|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасыма |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№35 сабақ. Сөйлеу әдебі. Не деу керек? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.4.1* коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады. Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеріп, қатені түзетеді. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мен саған, сен маған» шеңбері Кел, балалар, тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Шаңырақты көтеріп, Керегені құрайық. Уықтарша иіліп, Шаңыраққа қосылып, Қазақ үйді құрайық. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Өткенді пысықтау «Амандасу» әдісі Балалар амандасу түрлерін көрсетіп, оларды түсіндіреді ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Оқулықпен жұмыс Саралау: мазмұнды саралау 1-жаттығу. Мұғалім «Не деу керек?» өлеңін мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі сұрақтарға оқушылардың жауап беруін сұрайды. –«Не деу керек?» сұрағы кімге бағытталып тұр? –Өлең бізді қандай бала болуға шақырып тұр? ЕБҚ Мақсаты: сұрақтарға толық жауап айтуға дағдыландыру Өлеңдегі сұрақтарға жауап бер. • Әдепті бала қандай болады? Дәптермен жұмыс Көркем жазу Көркем жазуды орындайды. Ш Ш Ш Ш Ш Ш Ш Ш ш ш ш ш ш ш ш ш 2-жаттығу. Өлеңді қатесін түзеп жаз. Әрғашан озба әдептен, Әдеппен сөйлеп әдеттен. 3-жаттығу Буындардан сыпайылықты білдіретін сөздерді айтады. Мысалы: Рұқсат етіңіз, ... Нейрогимнастикалық жаттығу жасайды. ЕҚБ Мақсаты: ереже түзе білуге баулу Сөйлеу әдебінің ережесін түз Саралау: жағдаят әдісі 4-жаттығу Балаларға кітапханашы мен оқушы арасындағы ізеттілік қарым-қатынасты білуге үйрету. Ізеттілікті білдіретін тағы қандай сөздерді білесіңдер? ҚЖ: Сөздік диктант Рақмет, әдеп, әдет, кешіріңіз, жарайсың, Тапсырма: Осы сөздердің айтылу орнын түсіндір. Кері байланыс
|
Сыныпта ынтымақтас тық қарым-қатынас қалыптастыруОқушылар шеңбер бойымен бір- біріне тілек айтады. Өткенді пысықтайды Саралау тәсілі: Топтық жұмыс саралау жұмысы «Шынжыр сөз» әдісі. Мәтінді тізбектей оқып, сұраққа жауап беру Өлеңді мәнерлеп оқуға жаттығады Сұраққа жауап береді Дәптермен жұмыс жасайд Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Ереже түзеді Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнына байланысты проблемалық сұрақтар құрастыр Диалогқа түседі Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! «Киіз үй» әдісімен мадақтау
ДескриптоР: Өлеңді барлығы дауыстап, мәнерлеп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Өз сөздерімен өлеңнің мазмұнын әңгімелеуге тырысады.
Дескриптор: Ш дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады Өлеңді қатесін түзеп жазады Дескриптор: Буындардан сыпайылықты білдіретін сөздерді айтады Кестемен жұмыс жасайды Тамаша!
Дескриптор: Көп нүктенің ор- нына ізеттілікті көрсететін сөздерді тауып жазады. Бір-біріне ізетті сөздерді айтуды үйренеді
«Білім гүлі» әдісі |
Баяу, нәзік әуен
Суреттер https://wordwall.net/ru/resource/89556914 Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері
Кесте Музыка Жұмыс парағы
Жұмыс парағы КЕрі байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№35 сабақ. Сөйлеу әдебі. Не деу керек?
№35 сабақ. Сөйлеу әдебі. Не деу керек?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасыма |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№35 сабақ. Сөйлеу әдебі. Не деу керек? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.4.1* коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады. Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеріп, қатені түзетеді. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мен саған, сен маған» шеңбері Кел, балалар, тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Шаңырақты көтеріп, Керегені құрайық. Уықтарша иіліп, Шаңыраққа қосылып, Қазақ үйді құрайық. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Өткенді пысықтау «Амандасу» әдісі Балалар амандасу түрлерін көрсетіп, оларды түсіндіреді ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Оқулықпен жұмыс Саралау: мазмұнды саралау 1-жаттығу. Мұғалім «Не деу керек?» өлеңін мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі сұрақтарға оқушылардың жауап беруін сұрайды. –«Не деу керек?» сұрағы кімге бағытталып тұр? –Өлең бізді қандай бала болуға шақырып тұр? ЕБҚ Мақсаты: сұрақтарға толық жауап айтуға дағдыландыру Өлеңдегі сұрақтарға жауап бер. • Әдепті бала қандай болады? Дәптермен жұмыс Көркем жазу Көркем жазуды орындайды. Ш Ш Ш Ш Ш Ш Ш Ш ш ш ш ш ш ш ш ш 2-жаттығу. Өлеңді қатесін түзеп жаз. Әрғашан озба әдептен, Әдеппен сөйлеп әдеттен. 3-жаттығу Буындардан сыпайылықты білдіретін сөздерді айтады. Мысалы: Рұқсат етіңіз, ... Нейрогимнастикалық жаттығу жасайды. ЕҚБ Мақсаты: ереже түзе білуге баулу Сөйлеу әдебінің ережесін түз Саралау: жағдаят әдісі 4-жаттығу Балаларға кітапханашы мен оқушы арасындағы ізеттілік қарым-қатынасты білуге үйрету. Ізеттілікті білдіретін тағы қандай сөздерді білесіңдер? ҚЖ: Сөздік диктант Рақмет, әдеп, әдет, кешіріңіз, жарайсың, Тапсырма: Осы сөздердің айтылу орнын түсіндір. Кері байланыс
|
Сыныпта ынтымақтас тық қарым-қатынас қалыптастыруОқушылар шеңбер бойымен бір- біріне тілек айтады. Өткенді пысықтайды Саралау тәсілі: Топтық жұмыс саралау жұмысы «Шынжыр сөз» әдісі. Мәтінді тізбектей оқып, сұраққа жауап беру Өлеңді мәнерлеп оқуға жаттығады Сұраққа жауап береді Дәптермен жұмыс жасайд Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Ереже түзеді Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнына байланысты проблемалық сұрақтар құрастыр Диалогқа түседі Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! «Киіз үй» әдісімен мадақтау
ДескриптоР: Өлеңді барлығы дауыстап, мәнерлеп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Өз сөздерімен өлеңнің мазмұнын әңгімелеуге тырысады.
Дескриптор: Ш дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады Өлеңді қатесін түзеп жазады Дескриптор: Буындардан сыпайылықты білдіретін сөздерді айтады Кестемен жұмыс жасайды Тамаша!
Дескриптор: Көп нүктенің ор- нына ізеттілікті көрсететін сөздерді тауып жазады. Бір-біріне ізетті сөздерді айтуды үйренеді
«Білім гүлі» әдісі |
Баяу, нәзік әуен
Суреттер https://wordwall.net/ru/resource/89556914 Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері
Кесте Музыка Жұмыс парағы
Жұмыс парағы КЕрі байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз



















