|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|||||
|
Күні: |
07.10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ дыбысы және әрпі 31 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1* айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтап, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 2-апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда өлең оқытады: Туған жер көрікті, Алтындай түске енді. Сарғайып жапырақ, Ауылыма күз келді! Келіңдер балалар, Оқиық біз енді! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа сабаққа кіріспеде «Жұмбақ» әдісі қолданылады.
1) Тақтайда
бар, Қабырғада бар, Төбеде жоқ.(т) -Ендеше қ дыбысынан басталатын сөздер айтайық. құлақ, қабақ, қауын, қарбыз, ... тсс -Ендеше бүгін қ дыбысы мен әрпі туралы білімдеріңді кеңейтетін үйренетін боламыз. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды Жаттығу жасайды Сұрақтарға жауап береді, белгіні табады. |
«Жапырақтар» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Слайд 1-2 Қима қағаз
|
||
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым Сюжетті сурет бойынша әңгіме
құраңдар. - Балаларға Қ дыбысынан басталатын ат қойыңдар. - Балалар не істеп жүр? - Балаларға не ұнайды? - Суреттен тағы нелерді көрдіңдер? - Қозы-лақтар не қылып жүр? - «Балалар қозы бақты» сөйлемінде неше сөз бар? Қозы сөзіне дыбыстық талдау жасаңдар. -Суреттегі қ дыбысы бар сөздерді атаңдар. - Қ дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар. -Қ әрпінің сұлбасын тастардан, түймелерден жасаңдар. Оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау, дұрыс құралмаған, толық емес сөйлемдерді түзеп, оқушыларға қайталатып отыру қажет. 2 -тапсырма:Оқылым «Көзілдірік» әдісімен -Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқыңдар.
Қ дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетіндігін түсіндіреді. - Сызба-модель суреттердің қайсысына сай келетін тауып көрсетіңдер. Тышқан, қарға, асық. Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды. Бойымызды тік ұстап, Жасайық жаттығу. Бір оңға,бір солға Қолдарды созайық! Секіріп,секіріп Орынды табайық! (Д) 3-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар жасатады. 3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату;
(Ұ) 4- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген жұмбақтың шешуін тап: Шік түсті,пүк түсті, Алшы түрды, тәйке тұрды. Шеш алады ал, кім мұны? (асық) ЕБҚ оқушыға: Ақмарал сөзіндегі қ дыбысының орнын анықта. ЕҚБ оқушы: Қ дыбысы бар сөздер атап, буынға бөл. ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді. Әңгіме құрайды. Дыбыстық талдау жасайды. Әріптің сұлбасын жасайды. Хормен өлең оқып, қимылмен көрсетеді. Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Әңгіме құрайды, сөйлемдегі сөз санын анықтайды, дыбыстық талдау жасайды -«Жарайсың!». Әңгіме құрайды, сөйлемдегі сөз санын анықтайды, дыбыстық талдау жасауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Әңгіме құрауда, сөйлемдегі сөз санын анықтауда, дыбыстық талдау жасауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 34-бет Тастар, түймелер №1 жазу дәптері Үнтаспа, смартфон |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс:
«Жапырақтар» әдісі бойынша
өтеді. Жасыл –түсіндім Сары -жартылай түсіндім Қызыл –түсіне алмадым . |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
31 саб Әліппе 1 сынып
31 саб Әліппе 1 сынып
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|||||
|
Күні: |
07.10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ дыбысы және әрпі 31 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1* айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтап, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 2-апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда өлең оқытады: Туған жер көрікті, Алтындай түске енді. Сарғайып жапырақ, Ауылыма күз келді! Келіңдер балалар, Оқиық біз енді! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа сабаққа кіріспеде «Жұмбақ» әдісі қолданылады.
1) Тақтайда
бар, Қабырғада бар, Төбеде жоқ.(т) -Ендеше қ дыбысынан басталатын сөздер айтайық. құлақ, қабақ, қауын, қарбыз, ... тсс -Ендеше бүгін қ дыбысы мен әрпі туралы білімдеріңді кеңейтетін үйренетін боламыз. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды Жаттығу жасайды Сұрақтарға жауап береді, белгіні табады. |
«Жапырақтар» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Слайд 1-2 Қима қағаз
|
||
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым Сюжетті сурет бойынша әңгіме
құраңдар. - Балаларға Қ дыбысынан басталатын ат қойыңдар. - Балалар не істеп жүр? - Балаларға не ұнайды? - Суреттен тағы нелерді көрдіңдер? - Қозы-лақтар не қылып жүр? - «Балалар қозы бақты» сөйлемінде неше сөз бар? Қозы сөзіне дыбыстық талдау жасаңдар. -Суреттегі қ дыбысы бар сөздерді атаңдар. - Қ дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар. -Қ әрпінің сұлбасын тастардан, түймелерден жасаңдар. Оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау, дұрыс құралмаған, толық емес сөйлемдерді түзеп, оқушыларға қайталатып отыру қажет. 2 -тапсырма:Оқылым «Көзілдірік» әдісімен -Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқыңдар.
Қ дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетіндігін түсіндіреді. - Сызба-модель суреттердің қайсысына сай келетін тауып көрсетіңдер. Тышқан, қарға, асық. Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды. Бойымызды тік ұстап, Жасайық жаттығу. Бір оңға,бір солға Қолдарды созайық! Секіріп,секіріп Орынды табайық! (Д) 3-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар жасатады. 3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату;
(Ұ) 4- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген жұмбақтың шешуін тап: Шік түсті,пүк түсті, Алшы түрды, тәйке тұрды. Шеш алады ал, кім мұны? (асық) ЕБҚ оқушыға: Ақмарал сөзіндегі қ дыбысының орнын анықта. ЕҚБ оқушы: Қ дыбысы бар сөздер атап, буынға бөл. ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді. Әңгіме құрайды. Дыбыстық талдау жасайды. Әріптің сұлбасын жасайды. Хормен өлең оқып, қимылмен көрсетеді. Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Әңгіме құрайды, сөйлемдегі сөз санын анықтайды, дыбыстық талдау жасайды -«Жарайсың!». Әңгіме құрайды, сөйлемдегі сөз санын анықтайды, дыбыстық талдау жасауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Әңгіме құрауда, сөйлемдегі сөз санын анықтауда, дыбыстық талдау жасауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 34-бет Тастар, түймелер №1 жазу дәптері Үнтаспа, смартфон |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс:
«Жапырақтар» әдісі бойынша
өтеді. Жасыл –түсіндім Сары -жартылай түсіндім Қызыл –түсіне алмадым . |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||


шағым қалдыра аласыз
















