38 саб әдебиет БЖБ 3- сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

38 саб әдебиет БЖБ 3- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
38 саб әдебиет БЖБ 3- сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:

Шеримова.Е

Күні:

5.12.2023ж

Сынып:

3 «А» Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы

Нені үйрендім? БЖБ №3 38-сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді

Құндылықтар

Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин


Ұйымдастыру кезеңі

Көш басшы:

Біз күштіміз бе?

Біз мықтымыз ба?

Біз бақыттымыз ба?

(Оң қолымызды көтереміз)


Үй тапсырмасын тексеру

Сабақ мақсатымен танысады

Хормен:

Күштіміз

Мықтымыз

Бақыттымыз

Алға,алға,алға


Өткен білімді зерделейді.


Сабақ мақсатымен танысады

ҚБ:

Жарайсыңдар!


Керемет!


Жақсы!


Тамаша!

Слайд

Сабақтың ортасы

15 мин

Жаңа сабақ

1-тапсырма. Адамның жас кезеңдеріне қатысты халық дәстүрлерін білесің бе? Кластер құрастыр.

Осы дәстүрге сай оқыған шығармаңды қосып, кластерді толық

2-тапсырма. Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіңе түсір.

1.Таңғы асты тастама.

2. Түскі тамақ – күшті тамақ.

3. Кешкі асқа қарама

3-тапсырма. Қақпаға үйіріле соғады, терезені қағады, көкті жабады деген тіркестерде не туралы айтылған?

жаңбыр

боран

жел

4-тапсырма. «Жас уақытта көңіл – гүл» деп кім айтқан?

М. Жұмабаев

А. Құнанбаев

М. Дулатов

5-тапсырма. «Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойыңды жаз. «Әр адамның бақыт құсы болады» – басталуы. «Еңбекті ұнататын адамдарға үйір болады» – жалғасуы. «Бақыт құсымды ұшырмаймын» – аяқталуы.

Сұраққа жауап береді



Кластер құрастырады



Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіне түсіреді



Бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді



«Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойыңды жазады

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді



Кластер құрастырады



Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді біледі



Бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді



«Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойыңды жазады

оқулық

Сергіту сәті

2мин

Сергіту сәті

Сәйкесінше қимылмен көрсетеді

Тамаша!

слайд

20мин

Бөлім бойынша жиынтық бағалау



оқулық

Сабақтың соңы

3 мин

Бекіту

Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы:


Кері байланыс:

-Сабақ барысындағы көңіл күйің қандай болды? Неліктен?

-Бүгін не білдің? Сен үшін не жаңалық болды?

-Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың?

-Сабақта қандай қиындықтар туындады?

-Сабақ аяғындағы көңіл күйің қандай болды?

Неліктен?

Сұрақтарға жауап береді



Үй тапсырмасын күнделікке жазады



Кері байланыс жасайды







1-10ұпай

Өз-өздерін бағалайды






























3сынып. 2-тоқсан. І нұсқа. Әдебиеттік оқу. БЖБ№ 3

Күні: __________ Оқушының аты-жөні:___________________

«Уақыт» ортақ тақырыбы бойынша жиынтық бағалау

Сөйлеу әрекетінің Тыңдалым және айтылым

түрлері


Оқу мақсаты 3.1.3.1 Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-

әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын

болжау

3.1.1.1 Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық

сұрақтар қою және жауап беру


Бағалау критерийі Білім алушы


Шығарманың мазмұнына сүйеніп, оқиғаның дамуын

болжайды


Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қойып, жауап

береді

Ойлау дағдыларының Қолдану

деңгейі Жоғары деңгей дағдылары

Орындау уақыты 20 минут

1-тапсырма

Мәтінді мұқият тыңда. Сұрақтарға жауап бер.

Shape1

Екі бала көше бойындағы бағанада ілініп тұрған сағаттың қасында әңгімелесіп тұр.

Жақшалы өрнек болғандықтан есепті шығара алмадым, - деді Нұрлан.

Ал мен көп таңбалы сандарды дұрыс есептей алмадым,- деді Ораз.

Ендеше екеулеп шығарып тастайық. Әлі уақытымыз бар ғой, - деді Нұрлан. Бұл кезде бағана басындағы сағат бір жарымды көрсетіп тұрған.

Әлі жарты сағат уақыт бар екен. Бұл уақытта ұшқыш жолаушыларды бір қаладан екіінші қалаға жеткізе алады, - деді Ораз келіскенін білдіріп.

Ал менің капитан ағам жиырма минутта апатты кемедегі жолаушыларды қайыққа отырғызып үлгерген.

Жиырма минут дейсің бе? Кейде он минуттың өзінде біраз шаруа тындыруға болады. Тек әр минутты ескеру керек, - деді Ораз маңғазданып.

Осылайша балалар біраз қызықты оқиғаларды еске түсірді. Бір кезде Ораздың көзі сағатқа түсіп кетті. Тұп- тура екі болыпты.

Жүгірейік!- деді Ораз. – Біз сабаққа кешіктік!

Ал есеп ше? - деді Нұрлан сасқалақтап.













  • Балалардың сабаққа кешігуіне не себеп болды?








Балалардың сабаққа кешігуіне не себеп болды?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Ораз уақыт туралы қандай ой айтты?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Балалар өз уақытын бағалай алды ма?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Уақытты бағалау дегенді қалай түсінесің?

__________________________________________________________________________________----




2-тапсырма

Мәтіндегі оқиға қалай аяқталады деп ойлайсың? Балалардың әрекетін әрі қарай болжа.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Белгіле. Берілген мақалдың қайсысы уақытқа байланысты айтылған.

Елу жылда ел жаңа.


Оқу –инемен құдық қазғандай.


Уақыт тас екеш тасты да тоздырады.


Ұстазы жақсының ұстамы жақсы.


Уақыттың бос өткені –өмірдің бос кеткені.







Бағалау критерийі

Тапсырма

Дескриптор

Балл







Білім алушы












Шығарманың

мазмұны бойынша

сұрақтар қойып,

жауап береді

1

мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап



береді:



1-сұрақ

2-сұрақ

3-сұрақ

4-сұрақ

1

1

1

1



берілген сұраққа қатысты көзқарасын айтады;

1


Шығарманың


оқиғаның соңын мәтінмен жүйелі

1


мазмұнына сүйеніп,

2

байланыстырады;



оқиғаның дамуын






оқиғаның мазмұнын берілген тақырыппен

1


болжайды


сәйкестендіреді;





тақырыпқа сәйкес қорытынды жасайды;

1




мақалды дұрыс табады.( екеуден кем емес)

1




сөйлеу барысында тілдік нормаларды

1




сақтайды.



Жалпы балл



10












3сынып. 2-тоқсан. ІІ нұсқа. Әдебиеттік оқу.

Күні: __________ Оқушының аты-жөні:___________________

«Уақыт» ортақ тақырыбы бойынша жиынтық бағалау


Сөйлеу әрекетінің Тыңдалым және айтылым

түрлері


Оқу мақсаты 3.1.3.1 Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-

әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын

болжау

3.1.1.1 Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық

сұрақтар қою және жауап беру


Бағалау критерийі Білім алушы


Шығарманың мазмұнына сүйеніп, оқиғаның дамуын

болжайды


Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қойып, жауап

береді

Ойлау дағдыларының Қолдану

деңгейі Жоғары деңгей дағдылары

Орындау уақыты 20 минут

1-тапсырма

МShape2

Тіл үйрену жайлы

«Мен шетел тілін үйренейін деп едім, бірақ уақытым жоқ» деген сөзді жиі естиміз.

Мен 38 тіл білемін, сондықтан бұл сылтаудың еш негізі жоқ екенін айтайын. Мәселе- уақыттың жоқтығында емес, тәртіптін жетіспейтіндігінде немесе ерік-жігердің жоқтығында.

Тіл үйреніп, табысты болу үшін, күніне жарты сағат жеткілікті. Бірақ осы уақытты пайдаланбай: «Келесі дүйсенбіден бастаймын» ,-демеу керек.

Менің көп тіл білуімнің себебі-уақытымды босқа өткізбегендігімнен. Тіл үйренумен қатар түрлі спортпен айналыстым, билеуді, театрға, киноға баруды жақсы көрдім, көп оқыдым,яғни , уақытты «бос өлтірмедім». Менің бар құпиям-осы.

әтінді мұқият тыңда. Сұрақтарға жауап бер.














Автор неше тілді біледі?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Тілді үйрену үшін не істеу керек екен?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Тілді үйренуге неше сағат жеткілікті екен?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Уақытымды «бос өлтірмедім» дегенді қалай түсінесің?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


2-тапсырма

Өзің қанша тілді білесің? Қандай тіл білген дұрыс?Көп тіл білгеннің қандай пайдасы бар?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Белгіле. Берілген мақалдың қайсысы уақытқа байланысты айтылған.



Ұстазы жақсының ұстамы жақсы.


Уақыттың бос өткені –өмірдің бос кеткені.


Уақыт тас екеш тасты да тоздырады.


Оқу –инемен құдық қазғандай.


Елу жылда ел жаңа.








Бағалау критерийі

Тапсырма

Дескриптор

Балл







Білім алушы












Шығарманың

мазмұны бойынша

сұрақтар қойып,

жауап береді

1

мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап



береді:



1-сұрақ

2-сұрақ

3-сұрақ

4-сұрақ

1

1

1

1



берілген сұраққа қатысты көзқарасын айтады;

1


Шығарманың


оқиғаның соңын мәтінмен жүйелі

1


мазмұнына сүйеніп,

2

байланыстырады;



оқиғаның дамуын






оқиғаның мазмұнын берілген тақырыппен

1


болжайды


сәйкестендіреді;





тақырыпқа сәйкес қорытынды жасайды;

1




мақалды дұрыс табады.( екеуден кем емес)

1




сөйлеу барысында тілдік нормаларды

1




сақтайды.



Жалпы балл



10






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.12.2024
174
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі