Материалдар / 3 сынып информатика Әлеуметтік желілер мен мессенджерлер

3 сынып информатика Әлеуметтік желілер мен мессенджерлер

Материал туралы қысқаша түсінік
3 сынып информатика Әлеуметтік желілер мен мессенджерлер тақырыбына сабақ жоспары және слайд
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қараша 2024
80
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Программалау

Педагогтың аты-жөні

Шегирова Жанель Каргабаевна

Күні

08.10.2024

Сынып: 3

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Әлеуметтік желілер мен мессенджерлер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.2.1 жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлердіпайдалану

3.3.2.2 желідегі ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру

3.1.3.1 Интернет желісінде жұмыс істеуде жеке ұауіпсіздігінің негізгі ережелерін ескеру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Әлеуметтік желілермен мессенджерлерді қандай мақсатта қолданатыны

және оның қандай қаупі бар екені туралы әңгімелейді.

Көптеген оқушылар:

Желідегі ақпарат алмасу программалық қосымшаларымен танысады.

Кейбір оқушылар:

Мессенджерлерде бірлесіп жұмыс істеудің тиімді жақтарын біледі.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.


Дәптер


Сабақтың ортасы

Тақырып бойынша танымдық қызығушылықты қолдау және дамыту.

«Арқаға сурет салу» ойыны

Бұл ойында барлық әрекетті үнсіз жасау керек. Оқушылар екі топқа бөлініп, бірінің

артынан екіншісі тұрып, сап түзейді. Мұғалім сап соңында тұрған оқушыларға бір заттың

атауы жазылған қағаз ұсынады (мәселен, алма, алмұрт, жүзім, гүл, кітап, ағаш,

автомашина т.б.). Тапсырма: соңында тұрған оқушы үндемей, алдында тұрған оқушының

арқасына әлгі заттың суретін саусағымен салады. Арқасына сурет салынған оқушы

алдында тұрғанның арқасына өзінің арқасына салынған затты салады. Суреттер салынып

біткеннен кейін мұғалім соңғы оқушыдан арқасына салынған заттың атын сұрап, оны

қағазда жазылғанмен салыстырады. /Бұл ойын оқушыларға жағымды көңіл күй

сыйлайды/.



Топтастыру. «Төрттік» әдіс

Сыныптағы оқушыларға «әке», «ана», «бала», «дос» деген жазулары бар парақшалар

таратылады, сол аттары бойынша 4 топқа бірігеді. Сонымен қатар әке, ана, бала, дос

туралы әннің бір шумағын ғана орындату арқылы сергіту жаттығуын жасайды.

Мақсаты: белсенді оқу, оқушының мұғалімді мұқият тыңдап қана қоймай, белсенді

жұмысқа тартылуын көздейтін оқыту мен оқу әдістерінің бірі болғандықтан, оқу

мақсаттарына қол жеткізуде оқушылардың қажеттіліктерін, қабілет деңгейлері мен

қызығушылығын ескере отырып, топтастыру жоспарланды.

Тиімділігі: Топтық жұмыста – бір-бірімен ой бөлісіп, пікірлесуге, өз ойын ортаға салуға;

жұптық жұмыста – ақылдасып, келісімге келуге, өзгенің пікірін тыңдап, құрметтеуге;

жеке жұмыста – өзіндік пікір қалыптастырып, сын тұрғысынан ойлануына мүмкіндік

болады.

Саралау: оқытудың қажеттілігіне қарай топ құруда саралаудың «Жіктеу» тәсілі

қолданылады.

І. (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

«Сұрақ-жауап»

1-суретте қандай мессенджерлер көрсетілген?

Сен желіде қандай программа қосымшаларын қолданасың?

Әлеуметтік желі мен мессенджер қосымшаларының айырмашылығы бар ма? Ойыңды ортаға сал.





Көрсетілім

Балаларға арналған Гогуль браузерімен таныстыру.

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз,

Қос бүйiрдiсығамыз.

Оңға, солға бұрылып,

Бiр айналып шығамыз.

Бiр,екi, үш, төрт, бес

Қолды қолға ұрамыз.


ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу «Жәшіктегі кітаптар» әдісі

Ортаға әсем безендірілген жәшік әкелінеді.

Мұғалім: «Сыртындағы суреттерге қарап, осы жәшіктің ішінде не бар екенін тапқан

оқушыға сыйлығымыз бар».

Оқушылар: «Кітап».

Мұғалім: «Дұрыс, кітап!».

Оқушылар әрқайсысы өз кітаптарын алып, 5 минут көлемінде мұғалімнің тапсырмасы

бойынша кітаптағы тақырыптың мәтінін оқиды. Содан соң балалар 5 минуттай бір-

біріне осы оқулықтағы тақырып туралы ойларын жеткізу тапсырылады. Бір-біріне

сұрақтар қойып, ойларын толықтырады.


Топтық жұмыс

«Кезбе тілші» әдісі

1-тапсырма

Төменде кестеде сауалнама берілген (кесте).

Сыныптастарыңның арасында сауалнама

жүргізіп, кестені толтырыңдар. Оқушының

пайдаланатын желісіне немесе мессенджеріне «+» таңбасын қойыңдар. Кестені өңдеуге арналған сұрақтар:

1. Сыныптастарың әлеуметтік желі мен мессенджерді көп пайдалана ма?

2. Сыныптастарың мен құрдастарың мессенджерлерде құрған ортақ топ бар ма?

3. Ең көп қолданылатын әлеуметтік желі

қайсы?

4. Ешқандай әлеуметтік желі пайдаланбайтын

оқушылар бар ма? Нешеуі қолданбайды? Неге қолданбайды?


Жұптық жұмыс

«Венн диаграммасы» әдісі

Бір-бірімен айқасқан екі шеңбердің екі жағына салыстыруға берілетін нысандардың сипаттамалары жазылады. Ал айқасқан жерге

екеуіне ортақ сипаттар тізіледі. Салыстыруға

арналған тапсырмаларды осы диаграммаға салып, оқушылар қызыға толтырады, яғни

салыстыру сияқты күрделі ойлау операциясын меңгереді


  1. тапсырма

Әлеуметтікжелі мен мессенджерлерді салыстыр. Ұқсастық пен айырмашылығын анықта. Мысалы, фейсбук пен уатсап.














(Ө) Практикалық жұмыс

3-тапсырма

Оқулықтағы 19 беттегі 2-тапсырманы орында, яғни программа құр, жоба құру барысында сыныптастарыңмен желіде мессенджерлер арқылы байланысып, бір бірінен тәжірибе алмасыңдар


Оқушылар топтасып жұмыс жасайды






















Бірлесе отырып топтық жұмыс жасайды





























Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді



















Жаттығуды орындайды























Оқушылар кітаппен жұмыс жасайды


















Дескриптор

Топ ішінен тілші тағайындайды.

Сауалнама

жүргізіп, кестені толтырады.

Сұрақтарға жауап беріп,себебін анықтайды.









1-тапсырманы орындайды





2-тапсырманы орындайды

Дескриптор

Әлеуметтік желі мен мессенджерлерді

салыстырады.

Ұқсастығы мен айырмашылығын анықтайды.





Компьютермен жұмыс жасау

























Жұлдызша































жұлдызша















Сурет
























Суреттер































Интербелсенді тақта

2-6 слайдтар
































































Интерактивті тақта

Оқулық

Жұмыс

дәптерлері

















Оқулық

Жұмыс

дәптерлері




Оқулық

Жұмыс

дәптерлері
















Компьютер, мессенджерлер

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Әңгіме» тәсілі

  1. Бүгін біздер… орындадық

  2. Бізге… ұнады

  3. Бізде …өте жақсы шықты

  4. Әзірше бізге … қиындық туғызды


Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

§ 7, 25-28 беттер











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ