3 сынып ктп қмж түгел
алу үшін 87052757432 ватсапқа
жазыңыз
|
Бөлім
|
Өсімдіктер 2
-сабақ
|
Пәні:
|
Жаратылыстану
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Өсімдік тіршілік
ортасына қалай бейімделеді
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.2.1.2 - өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу,
жарық, ылғал) бейімделу жолдарын
түсіндіру;
3.2.1.3 - өз
өлкесіндегі табиғат бірлестіктерін
сипаттау;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Өсімдіктер қоршаған
ортаға қалай бейімделетінін
білу
|
Р.Л
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Көңіл
күй»
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл
– күйлерін білдіреді.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA
|
Сабақтың
ортасы
(5
мин)
10
мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
Фотосинтез үдерісі туралы мәлімет
жина
«Ой қозғау» әдісі
Өсімдіктерді сипатта.
Олар қандай ортаға
бейімделген?
Берілген сипаттамалар қай өсімдікке сәйкес келетінін
анықта.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Өсімдіктер қоршаған
ортаға қалай бейімделетінін
білу
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Мен зерттеушімін» әдісі
Суреттерге қарап, өсімдіктердің тіршілік ортасын
ата.
Өсімдіктерді тіршілік ортасы жағдайына бейімделуіне қарай
топтастыр.
ЕББҚ
Суреттен не көріп тұрсың?
Талқылау сұрақтары:
1.Өрман өсімдіктерінің
биіктігі барлығыныкі бірдей ме?
|
Фотосинтез үдерісі туралы мәлімет
жинайды
Сұраққа жауап береді
Өсімдіктердің тіршілік ортасын
атайды
Өсімдіктерді топтастырады
|
Дескриптор:
-мәлімет жазады
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Лайктар салынған таратпа
Дескриптор:
-жарық сүйетін өсімдіктер ортасын
анықтайды-1б
-жылу сүйетін өсімдіктер ортасын
анықтайды-1б
-көлеңкеде өсетін өсімдіктер ортасын
анықтайды-1б
-жарықсүйгіш өсімдіктерді
топтастырады-1б
- жылусүйгіш өсімдіктерді
топтастырады-1б
-ылғалсүйгіш өсімдіктерді
топтастырады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап
береді
|
Оқулық
1-тапсырма
11-бет
Оқулық
12–бет
Таратпа
қаламсап
|
10 мин
Сергіту сәті
2
минут
|
2- тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Мәтіннен өсімдіктің сипаттамасын
тауып,сәйкестендір
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау
көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Өсімдіктер қоршаған орта жағдайына қалай
бейімделеді?
Қол жаттығуы «Қырыққабат
тұздау»
Біз қырыққабатты кесеміз,
кесеміз,
Біз қырыққабатты тұздап,тұздап
аламыз.
Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп
аламыз,
Біз қырыққабатты
басамыз, басамыз.
|
Өсімдіктің сипаттамасын
тауып,сәйкестендіреді
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын
жасайды
|
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші өсімдіктің
сипаттамасын тауып,
сәйкестендіреді-1б
-екінші өсімдіктің сипаттамасын тауып,
сәйкестендіреді-1б
-үшінші өсімдіктің сипаттамасын тауып,
сәйкестендіреді-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
13-бет
Таратпа
қалам
|
8 мин
|
3 –
тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Пайымда»
әдісі
Суретке
қара.
Өсімдіктер таудың
күнгейі мен теріскейінде өсуге қалай
бейімделеді?
ЕББҚ
Өсімдіктің өсуіне не
көмектеседі?
Талқылау
сұрақтары:
1.Өсімдік энергияны
қайдан алады?
|
Сурет бойынша сұраққа
жауап береді
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін
бағалау
Дескриптор:
-өсімдіктердің
бейімделуін анықтайды-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-
сұраққа
жауап береді
|
Оқулық
14-бет
|
Сабақтың
соңы
7
мин
|
Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8
лайк)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 лайк)
Жарық аз түсетін жерде өсетін өсімдіктер атауын
жаз.
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған
тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы
анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Лайк суреті салынған
таратпа
Көк
қарын
даш
|