Материалдар / №32-сабақ. Табиғат аясында өзіңді қалай ұстау керек?

№32-сабақ. Табиғат аясында өзіңді қалай ұстау керек?

Материал туралы қысқаша түсінік
Тақырыпты ашу «Өзіммен бірге аламын» тәсілі. Алдымен заттарды салуымыз керек. Туристің ең басты қағидасын есте ұстаңдар: «Жолға қажет болатындарды емес, оларсыз жолға шығу мүмкін емес дейтін заттарды алу керек». Тақтада үлкен иық дорбаның суреті салынған. Үстелде керек- жарақтардың аттары жазылған табличкалар жатыр: – шатыр, сулық, саптаяқ, тостаған, қасық, қалта фонаригі, күрек, тұсбағдар, үстел сағаты, кілемше, шағын дәрі қобдиша (йод, дәке, марганцовка), жекебас тазалығының заттары (сабын, тіс пастасы мен щеткасы, сабын салғыш, орамал), – жиналмалы қармақ, орындық, журналдар, үстел шамы;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Мамыр 2023
682
7 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1 сынып.


Сабақтың тақырыбы:

32-сабақ. Табиғат аясында өзіңді қалай ұстау керек?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2.1.2 табиғатта өзін-өзі ұстау ережелерін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Табиғат аясы неліктен «Жасыл үй» деп аталатынын біледі,табиғат аясында серуендегенде сақталатын қауіпсіздік ережесін құрастырады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут










































Сергіту сәті

2 минут










Сабақты қорыту

6минут












Қосымша тапсырма

2минут






























Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуалды жақсарту

Бәрің маған қараңдар.

Экскурсия жетекшісі бүгін мен.

Бір минутты да жоғалтпай

Жолға шығуға шақырам!

Бар білімді жолға ала шық!

Күлімдеуді де ұмытпа!

Сабақта барлықтарыңның зейінді, тапқыр болғандарыңды, ең бастысы алған білімдеріңді қалай жұмыс

істеуде көрсете алуларыңды қалаймын




Өткенді пысықтау

«Тізім» тәсілі.

Бір бет қағаз бен қалам алыңдар, 2 минут ішінде үйдегі қауіпсіздік туралы не

білетіндеріңді жазыңдар. Еске түскен нәрселердің бәрін жазыңдар




Тақырыпты ашу

«Өзіммен бірге аламын» тәсілі.

Алдымен заттарды салуымыз керек. Туристің ең басты қағидасын есте ұстаңдар: «Жолға қажет болатындарды емес, оларсыз жолға шығу мүмкін емес дейтін заттарды алу керек».

Тақтада үлкен иық дорбаның суреті салынған. Үстелде керек-

жарақтардың аттары жазылған табличкалар жатыр: – шатыр, сулық, саптаяқ, тостаған, қасық,

қалта фонаригі, күрек, тұсбағдар, үстел сағаты, кілемше, шағын дәрі қобдиша (йод, дәке, марганцовка), жекебас тазалығының заттары (сабын, тіс пастасы мен щеткасы, сабын салғыш, орамал), –

жиналмалы қармақ, орындық, журналдар, үстел шамы;

азық-түлік (үш құты бұқтырылған ет, бір килограмм жарма, кепкен

қара нан, бір бөлке жаңа піскен нан, бір қорапша шай, тұз, қант, май).

Жорықта аса қажетті еместерді атап, неге екендігін түсіндіріңдер.



Жаңа тақырып

Жұптық жұмыс

«Диалог» әдісі

Парталасыңмен бірге серуен кезінде қалған қалдықтарды не істеу керек екенін талқыла және бізге түсіндір



ЕБҚ

Серуенге шығарда ойыңа алып қойған қауіпсіздік ережесін айт



ЕҚБ

Табиғат аясында өзіңді қалай ұстайтыныңды жаз


Сергіту сәті

Қайталаймыз бірге

Көп отырған оқушыға

Бой жазу да керек!

Мұрынмен терең дем алып

Жеңіл көтерілеміз...

Тік тұрдыңдар ма?

Арқаны тік ұстап, жауырынды қосыңдар.

Ең соңында керіліп,

Дем аламыз тереңдеп.

Иілеміз.

Күлімдейміз. Отырамыз...


Оқушы дәптеріндегі» тапсырмаларды орындаймыз

1. шеңбердің ішіне табиғатқа жанашырлықпен қараудың шартты белгісінің суретін сал. Бұл белгіге ереже құрастыр (ауызша).

2. тапсырманың орындалуын парталас көршіңмен салыстыр.

Сыныптасыңа өз шартты белгіңнің тақырыбын таңдауыңды түсіндір, оның таңдауында тыңда



ҚЖ:

Жағдаяттан шығу» әдісі

1-жағдай 1-топ

Сендер орман ішінен саңырауқұлақ көрдіңдер,бұл шынайы ақ саңырауқұлақ па,әлде тек соған ұқсайтын саңырауқұлақ па,білмейсіңдер,қандай іс-әрекет қолданасыңдар?

1.Тұрған орнында қалдырамын.

2.Кесіп алып,өзіммен бірге алып кетемін.

3.Ата-анамнан немесе достарымнан сұраймын.

4.Дәмін татып көруге әрекеттенемін.


2-жағдай 2-топ

Сен орманға жидек теру үшін бардың.

1.Бәрін қатарынан жұла беремін.

2.Піскен жидектерді ғана бір-бірден теремін.

3.Жидектерді көп-көптен бұтағымен қоса жұламын.

3-жағдай 3-топ

Орманда серуендегеннен кейін,көп қоқыс қалдықтары қалғанын байқаған кездегі сендердің іс-әрекеттерің.

1.Жерге көміп тастаймыз.

2.Үйге алып кетіп,қоқыс жәшігіне лақтырамыз.

3.Қағаздарды өртейміз.

4.Онсыз да қоқыс көп деп,бәрін өз орнында қалдырамыз.



Кері байланыс











Сәлемдеседі.

Оң психология

лық көңіл күй қалыптастырады.








Тізім жасайды













Тапсырманы орындайды










Тақырыпты ашады










Диалог құрады








Жеке жұмыс жасайды












Жаттығу жасайды












Дәптермен жұмыс жасайды







Балалар топқа бөлініп, сахналық қойылым жасайды.









Дұрыс нұсқаны таңдап,оны іс жүзінде көрсетеді

















Кері байланыс жасайды

250 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ