Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
№38 сабақ. Қорытындылау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№38 сабақ. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 11-тапсырма 80+100+160+140+80+200+60+100+80= =1000тнг Жаңа тақырып 1-тапсырма Жақсылықтың жамандықты жеңетіні туралы музыкалық және көркем шығармалар бар ма? Өрнектердің мәнін өсу ретімен орналастырып, мақалды оқы. 27:9=3 6*9=54 81:9=9 36:9=4 6*8=48 7*9=63 8*8=64 8*9=72 7*8=56 9*9=81 Аз жақсылық ақылды тең етеді, Көп жақсылық ақылды кең етеді Өзіндік жұмыс 2-тапсырма А)Есепте. 8 · 8 + 360=424 8 · 9 + 280=352 250 – 8 · 6=202 6 : 2 · 3 : 6=4 Ә) Өрнектердің мәнін тап
ЕҚБ 3-тапсырма Есептерді шығар. а) Ауданы 21 м2 жұқа тақтайдан бірдей 7 жемсауыт жасалды. 24м 2 жұқа тақтайдан қанша жемсауыт жасауға болады? S1 =21м 2 -7 жемсауыт S2 = =24 м2 -? Шешуі: 21:7=3 24:3=8 Ж: 8 жемсауыт
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
ЕБҚ 4-тапсырма Есепте. 9 · 8 – 4 · 0 + 12 : 6=74 40 : 5 : 2 + 6 · 7=46 466 + 309 – 24 : 4 : 2=772 6 · 5 + 25 : 5 · 975
5-тапсырма Немерелері апасына бақша өнімдерін жинауға көмектесті. Осы әрекетті қайырымдылық деп түсінуге бола ма? Неге? Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар. 9ж-81кг 4ж-?кг Ш:81:9=9ег 9*4=36кг
6-тапсырма Берілген сызбаны пайдаланып, құрылымы мынадай өрнектер құрастыр (9*7)+(9*4)=63+36=99 (9*7)-(9*4)=63-36=27
7-тапсырма Теңдеулерді шеш. 64:х=85-77 64:х=8 Х=64:8 Х=8 64:8=85-77 8=8
8-тапсырма Жақсылық пен туралы қандай ертегілер оқып, мультфильмдер көрің? Жанама сұрақтармен берілген қысқаша жазу бойынша есептер құрастыр. Әлия-4ертегі бұл 2есе кем Сырым-? Ертегі. Ш: 4*2=8 (Сырым)
9-тапсырма Есептерге өрнек құр А) Сынапты безендіру үшін қыздар 24 ою ойды. Ал балалар 4 есе кем ойды. Олар бірге неше ою ойды. 24+24:4=24+6=30
10-тапсырма Өрнектің мәнін тап. 39+72:=39+9=48 8+9*8=8+72=80 77+63:9=77+7=84 16+9*7=16+63=79 55+6*5=55+30=85
Үй жұмысы: 11-тапсырма Дәптеріңе ауданы осындай басқаша фигуралар сал.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есептеу жүргізеді
Өрнектердің мәнін табады
Есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жүргізеді
Есеп құрастырады
Дәптермен жұмыс жасайды
Теңдеу шешеді
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Өзін өзі бағалау » әдісі
Дескриптор: Ақшаны қалай жеткізуді біледі-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өрнектердің мәнін өсу ретімен орналастырып, мақалды оқиды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б Өрнектердің мәнін табады-1б
Керемет!
Дескриптор: Есепті шығара алады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Есептеу жүргізеді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығарады-1б
Дескриптор: Берілген сызбаны пайдаланып, өрнектер құрастырады-1б
ДескриптоР: Теңдеулерді шешеді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жанама сұрақтармен берілген қысқаша жазу бойынша есептер құрастырады-1б.
Дескриптор: Есептерге өрнек құрады-1б
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б
«Білім медалы» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Кесте
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Кесте
Оқулық
Сызба
Оқулық
Кесте
Ертегі кітаптар көрмесі
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |