|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Есептер шығару. БЖБ №3 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-мысал Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр 6*2=12 9*4=36 54:6= 9 42:6= 7 36:6=6 7*3=21 7*8=56 81:9=9 72:8=9 64:8=8 Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектер құрастыр. Олардың мәнін тап. 6*7+5*9=42+45=87 6*7-4*9=42-20=22 5*9+9*9=45+81=126 5*9-5*6=45-30=15 9*6+5*6=54+30=84 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өзара байланысты бар сандармен өрнектер құр. 1*0=0 6*9=54 7*8=56 6*6=36 8*9= 72 9*7=63 9*9=81 0:1=0 54:9=6 56:8=7 36:6=6 72:9=8 63:7=9 81:9=9 3-тапсырма Есептерге өрнек құр. А)Әкелінді-3л-9б Жұмсалды-12л Қалды-?л Шешуі:3*9=27л 27л-12л=15л Жауабы: 15л шырын қалды. Ә) ересек адам-185,69-ға артық Балалар-? Барлығы-? 185-69=116 185+116=301 Ж: Барлығы 301 адам демалды ЕҚБ Б) Үлкен доп-8 Кіші доп-? 6есе артық Барлығы-? 8*6=48 8+48=56 Жауабы: балабақшаға барлығы 56 доп әкелінді ЕБҚ В) Секіртпе-8,2есе артық Доп-? 8:2=4 Ж: балабақшаға 4 доп әкелінді Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Теңдеулерді шеш. 48:х=66-60 48:х=6 Х=48:6 Х=8 48:8=66-60 6=6 5-тапсырма Есептер құрастырып, оларды шығар. 1) 1с -15к 2с-, 3есе кем Шешуі: 15:3=5 Жауабы: 5кітап 6-тапсырма Есептерді шығар. 4жапс-32тг 1жапс -,тг Шешуі: 32:4=8 тг Жауабы: 1жапсырма 4тг 7-тапсырма Уақытқа берілген бұл мысалды шығару үшін оқушы өз жұмысын қалай ұйымдастыруы тиіс? 9*9=81 9*8=72 7*9=6 8*9=72 8*8=64 7*8=56 7*7=49 8*7=56 9*7=63 8-тапсырма Әрбір бағандағы өрнектердің мәндері бірдей екендігін есептемей-ақ айтуға бола ма? 2*6+4+12=28 6*2+4+12=28 3*8+15=24+1539 7*8+7-11=52 7*9-11=52 9*7-11=52 4*8+4+28=64 4*8+32=64 8*4+32=64 9-тапсырма Кесте бойынша өрнектер жаз. 7*2=14 6*3=18 3*3=9 5*4=20 4*4=16 7*3=21 8*2=16 9*1=9 5*1=5 32:4=8 21:3=7 36:4=9 27:9=3 14:2=7 15:5=3 28:7=4 16:1=16 35:1=35 10-тапсырма Есептер құрастырып, оларды шығар. Саны-5 Құны-20тг Бағасы-? Шешуі: б=қ:с Б=20?5=4 тг Үй тапсырмасы 11-тапсырма 80+100+160+140+80+200+60+100+80= =1000тнг Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өрнектер құрады Өрнектер құрады Жеке жұмыс жасайды Есеп шығарады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырмалар ды орындайды Салыстыру жасайды Өрнектер жазады Есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастырады-1б Тамаша! Дескриптор: Өрнектер құрастырады-1б. Олардың мәнін табады-б Кереметсіңдер! Дескриптор: Өзара байланысты бар сандармен өрнектер құрады-1б Керемет! Дескриптор: Есептерге өрнек құрады-1б Тамаша!
ДескриптоР: ЕБҚ және ЕҚБ Есептерге өрнек құрады-1б Тамаша! Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б ДескриптоР: Есептер құрастырып, оларды шығар Тамаша!
ДескриптоР: Есептерді шығара алады-1б Дескриптор: Уақытқа берілген бұл мысалды шығару үшін оқушы өз жұмысын тәртіппен жасау керектігін біледі-1б Дескриптор: Әрбір бағандағы өрнектердің мәндері бірдей екендігін есептемей-ақ айтады-1б
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер жазады-1б Дескриптор: Есептер құрастырып, оларды шығарады-1б
«Күлегештер» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Кесте Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№37 сабақ. Есептер шығару. БЖБ №3
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Есептер шығару. БЖБ №3 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-мысал Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр 6*2=12 9*4=36 54:6= 9 42:6= 7 36:6=6 7*3=21 7*8=56 81:9=9 72:8=9 64:8=8 Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектер құрастыр. Олардың мәнін тап. 6*7+5*9=42+45=87 6*7-4*9=42-20=22 5*9+9*9=45+81=126 5*9-5*6=45-30=15 9*6+5*6=54+30=84 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өзара байланысты бар сандармен өрнектер құр. 1*0=0 6*9=54 7*8=56 6*6=36 8*9= 72 9*7=63 9*9=81 0:1=0 54:9=6 56:8=7 36:6=6 72:9=8 63:7=9 81:9=9 3-тапсырма Есептерге өрнек құр. А)Әкелінді-3л-9б Жұмсалды-12л Қалды-?л Шешуі:3*9=27л 27л-12л=15л Жауабы: 15л шырын қалды. Ә) ересек адам-185,69-ға артық Балалар-? Барлығы-? 185-69=116 185+116=301 Ж: Барлығы 301 адам демалды ЕҚБ Б) Үлкен доп-8 Кіші доп-? 6есе артық Барлығы-? 8*6=48 8+48=56 Жауабы: балабақшаға барлығы 56 доп әкелінді ЕБҚ В) Секіртпе-8,2есе артық Доп-? 8:2=4 Ж: балабақшаға 4 доп әкелінді Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Теңдеулерді шеш. 48:х=66-60 48:х=6 Х=48:6 Х=8 48:8=66-60 6=6 5-тапсырма Есептер құрастырып, оларды шығар. 1) 1с -15к 2с-, 3есе кем Шешуі: 15:3=5 Жауабы: 5кітап 6-тапсырма Есептерді шығар. 4жапс-32тг 1жапс -,тг Шешуі: 32:4=8 тг Жауабы: 1жапсырма 4тг 7-тапсырма Уақытқа берілген бұл мысалды шығару үшін оқушы өз жұмысын қалай ұйымдастыруы тиіс? 9*9=81 9*8=72 7*9=6 8*9=72 8*8=64 7*8=56 7*7=49 8*7=56 9*7=63 8-тапсырма Әрбір бағандағы өрнектердің мәндері бірдей екендігін есептемей-ақ айтуға бола ма? 2*6+4+12=28 6*2+4+12=28 3*8+15=24+1539 7*8+7-11=52 7*9-11=52 9*7-11=52 4*8+4+28=64 4*8+32=64 8*4+32=64 9-тапсырма Кесте бойынша өрнектер жаз. 7*2=14 6*3=18 3*3=9 5*4=20 4*4=16 7*3=21 8*2=16 9*1=9 5*1=5 32:4=8 21:3=7 36:4=9 27:9=3 14:2=7 15:5=3 28:7=4 16:1=16 35:1=35 10-тапсырма Есептер құрастырып, оларды шығар. Саны-5 Құны-20тг Бағасы-? Шешуі: б=қ:с Б=20?5=4 тг Үй тапсырмасы 11-тапсырма 80+100+160+140+80+200+60+100+80= =1000тнг Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өрнектер құрады Өрнектер құрады Жеке жұмыс жасайды Есеп шығарады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырмалар ды орындайды Салыстыру жасайды Өрнектер жазады Есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастырады-1б Тамаша! Дескриптор: Өрнектер құрастырады-1б. Олардың мәнін табады-б Кереметсіңдер! Дескриптор: Өзара байланысты бар сандармен өрнектер құрады-1б Керемет! Дескриптор: Есептерге өрнек құрады-1б Тамаша!
ДескриптоР: ЕБҚ және ЕҚБ Есептерге өрнек құрады-1б Тамаша! Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б ДескриптоР: Есептер құрастырып, оларды шығар Тамаша!
ДескриптоР: Есептерді шығара алады-1б Дескриптор: Уақытқа берілген бұл мысалды шығару үшін оқушы өз жұмысын тәртіппен жасау керектігін біледі-1б Дескриптор: Әрбір бағандағы өрнектердің мәндері бірдей екендігін есептемей-ақ айтады-1б
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер жазады-1б Дескриптор: Есептер құрастырып, оларды шығарады-1б
«Күлегештер» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Кесте Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





