Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
№30 сабақ. Күзгі уақыт. Күз. М. Дулатов №31 сабақ. Ауыл күзі. Т.Жароков
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
Бөлім: |
Уақыт |
|||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№30 сабақ. Күзгі уақыт. Күз. М. Дулатов |
|||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Қара сөз мәтініндегі көркем ойды айтуға жаттығады |
|||||||||||||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ғылымға көңіл бөлсеңіз» өлеңін жатқа оқы Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы. Мақал-мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін ата. Жауабы: Нөсер алдында найзағай ойнайды,жемісі көп ағаштың бұтағы төмен,көктемде түскен бір дән,күзде мың дән болады.Күздегі басты белгілер: жапрықтардың сарғайып жерге түсуі,жел соғып қара суықтың басталуы,диқандардың өз жемістерін жинап алатын уақыты. 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. М.Дулатов. «Күз» мәтіні 3-тапсырма Түсініп оқы. Мәтіннің авторы туралы әңгімеле Жауабы: Міржақып Дулатов 1885-ші жылы туылып,1935 жылы дүниеден озд. Қостанай облысы Жангелдин ауданында туған. Оның «Оян, қазақ!» деп ұрандап, халықты оқу-білімге шақырғанын барлығымыз білеміз Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыр. Күз мезгілі туралы әңгімеле
ЕБҚ Күз туралы өзің білетін өлеңді мәнерлеп оқы
ЕҚБ Күздің пайдасы туралы не білесің? Әңгімеле
Үй тапсырмасы 5-тапсырма «Күз» тақырыбына өлең құрастырып кел
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Мәтінді оқиды
Ақпаратпен танысады
Жаттығу жасайды
Сызбаны толтырады
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Ою » әдісі
Дескриптор: «Ғылымға көңіл бөлсеңіз» өлеңін жатқа оқиды-1б
Тамаша!
Дескриптор: Түсініп оқиды-1б Мақал-мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін атайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б
Керемет! Дескриптор: Мәтіннің авторы туралы әңгімелейді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Мәтінге сүйеніп, сызбаны толтырады-1б . Күз мезгілі туралы әңгімелейді-1б
Тамаша!
Керемет!
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Кесте
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|
Күзгі жаңбыр |
Жәндіктер |
Құстар |
Ағаш |
Күзгі еңбек |
Күз |
|
|
|
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
|||||||||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||
Бөлім: |
Уақыт |
||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||
Күні: |
|
||||||||||
|
|
||||||||||
Сынып: 3 |
|
||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№31 сабақ. Ауыл күзі. Т.Жароков |
||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану 3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап бер |
||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің басты сипаттарын табады және көркемсөз қолдануды үйренеді |
||||||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу
Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 мин
Сабақтың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Амандасу» әдісі Үй тапсырмасын тексеру 5-тапсырма «Күз» тақырыбына өлең құрастырып кел
Жаңа тақырып 1-тапсырма Оқып, түсінгеніңді айт. Қара сөздер туралы өз ойыңды айт 2-тапсырма Өлеңді тыңда. Өлең ырғағына мән бер. Мәнерлеп оқуға жаттық.
ЕБҚ Ауылдағы күз туралы айт. Айналаңда не өзгеріс болып жатыр?
3-тапсырма Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле. Жауабы: Тайыр Жароков 1908 жылы дүниеге келіп,1965 жылы дүниеден озды. қазіргі Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жетібай ауылында туған. Ұлы Отан соғысына қатысқан. Балаларға арналған «Күн тіл қатты», «Теңіз баласы» және т.б. жыр жинақтары бар Жұппен жұмыс Ф. С. 4-тапсырма Өлеңнен көркемсөзді теріп жаз. Эпитет немесе теңеу екенін анықта.
ЕҚБ Ауыл мен қалада күзде табиғат қалай өзгереді? Айырмашылық бар ма? Адамдары не істейді? 5-тапсырма Кестені толтыр Жауабы: Жемісі көп ағаштың бұтағы төмен Бұтақты бүге балбырап. Көз тартады көріңіз. Алма піскен албырап. Маужырап барқыт қоңыр күз. Алма піскен албырап, Маужырап барқыт қоңыр күз. Көктемде түскен бір дән, Күзде мың дән болады.. Кемедей көшіп комбайн, Алтын дария егілді, Сүзіп жүр маржан бидайын, Күзіміз неткен көңілді. 6-тапсырма Сен осы мәтіндер бойынша қандай сурет салар едің? Ашық түсті бояулар қай мәтінге сәйкес келеді деп ойлайсың? Күңгірт түсті ше? Неліктен? 7-тапсырма Екі мәтінді салыстыр. Ұқсастығы неде? Айырмашылығы ше? 8-тапсырма «Жұмбақ жеміс» ойыны Жемістерді сипаттау және атауын табу Үй тапсырмасы Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастыр Үлгі: Күн күркіреп, Жаңбыр сіркіреп. Жеміс албырап, Дала дамылдап. |
Жылы лебіздер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Ақпаратпен танысады. Өлеңді оқиды
Жеке жұмыс жасайды Ақпаратпен танысады Бірге қимыл жасайды Жұппен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Кестені толтырады Өз ойын айтады Өз ойымен бөліседі Ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ «Әмиян»
Дескриптор: «Күз» тақырыбына өлең құрастырып келеді-1б
Дескриптор: Сұрақ қойып, жауап береді-1б Мәтінді оқып мазмұнын айтады-1б
ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Өлең ырғағына мән береді-1б Мәнерлеп оқуға жаттығады-1б ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Түсініп оқиды-1б Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б
Керемет! ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Өлеңнен көркемсөзді теріп жазады-1б Эпитет немесе теңеу екенін анықтайды-1б Сен мықтысың! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қорытынды лап айтады-1б ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Мәтіндер бойынша сурет салады-1б Ашық түсті бояулар қай мәтінге сәйкес келетіні атайды-1б Дескриптор: Екі мәтінді салыстырады-1б Дескриптор: Жемістерді сипаттау арқылы атын табады-1б |
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
оқулық оқулық Маркер
Суреттер
Заттардың суреттері Кесте Оқулық Маркер
Суреттер
Заттардың суреттері
Оқулық Кесте Суреттер Жемістер суреттері Оқулық |
|||||||
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Білім қоржыны» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
Мәтнідегі сөздер мен сөз тіркесі |
Эпитет |
Теңеу |
Маржан бидай Барқыт қоңыр Кемедей |
* |
* * |