« Академик Орынбек Жәутіков атындағы №1 ЖББ» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Санды енгізу және шығару
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Кулбаева Г.Ж. |
|
|
Күні: |
26 ақпан |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3.7.Санды енгізу және шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, өрнек мәндерін есептейтін бағдарламалар жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7мин |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. ҚТЕ айтып кету, оқушыларға ескерту, көзбен монитордың ара қашықтығын 60-70 см ұстау 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы жағдай құру үшін «Ынтымақтастық атмосферасы» әдісі қолданылады. Оқушылар осы шумақты қолдың әсерімен айтып білдіреді. Көңіл-күйлерін көтереді. Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді, Болып кетер сонда менің жан-жағым! 3) Бүгінгі сабақты «Бәйге» әдісі бойынша бағалау 4) Жереби бойынша көмегімен оқушыларды 3 топқа бөлу. I – Split тобы. II - Pithon тобы. III - List тобы. 4) Бағалау әдісін хабардар жасау (жылқы малының қазақ халқымыздың пайда тигізер құндылығы) 5) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. "Ойлан, біліміңді қолдан" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. 1 балл Сұрақтар: 1. Деректерді енгізу нені білдіреді? 2. Деректерді шығару нені білдіреді? 3. Айнымалылар қандай әріптермен белгіленеді? 4. input () және print () командаларының бағдарламасында қандай тапсырмалар шешіледі? 5. Бағдарламада деректерді енгізудің қандай жолдары бар? 6. Неліктен айнымалыларды орыс немесе қазақ алфавиттерінің әріптерімен белгілеуге болмайды? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар өздеріне көңіл-күй сыйлайды.
Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. Тапсырмаларды орындайды |
Мақтау «Бәйге» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 13 минут 5 минут |
Жаңа тақырыбын ашу үшін «Аударма» әдісі бойынша. 45 input және рrint Санды енгізу және шығару. Сөздік пен жұмыс жаңа терминді тану: Split – Бөлу – Разделить, Map – түрлендіру - преобразование List -Тізім – Список Sep – Ажырату, бөлу- Сеператор End – Соңы – Конец Оқулықпен жұмыс 2 балл
Топтық жұмыс: “Кім жылдам” әдісі 3балл Тапсырма. Дидар 4-сыныпта оқиды. Математика сабағында Дидар үй тапсырмасын алды: кез-келген екі санды таңдап, олармен төрт арифметикалық әрекеті бар қарапайым математикалық өрнектер жасау( + , –, ·, /). Үлкен ағасы (әпкесі) ретінде Дидарға бағдарламалау тілі арқылы математикалық есептерді шешуге көмектесіңдер. Өрнектерді математика ережелеріне сәйкес құрастыруға және бірден экранға шығаруға болады.
Жұптық жұмыс: 2 балл 96 бет №1есеп
Жеке жұмыс: 1балл
Серігіту сәті
Білімді бекіту
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескрипторлар: - дұрыс/ дұрыс емес жауапты анықтайды - кестені толтырады - бағдарлама кодын таңдайды; -көз жаттығуларын орындайды Дескрипторлар: - дұрыс/ дұрыс емес жауапты анықтайды - кестені толтырады - бағдарлама кодын таңдайды; Дескрипторлар: - дұрыс/ дұрыс емес жауапты анықтайды - кестені толтырады - бағдарлама кодын таңдайды; -формуланы жазады - иә/ жоқ жауапты анықтайды - интерактивті тапсырманы орындайды; - бағдарламаны толықтырып жазады, нәтижесіне талдау жасайды |
«Бәйге» әдісі бойынша бағалау ФБ |
Презентация, оқулық Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сызықтық алгоритмді қолдана отырып, күнделікті өмір мәселелерін шешуге бағытталған есептің шартын жасаңыз (3-тапсырмадағыдай). Input () және print () функцияларын қолдана отырып, есепті шешу алгоритмін жазып, бағдарлама кодын жасаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|

Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3.7.Санды енгізу және шығару
3.7.Санды енгізу және шығару
« Академик Орынбек Жәутіков атындағы №1 ЖББ» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Санды енгізу және шығару
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Кулбаева Г.Ж. |
|
|
Күні: |
26 ақпан |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3.7.Санды енгізу және шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, өрнек мәндерін есептейтін бағдарламалар жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7мин |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. ҚТЕ айтып кету, оқушыларға ескерту, көзбен монитордың ара қашықтығын 60-70 см ұстау 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы жағдай құру үшін «Ынтымақтастық атмосферасы» әдісі қолданылады. Оқушылар осы шумақты қолдың әсерімен айтып білдіреді. Көңіл-күйлерін көтереді. Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді, Болып кетер сонда менің жан-жағым! 3) Бүгінгі сабақты «Бәйге» әдісі бойынша бағалау 4) Жереби бойынша көмегімен оқушыларды 3 топқа бөлу. I – Split тобы. II - Pithon тобы. III - List тобы. 4) Бағалау әдісін хабардар жасау (жылқы малының қазақ халқымыздың пайда тигізер құндылығы) 5) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. "Ойлан, біліміңді қолдан" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. 1 балл Сұрақтар: 1. Деректерді енгізу нені білдіреді? 2. Деректерді шығару нені білдіреді? 3. Айнымалылар қандай әріптермен белгіленеді? 4. input () және print () командаларының бағдарламасында қандай тапсырмалар шешіледі? 5. Бағдарламада деректерді енгізудің қандай жолдары бар? 6. Неліктен айнымалыларды орыс немесе қазақ алфавиттерінің әріптерімен белгілеуге болмайды? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар өздеріне көңіл-күй сыйлайды.
Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. Тапсырмаларды орындайды |
Мақтау «Бәйге» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 13 минут 5 минут |
Жаңа тақырыбын ашу үшін «Аударма» әдісі бойынша. 45 input және рrint Санды енгізу және шығару. Сөздік пен жұмыс жаңа терминді тану: Split – Бөлу – Разделить, Map – түрлендіру - преобразование List -Тізім – Список Sep – Ажырату, бөлу- Сеператор End – Соңы – Конец Оқулықпен жұмыс 2 балл
Топтық жұмыс: “Кім жылдам” әдісі 3балл Тапсырма. Дидар 4-сыныпта оқиды. Математика сабағында Дидар үй тапсырмасын алды: кез-келген екі санды таңдап, олармен төрт арифметикалық әрекеті бар қарапайым математикалық өрнектер жасау( + , –, ·, /). Үлкен ағасы (әпкесі) ретінде Дидарға бағдарламалау тілі арқылы математикалық есептерді шешуге көмектесіңдер. Өрнектерді математика ережелеріне сәйкес құрастыруға және бірден экранға шығаруға болады.
Жұптық жұмыс: 2 балл 96 бет №1есеп
Жеке жұмыс: 1балл
Серігіту сәті
Білімді бекіту
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескрипторлар: - дұрыс/ дұрыс емес жауапты анықтайды - кестені толтырады - бағдарлама кодын таңдайды; -көз жаттығуларын орындайды Дескрипторлар: - дұрыс/ дұрыс емес жауапты анықтайды - кестені толтырады - бағдарлама кодын таңдайды; Дескрипторлар: - дұрыс/ дұрыс емес жауапты анықтайды - кестені толтырады - бағдарлама кодын таңдайды; -формуланы жазады - иә/ жоқ жауапты анықтайды - интерактивті тапсырманы орындайды; - бағдарламаны толықтырып жазады, нәтижесіне талдау жасайды |
«Бәйге» әдісі бойынша бағалау ФБ |
Презентация, оқулық Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сызықтық алгоритмді қолдана отырып, күнделікті өмір мәселелерін шешуге бағытталған есептің шартын жасаңыз (3-тапсырмадағыдай). Input () және print () функцияларын қолдана отырып, есепті шешу алгоритмін жазып, бағдарлама кодын жасаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|

Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз






















