Материалдар / 3- сынып Математика. 1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

3- сынып Математика. 1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту.

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 3-сынып математика
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қаңтар 2023
495
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Математика

Бөлім:

1 А. 1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту.

Мұғалімнің аты-жөні

Курбанкулова Диана

Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.1.2 үш таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық 1бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар қосындысына жіктеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық 1бірліктердің жалпы санын анықтайды, разрядтық қосылғыштар қосындысына жіктей алады.

Көптеген оқушылар: санды мәліметтерді өзгертіп, есептер құрап шығара алады.

Кейбір оқушылар: логикалық тапсырманы орындай алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


Психологиялық ахуал туғызу.

Ширату жаттығуларын орындау.

Оқу материалын жариялау

« Сандық» әдісі арқылы.

Үстел үстінде тұрған үш таңбалы сандарды қосуға берілген өрнектерді сары сандыққа, ал үш таңбалы сандарды кемітуге берілген өрнектерді көк сандыққа салу.


Ширату жаттығуларын жасайды.



Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.


«От шашу» әдісі









Сабақтың ортасы

10 мин

























1 мин



12 мин






















13 мин












1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

1) Ондықтар разрядында нөлі бар үш таңбалы сандарды теріп жаз. Сонда ҚР шөл даласында тіршілік ететін жануарларды білесің. Сандарды кему реті бойынша көшіріп жаз.

509,308,105,907

Кесіртке, тасбақа, қосаяқ, кірпі.

2) Толық жүздік, толық ондық және бірліктер жазылған қима қағаздар дайында. Олардан сандар құрастыр. Алдыңғы санды және келесі санды ата. Алдыңғы сан нешеге кем? Келесі сан нешеге артық?

Дескриптор:

- Ондықтар разрядында нөлі бар үш таңбалы сандарды теріп жазады.

- Сандарды кему реті бойынша көшіріп жазады.

- Қима қағаздардан үш таңбалы сандар құрастырады.

-Алдыңғы санды және келесі санды атайды.

-Алдыңғы сан 1-ге кем екенін айтады.

-Келесі сан 1-ге артық екенін айтады.


Сергіту сәтінде «Бақа. Бақа балпақ» әуенімен билеп сергиді.


(Т) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

3) Есептеу тәсілін түсіндір.

636+121=(600+100)+(30+20)+(6+1)=

=700+50+7=757

757-121=(700-100)+(50-20)+(7-1)= =600+30+6=636

4) Есептеуді түсіндіре отырып орында.

241+124=(200+100)+(40+20)+(1+4)=565

957-120=(900-100)+(50-20)+(7-0)=837

792-371=(700-300)+(90-70)+(2-1)=421

854-423=(800-400)+(50-20)+(4-3)=431

640+237=(600+200)+(40+30)+(0+7)=877

897-521=(800-500)+(90-20)+(7-1)=376

908-103=(900-100)+(8-3)=805

405+208=(400+200)+(5+8)=613

650+207=(600+200)+(50+0)+(0+7)=857

Дескриптор:

- Үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды есептеу тәсілін түсіндіре отырып шығарады.


(Д) 3- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады.

6) Есепті шығар.

БShape1 ұлыңғыр-60 к

Ашық – 250 365к

Бұлтты-?

Ш: 365- (60+250)=365-310=55

Ж: Әлия 55 бұлтты күнді белгіледі.

7) Әріпті өрнектердің мәнін тап.

d+150, d=6,7,8,9

6+150=156 7+150=157

8+150=158 9+150=159

k*9, k=6,7,8,9

6*9=54 7*9=63

8*9=72 9*9=81

Дескриптор:

- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.

- Әріпті өрнектердің мәнін табады.

Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

Сандарды жазуда цифрлар қайталанбайтын болса, 3,5,7, 9 цифрларынан қанша үш таңбалы сан құруға болады? Осы сандарды жаз.

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

- Ондықтар разрядында нөлі бар үш таңбалы сандарды теріп жазады.

- Сандарды кему реті бойынша көшіріп жазады.

- Қима қағаздардан үш таңбалы сандар құрастырады.

-Алдыңғы санды және келесі санды атайды.

-Алдыңғы сан 1-ге кем екенін айтады.

-Келесі сан 1-ге артық екенін айтады.











Билеп сергиді.



- Үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды есептеу тәсілін түсіндіре отырып шығарады.

















- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.

- Әріпті өрнектердің мәнін табады.



ҚБ:

2 балл





























4 балл






















4 балл







Оқулық, дәптер





























Оқулық, дәптер





Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма 11-бет.

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойыла-ды.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!