|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсенова Г.Д. |
|||||
|
Күні: |
09.02.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Е» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту 104-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар шеңберге тұрып өздері таңдап алған Абайдың өлеңдерін оқып, қай мезгіл туралы екенін анықтап, сол бойынша топқа отырады. 1-топ «Қыс» 2-топ «Көктем» 3-топ «Жаз» 4-топ «Күз» Үй тапсырмасын тексеру №5 есептің тек жауабын оқып, тексеру
Сабақ мақсатымен танысады
|
Абайдың өлеңдерін мәнерлеп оқиды Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Бағалау парағымен таныстыру. Бүгін біз кім туралы білімімізді толықтырамыз? -Дұрыс айтасыңдар! Абай атамыз туралы -Абай атамыз кім? Осы сұраққа жауап беріп көрейікші? -Жаңа біз топқа бөлінген кезде Абайдың 4 мезгіл туралы өлеңдері арқылы бөліндік, яғни ол ұлы ақын екен Абай атамызды бүкіл дүниежүзі таниды және оның ескерткіштері көптеген елдерде орнатылған. Қай елдер екенін білу үшін тапсырмаларды орындап көрейік Оқулықпен жұмыс, ҰЖ. 1-тапсырма Топтық жұмыс Сурет пен өрнекті сәйкестендіреді
ЖЖ. 2-тапсырма Жұптық жұмыс
|
Разрядтан атамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритміне сәйкес амалдарды бағанға жаза отырып, үш таңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды есептейді Оқушылар есептің шарттарынан қысқаша жазба жасайды, есепті екі амалмен шығарады, есепке өрнек құрып, жауабын жазады |
Дескриптор: А.Құнанбаев туралы айтады Есептерді шығарады Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Есепті шығарады-1б Шешуін жазады-1б Разрядтан атамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейтеді |
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті «Кім жылдам?!» ойынын ойнату. |
Сандарды бірінші болып басу керек |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
«Эстафета» ойыны арқылы 8-есепті шығару
ФС. 9-тапсырма Бірінші суретке мұқиат қара.Екінші суреттегі таразының бос табағына қанша алмұрт салу керек.
|
Шамаларды өрнектейді Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді Шығармашылыққа берілген тапсырманы орындайды |
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Үй тапсырмасы: 7-тапсырма, 56-бет Кері байланыс: Бағалау және кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3-сынып Математика
3-сынып Математика
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсенова Г.Д. |
|||||
|
Күні: |
09.02.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Е» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту 104-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар шеңберге тұрып өздері таңдап алған Абайдың өлеңдерін оқып, қай мезгіл туралы екенін анықтап, сол бойынша топқа отырады. 1-топ «Қыс» 2-топ «Көктем» 3-топ «Жаз» 4-топ «Күз» Үй тапсырмасын тексеру №5 есептің тек жауабын оқып, тексеру
Сабақ мақсатымен танысады
|
Абайдың өлеңдерін мәнерлеп оқиды Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Бағалау парағымен таныстыру. Бүгін біз кім туралы білімімізді толықтырамыз? -Дұрыс айтасыңдар! Абай атамыз туралы -Абай атамыз кім? Осы сұраққа жауап беріп көрейікші? -Жаңа біз топқа бөлінген кезде Абайдың 4 мезгіл туралы өлеңдері арқылы бөліндік, яғни ол ұлы ақын екен Абай атамызды бүкіл дүниежүзі таниды және оның ескерткіштері көптеген елдерде орнатылған. Қай елдер екенін білу үшін тапсырмаларды орындап көрейік Оқулықпен жұмыс, ҰЖ. 1-тапсырма Топтық жұмыс Сурет пен өрнекті сәйкестендіреді
ЖЖ. 2-тапсырма Жұптық жұмыс
|
Разрядтан атамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритміне сәйкес амалдарды бағанға жаза отырып, үш таңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды есептейді Оқушылар есептің шарттарынан қысқаша жазба жасайды, есепті екі амалмен шығарады, есепке өрнек құрып, жауабын жазады |
Дескриптор: А.Құнанбаев туралы айтады Есептерді шығарады Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Есепті шығарады-1б Шешуін жазады-1б Разрядтан атамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейтеді |
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті «Кім жылдам?!» ойынын ойнату. |
Сандарды бірінші болып басу керек |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
«Эстафета» ойыны арқылы 8-есепті шығару
ФС. 9-тапсырма Бірінші суретке мұқиат қара.Екінші суреттегі таразының бос табағына қанша алмұрт салу керек.
|
Шамаларды өрнектейді Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді Шығармашылыққа берілген тапсырманы орындайды |
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Үй тапсырмасы: 7-тапсырма, 56-бет Кері байланыс: Бағалау және кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз


ӨЖ.
3-тапсырма Топтық жұмыс (1,2-топ)
ЕҚБ.
4-тапсырма Топтық жұмыс (3,4-топ)
















