|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39-40сабақтар.Қорытындылау. ТЖБ №1 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өз жетістіктерін тексереді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: : Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 11-тапсырма Дәптеріңе ауданы осындай басқаша фигуралар сал Жаңа тақырып 1-тапсырма БІЛУ Көбейту кестесін білемін. Бос орынды толтыр. Қалдырылған амалдар компонетін ата 8*8=64 72:9=8 7*7=49 81:9=9 7*9=63 40:5=8 2-тапсырма ТҮСІНУ Шамалар арасындағы байланысты орнататын формуланы теңдік ретінде қолдануды түсінемін. Формулаларды толықтырып жаз. Құны=бағасы*саны Бағасы=құны;саны Саны=құны; бағасы Жалпы шығын=шығын* саны Шығын= жалпы шығын*саны Саны=жалпы шығын;шығын 3-тапсырма ҚОЛДАНУ Бір немесе екі әріптен тұратын өрнектерді жазамын, оқимын, құрастырамын. Өрнектер құр. Мұндағы b=100. A=7 Өрнектердің мәнін тап. В-56:7=100-56:7=100-8=92 88-6*а=88-6*7=88-42=46 В-49:а=100-49:7=100-7=93 66-5*а=66-5*7=66-35=31 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма ТАЛДАУ 2-3 амалмен берілген шамалар арасындағы байланысқа берілген есептерді талдап, шығара аламын. Есептің шартын кестеге жазып, оны шығар. Қолданған формулаңды жаз. 63 м матадан бірдей 7 кәстөм шығады. 81 м матадан осындай неше кәстөмм тігуге болады? 63м -7дана 81м-? Дана Ш: ш=ж,ш:с 63м:7=9м С=ж,ш:ш С=81м:9м=9 Жауабы: 81матадан 9 дана кістөм тігуге болады. 5-тапсырма ЖИНАҚТАУ Жанама сұрақтармен берілген есепті құрастыра аламын. Жанама сұрақтармен берілген есепті шығар. Әля-6кітап, бұл 3есе кем Сырым-? Кітап Қысқаша жазылуын жанама сұрақсыз болатындай өзгертіп жаз. Әлия-6кітап Сырым-?кітап Ш: 6*3=18 Жауабы: Сырымда 18 кітап бар. 6-тапсырма БАҒАЛАУ Амалдардың орындалу реті дұрыс көрсетілгендігі мен есептелгендігін тексере аламын. Амалардың орындалу ретін көрсетуде жіберілген қатені түзет. Есепте. (3+4)*5=7*5=35 3*6: (5+4) =18:9=2 (6+6):4*9=12:4*9=3*9=27 (25-10):3+6*8=15:5+48=3+48=51 42+18 : (6+3)=42+18:9=42+2=44 40-сабақ. ТЖБ№1 Үй тапсырмасы Өтілген бөлімдерді пысықтау Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Шамаларға амалдар қолданады Өрнектер құрады Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Дәптеріне ауданы берілген фигурадай басқа фигура салып келеді-1б Тамаша! Дескриптор: Бос орынды толтырады-1б. Қалдырылған амалдар компонетін атайды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Шамалар арасындағы байланысты орнататын формуланы теңдік ретінде қолдануды түсінеді-1б Керемет! Дескриптор: Бір немесе екі әріптен тұратын өрнектерді жазады, оқиды, құрастырады-2б Тамаша! ДескриптоР: Есептің шартын кестеге жазып, оны шығарады-1б. Қолданған формуласын жазады-1б
Тамаша! Дескриптор: Жанама сұрақтармен берілген есепті шығарады-1б
ДескриптоР: Амалардың орындалу ретін көрсетуде жіберілген қатені түзетеді-1б Тамаша!
Тамаша!
«Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс парақтары Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№39-40сабақтар.Қорытындылау. ТЖБ №1
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39-40сабақтар.Қорытындылау. ТЖБ №1 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өз жетістіктерін тексереді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: : Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 11-тапсырма Дәптеріңе ауданы осындай басқаша фигуралар сал Жаңа тақырып 1-тапсырма БІЛУ Көбейту кестесін білемін. Бос орынды толтыр. Қалдырылған амалдар компонетін ата 8*8=64 72:9=8 7*7=49 81:9=9 7*9=63 40:5=8 2-тапсырма ТҮСІНУ Шамалар арасындағы байланысты орнататын формуланы теңдік ретінде қолдануды түсінемін. Формулаларды толықтырып жаз. Құны=бағасы*саны Бағасы=құны;саны Саны=құны; бағасы Жалпы шығын=шығын* саны Шығын= жалпы шығын*саны Саны=жалпы шығын;шығын 3-тапсырма ҚОЛДАНУ Бір немесе екі әріптен тұратын өрнектерді жазамын, оқимын, құрастырамын. Өрнектер құр. Мұндағы b=100. A=7 Өрнектердің мәнін тап. В-56:7=100-56:7=100-8=92 88-6*а=88-6*7=88-42=46 В-49:а=100-49:7=100-7=93 66-5*а=66-5*7=66-35=31 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма ТАЛДАУ 2-3 амалмен берілген шамалар арасындағы байланысқа берілген есептерді талдап, шығара аламын. Есептің шартын кестеге жазып, оны шығар. Қолданған формулаңды жаз. 63 м матадан бірдей 7 кәстөм шығады. 81 м матадан осындай неше кәстөмм тігуге болады? 63м -7дана 81м-? Дана Ш: ш=ж,ш:с 63м:7=9м С=ж,ш:ш С=81м:9м=9 Жауабы: 81матадан 9 дана кістөм тігуге болады. 5-тапсырма ЖИНАҚТАУ Жанама сұрақтармен берілген есепті құрастыра аламын. Жанама сұрақтармен берілген есепті шығар. Әля-6кітап, бұл 3есе кем Сырым-? Кітап Қысқаша жазылуын жанама сұрақсыз болатындай өзгертіп жаз. Әлия-6кітап Сырым-?кітап Ш: 6*3=18 Жауабы: Сырымда 18 кітап бар. 6-тапсырма БАҒАЛАУ Амалдардың орындалу реті дұрыс көрсетілгендігі мен есептелгендігін тексере аламын. Амалардың орындалу ретін көрсетуде жіберілген қатені түзет. Есепте. (3+4)*5=7*5=35 3*6: (5+4) =18:9=2 (6+6):4*9=12:4*9=3*9=27 (25-10):3+6*8=15:5+48=3+48=51 42+18 : (6+3)=42+18:9=42+2=44 40-сабақ. ТЖБ№1 Үй тапсырмасы Өтілген бөлімдерді пысықтау Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Шамаларға амалдар қолданады Өрнектер құрады Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Дәптеріне ауданы берілген фигурадай басқа фигура салып келеді-1б Тамаша! Дескриптор: Бос орынды толтырады-1б. Қалдырылған амалдар компонетін атайды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Шамалар арасындағы байланысты орнататын формуланы теңдік ретінде қолдануды түсінеді-1б Керемет! Дескриптор: Бір немесе екі әріптен тұратын өрнектерді жазады, оқиды, құрастырады-2б Тамаша! ДескриптоР: Есептің шартын кестеге жазып, оны шығарады-1б. Қолданған формуласын жазады-1б
Тамаша! Дескриптор: Жанама сұрақтармен берілген есепті шығарады-1б
ДескриптоР: Амалардың орындалу ретін көрсетуде жіберілген қатені түзетеді-1б Тамаша!
Тамаша!
«Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс парақтары Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





