Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысы (1 сабақ)
|
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Рашиден Г.Б |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысы (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру; 2.5.2.2. роботтың берілген жылдамдықпен артқа жылжуын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға, артқа жылжуын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесу. ІІ. Қызығушылықты ояту «Күн! Тас! Қоршау!» ойыны Ойын оқушылардың зейіні мен қозғалыс жылдамдығын дамытуға бағытталған. Ойын шарты: Кезек кезек оқушыларға Күн! Тас! Қоршау! атты бұйрықтар беріледі. Сөздердің айтылу ретін үнемі өзгерту қажет. Оқушылар әрбір сөзге қимылмен жауап берулері шарт. Егер «Күн» деген сөз айтылса, олар алақандарын ашып, саусақтарын тарбитып, қолдарын жоғары көтереді. «Тас» сөзінде қолдары түюлі жұдырықтарымен көтереді. «Қоршау» сөзінде алақандарын ашып, қолдарын жоғары көтереді, бірақ саусақтары тығыз жанасып тұру керек. Өткен тақырыпты қайталау: «Кім білгір» әдісі
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді. Айтылған сөздерді естіп, қимылдарын орындайды. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=142492 |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
ІІІ. Жаңа материалды меңгеру Р Роботтың қозғалысын программалау үшін командалық блоктарды пайдаланамыз. Басқару блогы моторды 5 түрлі жұмыс режімінде басқарады.
Қ ІV.Білімді бекіту. 1-тапсырма. Жеке жұмыс: Тізбектегі есептерді шешіп, Әріптерді кестенің тиісті бөлігіне орналастыр.
2- тапсырма. Топтық жұмыс
3-тапсырма Сәйкестендіру.
4 тапсырма. Практикалық тапсырма.
Wordwall.net платформасы арқылы сабақты қорытындылау.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, қажет ақпаратты дәптерге жазады. Дескриптор: - тізбектегі есепті орындап, әріптерді орнына қояды. Сәйкестендіруді көршісімен бірге орындап тексереді.
TopIQ платформасында тақырып бойынша сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды -практикалық жұмысты орындайды - интерактивті тапсырманы орындайды. |
Мақтау «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация, электронды оқулық Жұмыс парағы https://lms.topiq.kz/library?categories=grade-2,subject-informatics Компьютер https://wordwall.net/ru/resource/53158289 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: «Менің қиялымдағы қозғалыстағы робот» тақырыбында суретін салу Рефлексия:
|
Үй тапсырмасын жазады. |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 сынып Цифрлық сауаттылық сабағы жоспары
3 сынып Цифрлық сауаттылық сабағы жоспары
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысы (1 сабақ)
|
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Рашиден Г.Б |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысы (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру; 2.5.2.2. роботтың берілген жылдамдықпен артқа жылжуын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға, артқа жылжуын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесу. ІІ. Қызығушылықты ояту «Күн! Тас! Қоршау!» ойыны Ойын оқушылардың зейіні мен қозғалыс жылдамдығын дамытуға бағытталған. Ойын шарты: Кезек кезек оқушыларға Күн! Тас! Қоршау! атты бұйрықтар беріледі. Сөздердің айтылу ретін үнемі өзгерту қажет. Оқушылар әрбір сөзге қимылмен жауап берулері шарт. Егер «Күн» деген сөз айтылса, олар алақандарын ашып, саусақтарын тарбитып, қолдарын жоғары көтереді. «Тас» сөзінде қолдары түюлі жұдырықтарымен көтереді. «Қоршау» сөзінде алақандарын ашып, қолдарын жоғары көтереді, бірақ саусақтары тығыз жанасып тұру керек. Өткен тақырыпты қайталау: «Кім білгір» әдісі
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді. Айтылған сөздерді естіп, қимылдарын орындайды. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=142492 |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
ІІІ. Жаңа материалды меңгеру Р Роботтың қозғалысын программалау үшін командалық блоктарды пайдаланамыз. Басқару блогы моторды 5 түрлі жұмыс режімінде басқарады.
Қ ІV.Білімді бекіту. 1-тапсырма. Жеке жұмыс: Тізбектегі есептерді шешіп, Әріптерді кестенің тиісті бөлігіне орналастыр.
2- тапсырма. Топтық жұмыс
3-тапсырма Сәйкестендіру.
4 тапсырма. Практикалық тапсырма.
Wordwall.net платформасы арқылы сабақты қорытындылау.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, қажет ақпаратты дәптерге жазады. Дескриптор: - тізбектегі есепті орындап, әріптерді орнына қояды. Сәйкестендіруді көршісімен бірге орындап тексереді.
TopIQ платформасында тақырып бойынша сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды -практикалық жұмысты орындайды - интерактивті тапсырманы орындайды. |
Мақтау «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация, электронды оқулық Жұмыс парағы https://lms.topiq.kz/library?categories=grade-2,subject-informatics Компьютер https://wordwall.net/ru/resource/53158289 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: «Менің қиялымдағы қозғалыстағы робот» тақырыбында суретін салу Рефлексия:
|
Үй тапсырмасын жазады. |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз

обот моторға
бекітілген дөңгелек арқылы
қозғалады.
осу, Өшіру




















