|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2 С. Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
18.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
32×2, 320×2, 32×20 түріндегі көбейту тәсілдері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.1.2.5 үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауызша көбейту тәсілін қолдану |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
|
Үй тапсырмасын тексеру №6, 76-бет Әр өрнекті шығарудың тиімді тәсілін тап. (9 + 1)*40= 10*40=400 (2 +5)*30=10*30=300 (20 +40)*6=60*6=360 (50 +40)*8=90*8=720 (6 +4)*7 =10 * 7=70 (20 +30) *8=50*8=400 «Ой қозғау» әдісі Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда сен субұрқақ алғаш қай елде пайда болғанын білесің.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Тиімді тәсілмен есепте. 13 *3= 10*3+3*3=30+9=39 12 *4 =10*4+2*4=40+8=48 (5+2)*60=5*60+2*60=300+120=420 (14 +6)*2=20*3=60 13*30=10*30+3*30=300+90=390 14*20=10*20+4*20=200+80=280 (40 +20)*2=40*2+20*2=80+40=120 (31+19)*20=50*20=1000 130*2=100*2+30*2=200+60=260 410*2=400*2+10*2=800+20=820 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не үйрендің? |
Өрнектердің мәнін есептейді
Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастырады Субұрқақ алғаш қай елде пайда болғанын анықтайды.
1. көбейтуді тиімді тәсілмен есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -көбейтуді тиімді тәсілмен есептейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1,77-бет Ламинат маркер Оқулық №2 77-бет дәптер қаламсап |
|
|
7 минут Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Әрқайсысы 1 сағ -210л су Әрқайсысы 2 сағ - ? л Ш: 210 * 2= 200*2+10*2=400+20=420 420*2=400*2+20*2=800+40=840 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұрақтарға жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3(а), 77-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 минут |
3 – тапсырма Жеке жұмыс Есепті шығар 120 шамнан -2 катар 210 шамнан – 3катар Барлыгы - ? шам Ш: (120*2) +(210*3)=240 +630=870 |
1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады |
Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) |
Оқулық №3(ә), 77-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №4, 78-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
32×2, 320×2, 32×20 түріндегі көбейту тәсілдері ҚМЖ 3 сын 18.12.2024ж
32×2, 320×2, 32×20 түріндегі көбейту тәсілдері ҚМЖ 3 сын 18.12.2024ж
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2 С. Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
18.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
32×2, 320×2, 32×20 түріндегі көбейту тәсілдері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.1.2.5 үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауызша көбейту тәсілін қолдану |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
|
Үй тапсырмасын тексеру №6, 76-бет Әр өрнекті шығарудың тиімді тәсілін тап. (9 + 1)*40= 10*40=400 (2 +5)*30=10*30=300 (20 +40)*6=60*6=360 (50 +40)*8=90*8=720 (6 +4)*7 =10 * 7=70 (20 +30) *8=50*8=400 «Ой қозғау» әдісі Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда сен субұрқақ алғаш қай елде пайда болғанын білесің.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Тиімді тәсілмен есепте. 13 *3= 10*3+3*3=30+9=39 12 *4 =10*4+2*4=40+8=48 (5+2)*60=5*60+2*60=300+120=420 (14 +6)*2=20*3=60 13*30=10*30+3*30=300+90=390 14*20=10*20+4*20=200+80=280 (40 +20)*2=40*2+20*2=80+40=120 (31+19)*20=50*20=1000 130*2=100*2+30*2=200+60=260 410*2=400*2+10*2=800+20=820 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не үйрендің? |
Өрнектердің мәнін есептейді
Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастырады Субұрқақ алғаш қай елде пайда болғанын анықтайды.
1. көбейтуді тиімді тәсілмен есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -көбейтуді тиімді тәсілмен есептейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1,77-бет Ламинат маркер Оқулық №2 77-бет дәптер қаламсап |
|
|
7 минут Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Әрқайсысы 1 сағ -210л су Әрқайсысы 2 сағ - ? л Ш: 210 * 2= 200*2+10*2=400+20=420 420*2=400*2+20*2=800+40=840 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұрақтарға жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3(а), 77-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 минут |
3 – тапсырма Жеке жұмыс Есепті шығар 120 шамнан -2 катар 210 шамнан – 3катар Барлыгы - ? шам Ш: (120*2) +(210*3)=240 +630=870 |
1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады |
Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) |
Оқулық №3(ә), 77-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №4, 78-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













