Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов атындағы №33 орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім:Бөлімше |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ченалиева К.С |
|||||
|
Күні: |
30.01.2024ж |
|||||
|
Сынып: 2 « А » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
79-сабақ. 3-ке көбейту кестесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийі |
Санды 3-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыру Мысалдарды тиімді тәсілмен есептеу |
|||||
|
Құндылықтар |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
І Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Ширату жатығуын жасау. Математика керек әр күнге Математика қажет өмірде Математиканы оқимыз Миымызға тоқимыз «Пазл» ойыны арқылы 3 топқа бірігу. 1-топ «Асық ату» ойыны 2-топ «Арқан тарту» ойыны 3-топ «Көкпар тартыс» ойыны «Текше» ойыны арқылы үй тапсырмасын пысықтау. 2 санының көбейту кестесі. 2*2=4 2*4=8 2*6=12 2*8=16 2*3=6 2*5=10 2*7=14 2*9=18 «Ой қозғау» әдісі Логикалық тапсырмалар: 1.Егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады,ал егер екі ағымен тұрса,оның салмағы қанша? 2.3 қоянда неше құлақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды 3 –ке көбейту кестесін құруды және оны қолдануды үйренесің 1-тапсырма.Мұғалімнің көмегімен 3-ке көбейту кестесін құру 3-тапсырма.Топтық жұмыс. Қай топ шапшаң ойыны.
Тақтамен жұмыс. 4-тапсырма. Мысалдарды шығар. Үлгі: 20 · 3 = 2 онд. · 3 = 6 онд. = 60 600 : 3 = 6 жүзд. : 3 = 2 жүзд. = 200 30 · 3 900 : 3 30 см · 3 90 кг : 3 «Қарындаш»ойыны арқылы әуенмен сергіту. 5 ті шығар. «Асық ату» жарысына 15 бала қатысты. Олар әр топта 5 баладан болатындай етіп, топтарға бөлінді. Жарысқа неше топ
қатысты? ЕБҚ –тапсырма. Тақтамен жұмыс. 6-тапсырма.Мысалдарды баған түрінде шығар. 36 + 46=82 63 – 47=16 23 + 77=100 92 – 56=36 Дәптермен жұмыс. «Ойлан, тап» әдісі 7-тапсырма. Өрнектерді салыстыр. 2 · 3 > 12:3 14 : 2 > 9 : 3 6 · 3 = 3 · 6 ЕҚБ ФС тапсырмасы «Кім жылдам?» Өрнектердің мәнін тап. Жауабына сәйкес әріпті кестеге қой. Қандай сөз шықты? Бұл сөздің мағынасын сен қалай түсінесің?
«Қоржыннан асық алу» ойыны. 3-ке көбейту кестесін қорытындылау
« Үйге тапсырма. Өрнектердің мәнін тап. 30 · 3 30дм · 3 900 : 3 90 кг : 3 |
Оқушылар мұғаліммен бірге өлеңді қайталайды. Оқушылар суреттер арқылы топ атауын анықтайды
3-ке көбейту кестесін құрады
Топтық тапсырмны орындайды Оқушылар тапсырмаларды орындайды
Жұптық тапсырмны орындайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды |
Ауызша мадақтау жүреді Ауызша мадақтау жүреді Дескриптор: - 2 санының көбейту кестесін айтады ҚБ-2 балл Дескриптор: 1.сәйкестенді реді 2.өрнектің мәнін табады 3.бөлу кестесін толтырады ҚБ-2 балл Дескриптор. -мысалдарды шығарады. ҚБ-1 балл Дескриптор. 1. есептің қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.шешу амал таңбасын таңдап, мәнін есептейді 4.жауабын жазады ҚБ-2 балл Дескриптор. -мысалдарды баған түрінде шығарады. ҚБ-1 балл Дескриптор. -өрнектерді есептеп салыстырады -өрнектің мәнін табады,қандай сөз шыққанын айтады. ҚБ-2 балл |
оқулық
Оқулық
с |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3-ке көбейту кестесі
3-ке көбейту кестесі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов атындағы №33 орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім:Бөлімше |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ченалиева К.С |
|||||
|
Күні: |
30.01.2024ж |
|||||
|
Сынып: 2 « А » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
79-сабақ. 3-ке көбейту кестесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийі |
Санды 3-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыру Мысалдарды тиімді тәсілмен есептеу |
|||||
|
Құндылықтар |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
І Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Ширату жатығуын жасау. Математика керек әр күнге Математика қажет өмірде Математиканы оқимыз Миымызға тоқимыз «Пазл» ойыны арқылы 3 топқа бірігу. 1-топ «Асық ату» ойыны 2-топ «Арқан тарту» ойыны 3-топ «Көкпар тартыс» ойыны «Текше» ойыны арқылы үй тапсырмасын пысықтау. 2 санының көбейту кестесі. 2*2=4 2*4=8 2*6=12 2*8=16 2*3=6 2*5=10 2*7=14 2*9=18 «Ой қозғау» әдісі Логикалық тапсырмалар: 1.Егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады,ал егер екі ағымен тұрса,оның салмағы қанша? 2.3 қоянда неше құлақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды 3 –ке көбейту кестесін құруды және оны қолдануды үйренесің 1-тапсырма.Мұғалімнің көмегімен 3-ке көбейту кестесін құру 3-тапсырма.Топтық жұмыс. Қай топ шапшаң ойыны.
Тақтамен жұмыс. 4-тапсырма. Мысалдарды шығар. Үлгі: 20 · 3 = 2 онд. · 3 = 6 онд. = 60 600 : 3 = 6 жүзд. : 3 = 2 жүзд. = 200 30 · 3 900 : 3 30 см · 3 90 кг : 3 «Қарындаш»ойыны арқылы әуенмен сергіту. 5 ті шығар. «Асық ату» жарысына 15 бала қатысты. Олар әр топта 5 баладан болатындай етіп, топтарға бөлінді. Жарысқа неше топ
қатысты? ЕБҚ –тапсырма. Тақтамен жұмыс. 6-тапсырма.Мысалдарды баған түрінде шығар. 36 + 46=82 63 – 47=16 23 + 77=100 92 – 56=36 Дәптермен жұмыс. «Ойлан, тап» әдісі 7-тапсырма. Өрнектерді салыстыр. 2 · 3 > 12:3 14 : 2 > 9 : 3 6 · 3 = 3 · 6 ЕҚБ ФС тапсырмасы «Кім жылдам?» Өрнектердің мәнін тап. Жауабына сәйкес әріпті кестеге қой. Қандай сөз шықты? Бұл сөздің мағынасын сен қалай түсінесің?
«Қоржыннан асық алу» ойыны. 3-ке көбейту кестесін қорытындылау
« Үйге тапсырма. Өрнектердің мәнін тап. 30 · 3 30дм · 3 900 : 3 90 кг : 3 |
Оқушылар мұғаліммен бірге өлеңді қайталайды. Оқушылар суреттер арқылы топ атауын анықтайды
3-ке көбейту кестесін құрады
Топтық тапсырмны орындайды Оқушылар тапсырмаларды орындайды
Жұптық тапсырмны орындайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды |
Ауызша мадақтау жүреді Ауызша мадақтау жүреді Дескриптор: - 2 санының көбейту кестесін айтады ҚБ-2 балл Дескриптор: 1.сәйкестенді реді 2.өрнектің мәнін табады 3.бөлу кестесін толтырады ҚБ-2 балл Дескриптор. -мысалдарды шығарады. ҚБ-1 балл Дескриптор. 1. есептің қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.шешу амал таңбасын таңдап, мәнін есептейді 4.жауабын жазады ҚБ-2 балл Дескриптор. -мысалдарды баған түрінде шығарады. ҚБ-1 балл Дескриптор. -өрнектерді есептеп салыстырады -өрнектің мәнін табады,қандай сөз шыққанын айтады. ҚБ-2 балл |
оқулық
Оқулық
с |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз



-тапсырма.
«Фрайер» әдісі.
Білім
қоржыны»




тикерлер












