|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Апта дәйексөзі: : Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есеп бойынша өрнек құр. 7кг-1 қойдан 56кг-?қойдан Ш: 56:7=8 Ж: 8 қой қырыққан Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ою-өрнектер» ойыны Досыңмен ойын ұйымдастыр. Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын тап. Үлгі: 12=3*4 2-тапсырма Есепте 1ц40кг+6ц30кг=770кг 8ц-6ц40кг=460кг 7ц-600кг=400кг 3ц+55кг=355кг 350кг+650кг=1000кг 3кг*3=9кг 9кг*2=18кг 6л/2=3л 4ц*3=12кг 20кг/2=10кг 3-тапсырма Есептерді шығар А) Үлкен-20л.5есе артық Кіші-? Барлығы-? 20:5=4 20+4=24 Ж: Барлығы 24 литр ЕҚБ Ә) 40:8=5л 30:5=6 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ 45:9=5м 25:5=5дана 2-топ 27:3=9дана 2*9=18метр ЕҚБ Есепте 25:5=5 35:5=7 4*6=24 2*8=16 5-тапсырма Есепте 45-(5+2)*3=66 9+(3+6)*9=90 100-35:(5+2)=66 9*8+54:9=78 35:7+63:9=12 45:9*6=30 Үй тапсырмасы 6-мысал Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр 6*2=12 9*4=36 54:6= 9 42:6= 7 36:6=6 7*3=21 7*8=56 81:9=9 72:8=9 64:8=8 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Есептеу жүргізеді Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Топпен есеп шығарады Жеке жұмыс жасайды Есептеуді орындайды Дәптермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Чупа чупс » әдісі
Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрады және шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын табады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Шамаларға есептеу жүргізе алады-1б
Керемет! Дескриптор: Есептің шартын құрып шығарады-1б ЕҚБ Қымыз құю үшін керек ыдыс санын табады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Алынған бұйымдардан есеп құрастырып шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеуді орындайды-1б Амалдардың орындалу ретін біледі-1б Тамаша! «Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№36 сабақ. Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару
№36 сабақ. Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Апта дәйексөзі: : Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есеп бойынша өрнек құр. 7кг-1 қойдан 56кг-?қойдан Ш: 56:7=8 Ж: 8 қой қырыққан Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ою-өрнектер» ойыны Досыңмен ойын ұйымдастыр. Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын тап. Үлгі: 12=3*4 2-тапсырма Есепте 1ц40кг+6ц30кг=770кг 8ц-6ц40кг=460кг 7ц-600кг=400кг 3ц+55кг=355кг 350кг+650кг=1000кг 3кг*3=9кг 9кг*2=18кг 6л/2=3л 4ц*3=12кг 20кг/2=10кг 3-тапсырма Есептерді шығар А) Үлкен-20л.5есе артық Кіші-? Барлығы-? 20:5=4 20+4=24 Ж: Барлығы 24 литр ЕҚБ Ә) 40:8=5л 30:5=6 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ 45:9=5м 25:5=5дана 2-топ 27:3=9дана 2*9=18метр ЕҚБ Есепте 25:5=5 35:5=7 4*6=24 2*8=16 5-тапсырма Есепте 45-(5+2)*3=66 9+(3+6)*9=90 100-35:(5+2)=66 9*8+54:9=78 35:7+63:9=12 45:9*6=30 Үй тапсырмасы 6-мысал Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр 6*2=12 9*4=36 54:6= 9 42:6= 7 36:6=6 7*3=21 7*8=56 81:9=9 72:8=9 64:8=8 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Есептеу жүргізеді Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Топпен есеп шығарады Жеке жұмыс жасайды Есептеуді орындайды Дәптермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Чупа чупс » әдісі
Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрады және шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын табады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Шамаларға есептеу жүргізе алады-1б
Керемет! Дескриптор: Есептің шартын құрып шығарады-1б ЕҚБ Қымыз құю үшін керек ыдыс санын табады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Алынған бұйымдардан есеп құрастырып шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеуді орындайды-1б Амалдардың орындалу ретін біледі-1б Тамаша! «Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















