|
Бәлім беру ұйымының атауы |
Түркістан облысы. Шардара қаласы, «№2 Жамбыл Жабаев атындағы бастауыш мектебі КММ» |
||||||||||||
|
Пәні: |
Цифрлық сауаттылық |
||||||||||||
|
Бөлімі: |
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 4-бөлім. «Презентациялар» (ортақ тақырыбы: «Су-өмірдің қайнар көзі») |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмәділлә Никара Мәлікайдарқызы |
||||||||||||
|
Күні: |
24.04.2025ж. |
||||||||||||
|
Сыныбы: 3 « » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
30-сабақ. Жоба жұмысына презентация жасау. |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.3.1 мәтін мен бейнені қамтитын қарапайым таныстырылымдар жасау; 3.1.2.1 қолданбалы программаларда «ыстық» пернелерді қолдану; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Безендіру мен ауысуларды пайдаланып жоба жұмысына таныстырылым дайындауды үйренеді. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
І. Психологиялық ахуал. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
Қызығушылықты ояту: «Күн
шуағы» ойыны
- «Мен бүгін өзімді күндей жарқын сезініп тұрмын, ал сендер ше оқушылар ?»
«Сен бүгін әдемі көрініп тұрсың», «Сабаққа
сәттілік тілеймін» деп сабақты бастаймыз. Топтастыру Flippity онлайн платформасы арқылы топқа бөлу әдісі. [https://www.flippity.net](https://www.flippity.net )
Шапшаңдық, кездейсоқ ат таңдаушы.
Билет номері арқылы топқа жайғасады.
І топ: «Ғалымдар» ІІ топ: «Көшбасшылар» Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау !
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп оқиды.
Оқушылар шеңбер болып тұрады.
Бәр-біріне тілек айтады.
Билет номерлері арқылы топтасады |
Қалыптастырушы бағалау Жарайсыңдар! |
Күн шуағы
Сабаққа қатысу билеті
[https://www.flippity.net](https://www.flippity.net )
|
|||||||||
|
5 минут |
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. «Тоғыз асық» ойыны Тоғыз асықта ой қозғау, өткенді еске түсіру бойынша сұрақтар дайындалған.
PowerPoint бағдарламасымен жасалған ойын. Сұрақтар: 1. Презентация дегеніміз не? 2. Презентация жасау не үшін қажет? 3. Презентация жасау үшін қандай бағдарлама қолданамыз? 4. Слайд дегеніміз не? 5. Слайдта не орналастыруға болады? 6. Презентацияда қандай ережелерді сақтау керек? 7. Слайд саны қанша болу керек? 8. Жоба тақырыбын қалай таңдауға болады? 9. Презентацияны қалай сақтау керек?
|
Оқушылар кезекпен тоғыз асықтың бірін таңдайды. Асықты басқан кезде ашылған сұраққа білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Сұраққа жауап берген оқушы сыйлыққа бір асық алады.
Сұрақ жауаптары: ➤ Презентация – ақпаратты слайдтар арқылы түсіндіру тәсілі. ➤ Ақпаратты көрнекі, қызықты және түсінікті етіп жеткізу үшін. ➤ PowerPoint, Google Slides. ➤ Презентацияның әр беті – слайд деп аталады. ➤ Мәтін, сурет, бейне, дыбыс, анимация. ➤ Қысқа, түсінікті жазу; үлкен әріппен жазу; тым көп мәтін жазбау. ➤ 5–7 слайд жеткілікті. ➤ Қызықтыратын, өзің білетін немесе зерттегің келетін тақырыпты таңдау. ➤ «Файл» → «Сақтау» немесе «Save as» батырмасы арқылы.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш – Талпын!. |
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
7 мин |
ІІІ. Жаңа тақырып. Жаңа сабақ тақырыбын ашу үшін оқушылар Wordwall онлайн платформасында жасырынған сөздерді табады. https://wordwall.net/ru/resource/68103485 «Адасқан әріптер» әдісі. Анаграмма. Әріптер дұрыс орналастырылса жаңа сабақ тақырыбы шығады. Жаңа сабақ тақырыбы: «Жоба жұмысына презентация жасау». Жаңа сабақты түсіну үшін бейнекөрсетілім қойылады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырылады. DI-DI Жасанды интеллект нейрондық желісі көмегімен фотоны сөйлету.
|
Анаграммада әріптерді дұрыс орналастырып, жасырынған сөзді табады.
Жаңа сабақты түсіну мақсатында бейнекөрсетілімді көреді.
Оқу мақсаты және бағалау критерилерімен танысады. |
|
|
|||||||||
|
5 минут |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу. «Әңгімелесетін әріптестер» әдісі Алдымен топтарға бірігіп, оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқиды. PowerPoint программасын қалай қолдана алатындарыңды тексеріп көрейік. «Су – біздің байлығымыз» тақырыбындағы жоба жұмысының презентациясын дайындаймыз. Жоба жұмысын дайындауда 1-кестені пайдалан.
Жобаның маңызды тұстарын презентацияға енгіз. Алдымен презентация слайдтарын орналыстыратын ақпаратты дайында. 2-кесте
|
т
Жаңа тақырып мәтінін оқып, танысады. Топтар арасында талқылайды. Жоба жұмысының презентациясын дайындау жолын талқылайды. Бір-біріне сұрақтар қойып, түсінбеген жерлерін толықтырады.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Керемет жауап!» Дескриптор
түсінбеген жерлерін толықтырады.
|
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||
|
10 минут |
Практикалық жұмыс Жеке жұмыс. 1-тапсырма PowerPoint Программасында «Су –біздің байлығымыз» тақырыбында жоба дайындаймыз. Жоба төрт слайдтан тұрады. Оны презентация арқылы көрсет. 1.Программаны іске қос.
2 Новая презентация (жаңа презентация) командалар тізбегін орында.
3 4. Интернетті қос. Іздеу серверінен жоба тақырыбына сай суреттерді көшір.
5 6. Жобаның мәтінін енгіз. Слайдтан слайдқа ауысу үшін, уақыт, дыбыс ауысу түрін таңда. Дайын болған презентацияны Жоба.pptx деген атпен сақта.
П
|
«Су-біздің байлығымыз» тақырыбындағы жоба презентациясын дайындап, топтық талдау жүргізеді.
Презентация слайдтарын орналастыратын ақпаратты дайындайды.
Әр оқушы өз слайдын қорғайды
|
Қалыптастырушы бағалау Топтағы оқушылар бір бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш – Талпын!
Дескриптор
топтық талдау жүргізеді.
|
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||
|
|
Көз жаттығуы Компьютерде ұзақ уақыт отырғандықтан көздеріміз тез шаршайды, өйткені көз бұлшықеттері бір қалыпта ұзақ уақыт жұмыс істейді. Бұл жағдайды болдырмау үшін көз жаттығуларын жасау өте маңызды.
|
Жалпы оқушылар көз жаттығуын жасайды. |
|
|
|||||||||
|
Сергіту сәті 3 мин |
Сергіту сәті «Ритм»
|
Оқушылар әуен ырғағымен қимыл,қозғалыс жасайды. |
|
Экран
Бейнекөрсетілім
|
|||||||||
|
|
Дәптермен жұмыс. Создать –Құру Новая презентация-Жаңа презентация Стили фона-Фонның стилі Вставка –Кірістіру Рисунок-Сурет Показ слайдов-Слайд көрсету С начала-Басынан Слайдтарды көрсету- показ слайдов-demonstration |
Үш тілді сөздік дәптерін ашып түртіп алады. |
|
Сөздік дәптер |
|||||||||
|
5 мин |
2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Иықтасыңмен ізден» әдісі Оқушының жұптасып презентация жасау дағдысын дамыту. Ақ қағазға дайын сурет,тақырып,қызықты мағмұматты таңдап, дұрыс орналастырып жапсырады. Тапсырма: «Менің сүйікті жануарым» тақырыбында презентация дайындау. 1-слайд. Тақырып пен авторлар. 2-слайд. Жануар туралы ақпарат. 3-слайд. Сурет. Немесе қызықты дерек. Әр жұп өз презентациясын қорғайды. Мақсаты: Оқушылардың шығармашылық ойлауын, зерттеу дағдысын және цифрлық сауаттылығын дамыту. |
Жұптасып презентация үлгісін дайындайды.
Жұбымен презентацияны қорғайды.
|
Қалыптастырушы бағалау Жұптағы оқушылар бір бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Бес жұлдыз –Өте жақсы! Төртбұрыш -Жақсы! Үшбұрыш – Талпын!
Дескриптор
|
тақта
А4 қағаз Дайын жануар суреттері мен мәлімет |
|||||||||
|
|
«Тауып көр» ойыны Миға жаттығу. Сандарды ретімен қою. |
Сандарды дұрыс жүру арқылы ретімен қояды. |
|
Ойын тақтасы, сандар |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин.
|
Ұжымдық жұмыс. Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақтың оқу мақсаты қандай болды? Сабақ мақсатына жеттің бе? «Ия немесе жоқ» ойыны Тез, жылдам сұрақ қойылады. 1. Презентация жасау үшін ең алдымен тақырып таңдау керек. – (Иә) 2. Слайдта тек сурет болса, жеткілікті. – (Жоқ) 3. Презентацияны PowerPoint бағдарламасында жасауға болады. – (Иә) 4. Презентацияда мәтін мүлде болмауы керек. – (Жоқ) 5. Жобаны қорғау кезінде дауыстап сөйлеу керек. – (Иә) 6. Слайдтар саны 100-ден көп болуы керек. – (Жоқ) 7. Презентацияда сурет, мәтін және тақырып болуы керек. – (Иә) 8. Презентацияны досыңның орнына жасауға болады. – (Жоқ) 9. Өз жобаңды түсінікті әрі қызықты етіп таныстырған дұрыс. – (Иә) 10. Презентация жасау – шығармашылық жұмыс. – (Иә) |
«Ия» немесе «Жоқ» деп сұраққа жылдап жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш– Талпын!
Дескриптор
|
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптері |
|||||||||
|
2 мин |
Үйге тапсырма: «Жоба жұмысына презентация жасау» тақырыбы бойынша 5 сұрақ дайындау. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі https://classroomscreen.com/app/workspaces/53418821-290b-48c3-9a83-97f41b2ea108
Classroomscreen платформасы арқылы кері байланыс жасау.
|
Кері байланыс жасап, сабақтан алған әсерлерін бөліседі.
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе? Бүгінгі сабақта не үйрендің? Қорытынды |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
30-сабақ. "Жоба жұмысына презентация жасау".
30-сабақ. "Жоба жұмысына презентация жасау".
|
Бәлім беру ұйымының атауы |
Түркістан облысы. Шардара қаласы, «№2 Жамбыл Жабаев атындағы бастауыш мектебі КММ» |
||||||||||||
|
Пәні: |
Цифрлық сауаттылық |
||||||||||||
|
Бөлімі: |
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 4-бөлім. «Презентациялар» (ортақ тақырыбы: «Су-өмірдің қайнар көзі») |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмәділлә Никара Мәлікайдарқызы |
||||||||||||
|
Күні: |
24.04.2025ж. |
||||||||||||
|
Сыныбы: 3 « » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
30-сабақ. Жоба жұмысына презентация жасау. |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.3.1 мәтін мен бейнені қамтитын қарапайым таныстырылымдар жасау; 3.1.2.1 қолданбалы программаларда «ыстық» пернелерді қолдану; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Безендіру мен ауысуларды пайдаланып жоба жұмысына таныстырылым дайындауды үйренеді. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
І. Психологиялық ахуал. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
Қызығушылықты ояту: «Күн
шуағы» ойыны
- «Мен бүгін өзімді күндей жарқын сезініп тұрмын, ал сендер ше оқушылар ?»
«Сен бүгін әдемі көрініп тұрсың», «Сабаққа
сәттілік тілеймін» деп сабақты бастаймыз. Топтастыру Flippity онлайн платформасы арқылы топқа бөлу әдісі. [https://www.flippity.net](https://www.flippity.net )
Шапшаңдық, кездейсоқ ат таңдаушы.
Билет номері арқылы топқа жайғасады.
І топ: «Ғалымдар» ІІ топ: «Көшбасшылар» Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау !
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп оқиды.
Оқушылар шеңбер болып тұрады.
Бәр-біріне тілек айтады.
Билет номерлері арқылы топтасады |
Қалыптастырушы бағалау Жарайсыңдар! |
Күн шуағы
Сабаққа қатысу билеті
[https://www.flippity.net](https://www.flippity.net )
|
|||||||||
|
5 минут |
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. «Тоғыз асық» ойыны Тоғыз асықта ой қозғау, өткенді еске түсіру бойынша сұрақтар дайындалған.
PowerPoint бағдарламасымен жасалған ойын. Сұрақтар: 1. Презентация дегеніміз не? 2. Презентация жасау не үшін қажет? 3. Презентация жасау үшін қандай бағдарлама қолданамыз? 4. Слайд дегеніміз не? 5. Слайдта не орналастыруға болады? 6. Презентацияда қандай ережелерді сақтау керек? 7. Слайд саны қанша болу керек? 8. Жоба тақырыбын қалай таңдауға болады? 9. Презентацияны қалай сақтау керек?
|
Оқушылар кезекпен тоғыз асықтың бірін таңдайды. Асықты басқан кезде ашылған сұраққа білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Сұраққа жауап берген оқушы сыйлыққа бір асық алады.
Сұрақ жауаптары: ➤ Презентация – ақпаратты слайдтар арқылы түсіндіру тәсілі. ➤ Ақпаратты көрнекі, қызықты және түсінікті етіп жеткізу үшін. ➤ PowerPoint, Google Slides. ➤ Презентацияның әр беті – слайд деп аталады. ➤ Мәтін, сурет, бейне, дыбыс, анимация. ➤ Қысқа, түсінікті жазу; үлкен әріппен жазу; тым көп мәтін жазбау. ➤ 5–7 слайд жеткілікті. ➤ Қызықтыратын, өзің білетін немесе зерттегің келетін тақырыпты таңдау. ➤ «Файл» → «Сақтау» немесе «Save as» батырмасы арқылы.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш – Талпын!. |
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
7 мин |
ІІІ. Жаңа тақырып. Жаңа сабақ тақырыбын ашу үшін оқушылар Wordwall онлайн платформасында жасырынған сөздерді табады. https://wordwall.net/ru/resource/68103485 «Адасқан әріптер» әдісі. Анаграмма. Әріптер дұрыс орналастырылса жаңа сабақ тақырыбы шығады. Жаңа сабақ тақырыбы: «Жоба жұмысына презентация жасау». Жаңа сабақты түсіну үшін бейнекөрсетілім қойылады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырылады. DI-DI Жасанды интеллект нейрондық желісі көмегімен фотоны сөйлету.
|
Анаграммада әріптерді дұрыс орналастырып, жасырынған сөзді табады.
Жаңа сабақты түсіну мақсатында бейнекөрсетілімді көреді.
Оқу мақсаты және бағалау критерилерімен танысады. |
|
|
|||||||||
|
5 минут |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу. «Әңгімелесетін әріптестер» әдісі Алдымен топтарға бірігіп, оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқиды. PowerPoint программасын қалай қолдана алатындарыңды тексеріп көрейік. «Су – біздің байлығымыз» тақырыбындағы жоба жұмысының презентациясын дайындаймыз. Жоба жұмысын дайындауда 1-кестені пайдалан.
Жобаның маңызды тұстарын презентацияға енгіз. Алдымен презентация слайдтарын орналыстыратын ақпаратты дайында. 2-кесте
|
т
Жаңа тақырып мәтінін оқып, танысады. Топтар арасында талқылайды. Жоба жұмысының презентациясын дайындау жолын талқылайды. Бір-біріне сұрақтар қойып, түсінбеген жерлерін толықтырады.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Керемет жауап!» Дескриптор
түсінбеген жерлерін толықтырады.
|
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||
|
10 минут |
Практикалық жұмыс Жеке жұмыс. 1-тапсырма PowerPoint Программасында «Су –біздің байлығымыз» тақырыбында жоба дайындаймыз. Жоба төрт слайдтан тұрады. Оны презентация арқылы көрсет. 1.Программаны іске қос.
2 Новая презентация (жаңа презентация) командалар тізбегін орында.
3 4. Интернетті қос. Іздеу серверінен жоба тақырыбына сай суреттерді көшір.
5 6. Жобаның мәтінін енгіз. Слайдтан слайдқа ауысу үшін, уақыт, дыбыс ауысу түрін таңда. Дайын болған презентацияны Жоба.pptx деген атпен сақта.
П
|
«Су-біздің байлығымыз» тақырыбындағы жоба презентациясын дайындап, топтық талдау жүргізеді.
Презентация слайдтарын орналастыратын ақпаратты дайындайды.
Әр оқушы өз слайдын қорғайды
|
Қалыптастырушы бағалау Топтағы оқушылар бір бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш – Талпын!
Дескриптор
топтық талдау жүргізеді.
|
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||
|
|
Көз жаттығуы Компьютерде ұзақ уақыт отырғандықтан көздеріміз тез шаршайды, өйткені көз бұлшықеттері бір қалыпта ұзақ уақыт жұмыс істейді. Бұл жағдайды болдырмау үшін көз жаттығуларын жасау өте маңызды.
|
Жалпы оқушылар көз жаттығуын жасайды. |
|
|
|||||||||
|
Сергіту сәті 3 мин |
Сергіту сәті «Ритм»
|
Оқушылар әуен ырғағымен қимыл,қозғалыс жасайды. |
|
Экран
Бейнекөрсетілім
|
|||||||||
|
|
Дәптермен жұмыс. Создать –Құру Новая презентация-Жаңа презентация Стили фона-Фонның стилі Вставка –Кірістіру Рисунок-Сурет Показ слайдов-Слайд көрсету С начала-Басынан Слайдтарды көрсету- показ слайдов-demonstration |
Үш тілді сөздік дәптерін ашып түртіп алады. |
|
Сөздік дәптер |
|||||||||
|
5 мин |
2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Иықтасыңмен ізден» әдісі Оқушының жұптасып презентация жасау дағдысын дамыту. Ақ қағазға дайын сурет,тақырып,қызықты мағмұматты таңдап, дұрыс орналастырып жапсырады. Тапсырма: «Менің сүйікті жануарым» тақырыбында презентация дайындау. 1-слайд. Тақырып пен авторлар. 2-слайд. Жануар туралы ақпарат. 3-слайд. Сурет. Немесе қызықты дерек. Әр жұп өз презентациясын қорғайды. Мақсаты: Оқушылардың шығармашылық ойлауын, зерттеу дағдысын және цифрлық сауаттылығын дамыту. |
Жұптасып презентация үлгісін дайындайды.
Жұбымен презентацияны қорғайды.
|
Қалыптастырушы бағалау Жұптағы оқушылар бір бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Бес жұлдыз –Өте жақсы! Төртбұрыш -Жақсы! Үшбұрыш – Талпын!
Дескриптор
|
тақта
А4 қағаз Дайын жануар суреттері мен мәлімет |
|||||||||
|
|
«Тауып көр» ойыны Миға жаттығу. Сандарды ретімен қою. |
Сандарды дұрыс жүру арқылы ретімен қояды. |
|
Ойын тақтасы, сандар |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин.
|
Ұжымдық жұмыс. Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақтың оқу мақсаты қандай болды? Сабақ мақсатына жеттің бе? «Ия немесе жоқ» ойыны Тез, жылдам сұрақ қойылады. 1. Презентация жасау үшін ең алдымен тақырып таңдау керек. – (Иә) 2. Слайдта тек сурет болса, жеткілікті. – (Жоқ) 3. Презентацияны PowerPoint бағдарламасында жасауға болады. – (Иә) 4. Презентацияда мәтін мүлде болмауы керек. – (Жоқ) 5. Жобаны қорғау кезінде дауыстап сөйлеу керек. – (Иә) 6. Слайдтар саны 100-ден көп болуы керек. – (Жоқ) 7. Презентацияда сурет, мәтін және тақырып болуы керек. – (Иә) 8. Презентацияны досыңның орнына жасауға болады. – (Жоқ) 9. Өз жобаңды түсінікті әрі қызықты етіп таныстырған дұрыс. – (Иә) 10. Презентация жасау – шығармашылық жұмыс. – (Иә) |
«Ия» немесе «Жоқ» деп сұраққа жылдап жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш– Талпын!
Дескриптор
|
тақта
Оқулық
Жұмыс дәптері |
|||||||||
|
2 мин |
Үйге тапсырма: «Жоба жұмысына презентация жасау» тақырыбы бойынша 5 сұрақ дайындау. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі https://classroomscreen.com/app/workspaces/53418821-290b-48c3-9a83-97f41b2ea108
Classroomscreen платформасы арқылы кері байланыс жасау.
|
Кері байланыс жасап, сабақтан алған әсерлерін бөліседі.
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе? Бүгінгі сабақта не үйрендің? Қорытынды |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


























