|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Раева Айнур Нурсагатовна |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.12.2024ж |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ. Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c)=ab+ac; a(b-c)=ab-ac көрсету және қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін есеп шығаруды қолданатын болады |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепті шығар Ұзындығы 7м, ал ауданы 21м2 бақты қоршау үшін бағбанға қанша метр қоршау керек? A=7м S=21м2 Р=? 21м2:7м=3м Р=(7+3)*2=20м Ж: 20м қоршау керек. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Топтық жұмыс «Шеңберлер» ойыны Есепте 60*3=180 70-4=280 70*5=350 70*3=210 40*4=160 40*5=200 40*3=120 90*4=360 90*5=450 90*3=270 50*4=200 50*5=250 50*3=150 80*4=320 80*5=400 80*3=240 60*4=240 60*5=300 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен тап. Р=(а+в)*2
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Мектептер-30 Шырша-5 Қайың-4 Барлығы-? 5+4=9 9*30=270 Жауабы: Қаладағы30 мектептің барлығына 270 ағаш отырғызылды.
Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма Есепті шығар Таушымылдық-80 Раушангүл-240 Жәшік-?, Әр жәшікке- 40 түп 240+80=320 320:40=8 Жауабы: 8 жәшік қажет
Топтық жұмыс 5-тапсырма Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың ауданы мен периметрін тап. S=a*b P=( a+d)*2 a=4см d=2см S=4*2=8см2 P=(4+2)*2=12см
A=1см D=4см S=1*4=4см2 P=(1+4)*2=10см
A=3см S=a-a=3*3=9см2 P=4a=4*3=12см
6-тапсырма «Бәйге» ойыны Амалдардың орындалу ретін анықта.Өрнектерді баған түрінде есепте. Үлгі: 1000-(446+254)=300 446 1000 +254 - 700
700 300
8-тапсырма 1-жәшік- гүл немесе түймедақ 2-жәшік-қияр немесе түймедақ 3-жәшік-қияр немесе гүл Жауабы: Түймедақ деген жәшіктен қияр шығуы мүмкін.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есептейді
Кестені толтырады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс орындайды
Тапсырманы орындайды
Амалдарды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Асық » әдісі
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табады-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Мен сенімен мақтанамын!
ДескриптоР: Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлшейді-1б. Олардың ауданы мен периметрін табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б. Өрнектерді баған түрінде есептейді-1б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1б
«Білім поштасы» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3- сынып Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу.
3- сынып Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Раева Айнур Нурсагатовна |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.12.2024ж |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ. Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c)=ab+ac; a(b-c)=ab-ac көрсету және қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін есеп шығаруды қолданатын болады |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепті шығар Ұзындығы 7м, ал ауданы 21м2 бақты қоршау үшін бағбанға қанша метр қоршау керек? A=7м S=21м2 Р=? 21м2:7м=3м Р=(7+3)*2=20м Ж: 20м қоршау керек. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Топтық жұмыс «Шеңберлер» ойыны Есепте 60*3=180 70-4=280 70*5=350 70*3=210 40*4=160 40*5=200 40*3=120 90*4=360 90*5=450 90*3=270 50*4=200 50*5=250 50*3=150 80*4=320 80*5=400 80*3=240 60*4=240 60*5=300 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен тап. Р=(а+в)*2
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Мектептер-30 Шырша-5 Қайың-4 Барлығы-? 5+4=9 9*30=270 Жауабы: Қаладағы30 мектептің барлығына 270 ағаш отырғызылды.
Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма Есепті шығар Таушымылдық-80 Раушангүл-240 Жәшік-?, Әр жәшікке- 40 түп 240+80=320 320:40=8 Жауабы: 8 жәшік қажет
Топтық жұмыс 5-тапсырма Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың ауданы мен периметрін тап. S=a*b P=( a+d)*2 a=4см d=2см S=4*2=8см2 P=(4+2)*2=12см
A=1см D=4см S=1*4=4см2 P=(1+4)*2=10см
A=3см S=a-a=3*3=9см2 P=4a=4*3=12см
6-тапсырма «Бәйге» ойыны Амалдардың орындалу ретін анықта.Өрнектерді баған түрінде есепте. Үлгі: 1000-(446+254)=300 446 1000 +254 - 700
700 300
8-тапсырма 1-жәшік- гүл немесе түймедақ 2-жәшік-қияр немесе түймедақ 3-жәшік-қияр немесе гүл Жауабы: Түймедақ деген жәшіктен қияр шығуы мүмкін.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есептейді
Кестені толтырады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс орындайды
Тапсырманы орындайды
Амалдарды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Асық » әдісі
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табады-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Мен сенімен мақтанамын!
ДескриптоР: Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлшейді-1б. Олардың ауданы мен периметрін табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б. Өрнектерді баған түрінде есептейді-1б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1б
«Білім поштасы» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||
![]()
шағым қалдыра аласыз



















