|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шылманова Гульбану Сапархановна |
|||
|
Күні |
26.11.2024 ж |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
3D редактордың негізгі құралдарын дұрыс анықтайды және қолданады; Графикалық примитивтерді құрып, олардың пішіндерін өзгертеді; Жасалған модельдердің өлшемдерін, түстерін және орналасуын реттейді. |
|||
|
Құндылықты дәріптеу |
Әр фигураны құрастырғанда, оны дәл әрі нақты етіп құруға шақыру, бұл жауапкершілік пен өз жұмысына ұқыпты қарау мәдениетін қалыптастырады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Пән мұғалімімен амандасады; Сынып белсендісі сынып туралы ақпарат береді; |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|
2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасау |
«Стоп» сөзін айтып сәйкесінше амандасады |
|
|
|
1 минут |
Топқа бөлу «Киіз үй» әдісі арқылы топқа топқа бөлу |
Топқа бөлінеді |
|
|
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау:
|
Genially платформасында оқушылар терминдердің дұрыс анықтамасын табады
|
Мадақтау |
https://view.genially.com/6743c70cf6a09a7b8af7a463/interactive-content-jigsaw-quiz
|
|
2 минут |
Жаңа тақырыпты ашу Ашылған пазл бойынша сабақ тақырыбын ашу Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру
|
Сұраққа жауап бере отырып сабақ тақырыбын ашады
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Виртуалды көмекші SketchUp программасының негізгі құралдарын атап өтеді. Сызу құралдары (негізгі фигураларды сызу) мен модификация құралдары (2D-ден 3D-ға түрлендіру) қалай жұмыс істейтінін мысалдар арқылы көрсетеді. Әр құралдың функциясын көрнекі түрде түсіндіреді. |
Оқушылар керек ақпаратты дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|
|
||||
|
Практика-лық бөлім 9 минут 5 минут |
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық «Практикада қолдану» 2-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр.
Топтық жұмыс Киіз үйдің моделін салу
|
1-тапсырма орындайды. Дескриптор: - SketchUp бағдарламасын іске қосады; - Тіктөртбұрыш батырмасыйн пайдалану арқылы көлемді фигура жасай алады. -Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады; -Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды. 2-тапсырма орындайды. Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады; -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады. Дескриптор: Киіз үйдің қаңқасын (шаңырақ, уық, кереге) салады Тапсырманы топпен бірлесе тиімді орындап, материалдарды ұқыпты пайдаланады Әр топ салған киіз үй моделін таныстырады |
ҚБ. Мадақтау
ҚБ. Мадақтау
ҚБ. Мадақтау |
SketchUp SketchUp бағдарламасы
А4 форматындағы қағаздар мен түрлі түсті маркерлер,
компьютер |
|
9 минут |
Жұптық тапсырма SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып, киіз үйдің үшөлшемді моделін жасаңыз |
Жұптық жұмыс жасайды Дескриптор: SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып, киіз үйдің үшөлшемді моделін жасайды |
ҚБ. Мадақтау |
SketchUp бағдарламасы |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Бекіту кезеңі: Wordwall платформасы мен Educaplay, платформасында сұраққа жауап береді |
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді ҚБ. Мадақтау |
https://wordwall.net/ru/resource/80175558
https://www.educaplay.com/learning-resources/21556838-6.html |
|
1 минут |
Кері байланыс: Classroomscreen платформасында сабаққа кері байланыс жасайды |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: 49 беттегі ойлануға берілген сұрақтар
Бағалау. «Киіз үй» |
|
Оқушылар өздерін бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 D редактор құралдары
3 D редактор құралдары
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шылманова Гульбану Сапархановна |
|||
|
Күні |
26.11.2024 ж |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
3D редактордың негізгі құралдарын дұрыс анықтайды және қолданады; Графикалық примитивтерді құрып, олардың пішіндерін өзгертеді; Жасалған модельдердің өлшемдерін, түстерін және орналасуын реттейді. |
|||
|
Құндылықты дәріптеу |
Әр фигураны құрастырғанда, оны дәл әрі нақты етіп құруға шақыру, бұл жауапкершілік пен өз жұмысына ұқыпты қарау мәдениетін қалыптастырады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Пән мұғалімімен амандасады; Сынып белсендісі сынып туралы ақпарат береді; |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|
2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасау |
«Стоп» сөзін айтып сәйкесінше амандасады |
|
|
|
1 минут |
Топқа бөлу «Киіз үй» әдісі арқылы топқа топқа бөлу |
Топқа бөлінеді |
|
|
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау:
|
Genially платформасында оқушылар терминдердің дұрыс анықтамасын табады
|
Мадақтау |
https://view.genially.com/6743c70cf6a09a7b8af7a463/interactive-content-jigsaw-quiz
|
|
2 минут |
Жаңа тақырыпты ашу Ашылған пазл бойынша сабақ тақырыбын ашу Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру
|
Сұраққа жауап бере отырып сабақ тақырыбын ашады
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Виртуалды көмекші SketchUp программасының негізгі құралдарын атап өтеді. Сызу құралдары (негізгі фигураларды сызу) мен модификация құралдары (2D-ден 3D-ға түрлендіру) қалай жұмыс істейтінін мысалдар арқылы көрсетеді. Әр құралдың функциясын көрнекі түрде түсіндіреді. |
Оқушылар керек ақпаратты дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|
|
||||
|
Практика-лық бөлім 9 минут 5 минут |
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық «Практикада қолдану» 2-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр.
Топтық жұмыс Киіз үйдің моделін салу
|
1-тапсырма орындайды. Дескриптор: - SketchUp бағдарламасын іске қосады; - Тіктөртбұрыш батырмасыйн пайдалану арқылы көлемді фигура жасай алады. -Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады; -Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды. 2-тапсырма орындайды. Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады; -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады. Дескриптор: Киіз үйдің қаңқасын (шаңырақ, уық, кереге) салады Тапсырманы топпен бірлесе тиімді орындап, материалдарды ұқыпты пайдаланады Әр топ салған киіз үй моделін таныстырады |
ҚБ. Мадақтау
ҚБ. Мадақтау
ҚБ. Мадақтау |
SketchUp SketchUp бағдарламасы
А4 форматындағы қағаздар мен түрлі түсті маркерлер,
компьютер |
|
9 минут |
Жұптық тапсырма SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып, киіз үйдің үшөлшемді моделін жасаңыз |
Жұптық жұмыс жасайды Дескриптор: SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып, киіз үйдің үшөлшемді моделін жасайды |
ҚБ. Мадақтау |
SketchUp бағдарламасы |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Бекіту кезеңі: Wordwall платформасы мен Educaplay, платформасында сұраққа жауап береді |
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді ҚБ. Мадақтау |
https://wordwall.net/ru/resource/80175558
https://www.educaplay.com/learning-resources/21556838-6.html |
|
1 минут |
Кері байланыс: Classroomscreen платформасында сабаққа кері байланыс жасайды |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: 49 беттегі ойлануға берілген сұрақтар
Бағалау. «Киіз үй» |
|
Оқушылар өздерін бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













