Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Есепті модельдеу
№20-сабақ.
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
Машықкердің аты-жөні: |
Бейсенгалиева Алина Сериккалиевна |
|
Күні: |
29.09.2021 жыл |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есепті модельдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3. 5. 1. 1. 2 – 3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын өрнектерді құру мен жазуда қолдана алады Көпшілік оқушылар үшін: Амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді Кейбір оқушылар үшін: Өз беттерімен 2 амалмен өзара байланысты есептерді модельдейді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу Сабақтың мақсатымен таныстыру Бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
№1 есеп Тақтаға сандарды жазады. Оқушыларға тапсырманың негізін түсіндіру арқылы екі оқушыны шығарады. Сандар өсі және кему ретімен жазылған соң, белгілі мақал шығады.
№2 есеп Есепті өрнек түрінде шығару. Тақтаға екі оқушы шығып, есепті өрнек құру арқылы шығарады.
№3 есеп Барлық оқушыға уақыт беріледі. Сол уақыт аралығында оқушылар есептің берілгенін толықтырып, өрнек құру арқылы шығарады.
№4 есеп Тақтаға екі оқушы шығып, есепті өрнек құру арқылы шығарады.
№5 есеп Есептің берілгені бойынша өрнек құру және оның мәнін табу.
|
Оқушылар берілген сандарды өсу және кему ретімен жазады да, мақалды дұрыс түрде оқиды. Дескриптор: Оқушылар сандардың өсу және кему реттілігінің ережесін біледі, ережені қолданады Оқушылар есепті өрнек құру арқылы шығарады. Дескриптор: Оқушылар есептің шешуін табу үшін өрнек құрады. Қосу және азайту амалдарының қолданылуын ескереді. Оқушылар орнында отырып, берілген есепті толықтырып, шешуін өрнек құру арқылы шығарады. Дескриптор: Оқушылар өз бетінше өрнек құра алады. Есепті толықтыру үшін белгілі санды қояды Оқушылар берілген екі есепті өрнек құру арқылы шығарады. Дескриптор: Оқушылар есепке өздігінше өрнек құра алады. Өрнекті құру барысында көбейту және бөлу амалдарының қолданылу реттілігін біледі. Оқушылар берілген өрнекке қатысты белгілер мен амалдар бойынша өрнек құрып, мәнін табады. Дескриптор: Оқушылар өрнек құра алады: Көбейту, бөлу, азайту, қосу амалдарының қолданылу реттілігін ескереді |
«Шапалақ» әдісі Оқушылар бір-біріне қол шапалақтайды. Осы арқылы жасалған жұмыс бағаланады. «Отшашу» әдісі Оқушылар тақтаға шыққан оқушыларды төменнен жоғары қарай қол шапалақтап, отшашу арқылы бағалайды «Бас бармақ» әдісі Есепті алғашқы болып орындаған 5 оқушы бір-бірін бағалайды. «Шапалақ» әдісі Оқушылар тақтаға шыққан оқушыларды шапалақтау арқылы бағалайды. Мысалы: 1 шапалақ – қате бар; 2 шапалақ – қате жоқ, бірақ баяу; 3 шапалақ – есеп дұрыс. «Отшашу» әдісі Оқушылар орындалған тапсырма бойынша отшашу арқылы бір-бірін бағалайды. |
Оқулық, А4 форматындағы қағаздар, тақтамен жұмыс Оқулық, тақтамен жұмыс, дәптермен жұмыс Оқулық, дәптермен жұмыс Оқулық, тақтамен жұмыс, дәптермен жұмыс Оқулық, дәптермен жұмыс, тақтамен жұмыс |
||
|
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Кері байланыс «Таңдау» Оқушыларға сабақты бағалауға арналған карточкаларды таратады.
Үйге тапсырма: №6, 7 есептер 51 бет |
Оқушылар таратылған карточкаларға сабақ қалай өткендігін екі сөздің бірін таңдау арқылы сипаттап жазады.
|
«Бағдаршам» әдісі Оқушылар сабақтың өтілуін бағалайды. Мысалы: Қызыл түс – сабақ ұнамады; Сары түс – сабақ орташа деңгейде өтті; Жасыл түс – сабақ маған ұнады, бәрі түсінікті
|
Таратпа материалдар (карточкалар) |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3-сынып математика Есепті модельдеу тақырыбы
3-сынып математика Есепті модельдеу тақырыбы
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Есепті модельдеу
№20-сабақ.
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
Машықкердің аты-жөні: |
Бейсенгалиева Алина Сериккалиевна |
|
Күні: |
29.09.2021 жыл |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есепті модельдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3. 5. 1. 1. 2 – 3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын өрнектерді құру мен жазуда қолдана алады Көпшілік оқушылар үшін: Амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді Кейбір оқушылар үшін: Өз беттерімен 2 амалмен өзара байланысты есептерді модельдейді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу Сабақтың мақсатымен таныстыру Бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
№1 есеп Тақтаға сандарды жазады. Оқушыларға тапсырманың негізін түсіндіру арқылы екі оқушыны шығарады. Сандар өсі және кему ретімен жазылған соң, белгілі мақал шығады.
№2 есеп Есепті өрнек түрінде шығару. Тақтаға екі оқушы шығып, есепті өрнек құру арқылы шығарады.
№3 есеп Барлық оқушыға уақыт беріледі. Сол уақыт аралығында оқушылар есептің берілгенін толықтырып, өрнек құру арқылы шығарады.
№4 есеп Тақтаға екі оқушы шығып, есепті өрнек құру арқылы шығарады.
№5 есеп Есептің берілгені бойынша өрнек құру және оның мәнін табу.
|
Оқушылар берілген сандарды өсу және кему ретімен жазады да, мақалды дұрыс түрде оқиды. Дескриптор: Оқушылар сандардың өсу және кему реттілігінің ережесін біледі, ережені қолданады Оқушылар есепті өрнек құру арқылы шығарады. Дескриптор: Оқушылар есептің шешуін табу үшін өрнек құрады. Қосу және азайту амалдарының қолданылуын ескереді. Оқушылар орнында отырып, берілген есепті толықтырып, шешуін өрнек құру арқылы шығарады. Дескриптор: Оқушылар өз бетінше өрнек құра алады. Есепті толықтыру үшін белгілі санды қояды Оқушылар берілген екі есепті өрнек құру арқылы шығарады. Дескриптор: Оқушылар есепке өздігінше өрнек құра алады. Өрнекті құру барысында көбейту және бөлу амалдарының қолданылу реттілігін біледі. Оқушылар берілген өрнекке қатысты белгілер мен амалдар бойынша өрнек құрып, мәнін табады. Дескриптор: Оқушылар өрнек құра алады: Көбейту, бөлу, азайту, қосу амалдарының қолданылу реттілігін ескереді |
«Шапалақ» әдісі Оқушылар бір-біріне қол шапалақтайды. Осы арқылы жасалған жұмыс бағаланады. «Отшашу» әдісі Оқушылар тақтаға шыққан оқушыларды төменнен жоғары қарай қол шапалақтап, отшашу арқылы бағалайды «Бас бармақ» әдісі Есепті алғашқы болып орындаған 5 оқушы бір-бірін бағалайды. «Шапалақ» әдісі Оқушылар тақтаға шыққан оқушыларды шапалақтау арқылы бағалайды. Мысалы: 1 шапалақ – қате бар; 2 шапалақ – қате жоқ, бірақ баяу; 3 шапалақ – есеп дұрыс. «Отшашу» әдісі Оқушылар орындалған тапсырма бойынша отшашу арқылы бір-бірін бағалайды. |
Оқулық, А4 форматындағы қағаздар, тақтамен жұмыс Оқулық, тақтамен жұмыс, дәптермен жұмыс Оқулық, дәптермен жұмыс Оқулық, тақтамен жұмыс, дәптермен жұмыс Оқулық, дәптермен жұмыс, тақтамен жұмыс |
||
|
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Кері байланыс «Таңдау» Оқушыларға сабақты бағалауға арналған карточкаларды таратады.
Үйге тапсырма: №6, 7 есептер 51 бет |
Оқушылар таратылған карточкаларға сабақ қалай өткендігін екі сөздің бірін таңдау арқылы сипаттап жазады.
|
«Бағдаршам» әдісі Оқушылар сабақтың өтілуін бағалайды. Мысалы: Қызыл түс – сабақ ұнамады; Сары түс – сабақ орташа деңгейде өтті; Жасыл түс – сабақ маған ұнады, бәрі түсінікті
|
Таратпа материалдар (карточкалар) |
шағым қалдыра аласыз



















