|
Білім беру ұйымының атауы |
«О.Бөкей атындағы қазақ орта мектебі»КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қанатбекова Г.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.11.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Д» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34-35сабақтар. Өткен материалды қайталау. Бекіту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.2.Екітаңбалысандардыоқу,жазужәнесалыстыру. 2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтайды,разрядтық қосылғыштарғажіктейді. 2.5.2.1. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру,разрядтықкестеніқолданады. 2.1.3.3. ** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін салыстыру және шамалар мәндеріне амалдарқолдану. 2.1.3.4. ** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру. 2.5.1.8.** Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен материалды қайталайды және бекітеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді,ізденімпаз, ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс 2 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма Теңдеулерді шеш Х-27=56 43+y=69 X=56+27 y=69-43 X=83 y=26 83-27=56 43+26=69 56=56 69=69 Жаңа тақырып 1-тапсырма Сандарды ата 9 онд. 7 бірл. 4 онд. 8 бірл. 6 онд. 3 бірл. 5 онд. 2 бірл. 100 көлемінде тура және кері бағытта санауды, екі таңбалы сандарды шығарып алу дағдыларын жетілдіруге бағытталған
2-тапсырма Топтық жұмыс «Мен санаймын» ойын жаттығуы 1-топқа тапсырма: 40-тан бастап, 1-ге арттыра отырып, сандарды өсу ретімен ата. 2-топқа тапсырма: 20-дан бастап, 1-ге кеміте отырып, сандарды кему ретімен ата.
3-тапсырма Сандарды оқы. Олардың ондықтары мен бірліктерінің санын анықта. 54 = 5 онд. 4 бірл. 90 = 9 онд. 0 бірл. 76 = 7 онд. 6 бірл. 27 = 2 онд. 7 бірл. 4-тапсырма Сандардың разрядтық қосылғыштарын тап 57 = 50 +7 30 = 20+ 10 72 = 70+2 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 5-тапсырма Геометриялық тапсырманы орында 6см
11см
7см
6-тапсырма Жаз: Екінші разрядтың 3 бірлігінен және бірінші разрядтың 0 бірлігінен тұратын (30); Екінші разрядтың 5 бірлігінен және бірінші разрядтың 3 бірлігінен тұратын сандарды (53) жазады. 7-тапсырма Графикалық моделін құр. а) 25 санын дөңгелектер түрінде көрсет ә) 43 санын әр түсті шаршылардан тұратын диаграмма түрінде көрсет
8-тапсырма Салыстыр 25<28 6онд.4бірл. > 5бірл.9бірл. 75>68 9онд.2бірл <90бірл. 9-тапсырма Өрнектердің мәнін тап 18-8-3+2=9 40+25-26=39 57-49+83=91 19-5+3-4=13 85-40-17=28 96-37-19=40 10-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және оқы. Өрнектердің мәнін тап 11-тапсырма Өрнектерді жаз. А)83+24-с < Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
«О.Бөкей атындағы
қазақ орта мектебі»КММ
Пәні:
Математика
Бөлім:
Шамалар және олардың
өлшем бірліктері
Педагогтің
аты-жөні:
Қанатбекова
Г.С
Күні:
06.11.2023
Сынып:
2 «Д»
Сабақтың
тақырыбы:
№34-35сабақтар.
Өткен материалды қайталау.
Бекіту
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.1.1.2.Екітаңбалысандардыоқу,жазужәнесалыстыру. 2.1.1.3.** Екі таңбалы
сандардың разрядтық құрамынанықтайды,разрядтық
қосылғыштарғажіктейді. 2.5.2.1. Екі таңбалы сандардың
графикалық моделін
құру,разрядтықкестеніқолданады. 2.1.3.3. ** Ұзындық (см, дм,
м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін салыстыру және шамалар мәндеріне
амалдарқолдану. 2.1.3.4. ** Ұзындық (см, дм,
м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп
түрлендіру.
2.5.1.8.** Барлық
арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды
өрнектер және теңдеулер түрінде
модельдеу.
Сабақтың
мақсаты
Өткен материалды
қайталайды және бекітеді
Құндылықтар
Талап:
білімді,ізденімпаз, ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
жұмыс 2
минут Кері
байланыс
5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту
Өткенді
пысықтау Үй
тапсырмасы 9-тапсырма Теңдеулерді
шеш Х-27=56
43+y=69 X=56+27
y=69-43 X=83
y=26 83-27=56
43+26=69 56=56
69=69 Жаңа
тақырып 1-тапсырма Сандарды
ата 9 онд. 7 бірл. 4 онд. 8
бірл. 6 онд. 3 бірл. 5 онд. 2
бірл. 100 көлемінде тура және кері
бағытта санауды, екі таңбалы сандарды шығарып алу дағдыларын
жетілдіруге бағытталған
2-тапсырма Топтық
жұмыс «Мен санаймын» ойын
жаттығуы 1-топқа
тапсырма: 40-тан бастап, 1-ге арттыра
отырып, сандарды өсу ретімен
ата. 2-топқа
тапсырма: 20-дан бастап, 1-ге кеміте
отырып, сандарды кему ретімен
ата.
3-тапсырма Сандарды оқы. Олардың
ондықтары мен бірліктерінің санын
анықта. 54 = 5 онд. 4 бірл. 90 = 9
онд. 0 бірл. 76 = 7 онд. 6 бірл. 27 = 2
онд. 7 бірл. 4-тапсырма Сандардың разрядтық
қосылғыштарын тап 57 = 50 +7 30 = 20+
10 72 =
70+2 Сергіту
сәті «Нейрожаттығулар»
әдісі 5-тапсырма Геометриялық тапсырманы
орында 6см 11см 7см
6-тапсырма Жаз: Екінші разрядтың 3 бірлігінен
және бірінші разрядтың 0 бірлігінен тұратын
(30); Екінші разрядтың 5 бірлігінен
және бірінші разрядтың 3 бірлігінен тұратын сандарды (53)
жазады. 7-тапсырма Графикалық моделін
құр. а) 25 санын дөңгелектер
түрінде көрсет ә) 43 санын әр түсті
шаршылардан тұратын диаграмма түрінде
көрсет
8-тапсырма Салыстыр 25<28
6онд.4бірл.
>
5бірл.9бірл. 75>68 9онд.2бірл
<90бірл. 9-тапсырма Өрнектердің мәнін
тап 18-8-3+2=9 40+25-26=39
57-49+83=91 19-5+3-4=13 85-40-17=28
96-37-19=40 10-тапсырма Амалдардың орындалу ретін
анықта және оқы. Өрнектердің мәнін
тап 11-тапсырма Өрнектерді
жаз. А)83+24-с < | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














