтарын қорғауға құқылы 15-бап. Өмір сүруге құқысы бар. 19-бап. Өз ана тілі мен төл мәдениетін сақтауға құқысы бар. 20-бап.Сөз және шығармашылық еркіндікке ие 25-бап. Тұрғын үйгеқол сұғуға болмайды. 26-бап. Жекеменшік мүлікке ие болуға құқылы. 26-бап. Кәсіпкерлік қызмет еркіндігіне ие. 32-бап. Жиналыстар, қарусыз митингілерге шығуға құқығы бар. 33-бап.Сайлауға түсуге және сайлауға құқығы бар. 14- бап. Заң мен сот алдында бәрі тең. Конституциядағы жазылған орындауға тиіс міндеттер. 1.Құқықтар мен бостандықтарды құрметтеу 2.Елімізді қорғау 3.Заңды орындау 4.Мемлекеттік рәміздерді құрметтеу 5.Тарихи ескерткіштерді қадірлеу 6.Табиғатымызды сақтау,қорғау ЕБҚ Өз құқықтарың туралы айт. |
Конституциядағы жазылған міндеттер мен құқықтар туралы өз ойларын айтады Баптардан үзінділер оқиды Өз міндеттері туралы айтады |
Конституция баптарын жатқа айтады 1б Өз құқықтары мен міндеттері туралы анықтайды 1б Өз міндеттері туралы айтады 1б Адам құқығы туралы айтады 1б Конституциядағы жазылған міндеттер мен құқықтар туралы өз ойларын айтады 1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бекіту Үй тапсырмасы: Кері байланыс: |
Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз















