|
Мұғалім Ажданова А.Ш. |
Бекітемін Есіл Ж.Б. |
||
|
Математика |
Тақырып: Километр. Миллиметр/ Астана ғимараттары |
||
|
Күні: 05.12.2020 Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Оқу мақсаттары |
3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәнін салыстырып, оларға амалдар орындап, түрлендіреміз. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Ұзындық өлшем бірліктерін салыстырады. Пәндік лексика және терминология: Ұзындық, км, мм. |
||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: |
|||
|
Ұзындықты немен өлшейді? Ұзындықтың қандай өлшем бірліктерін қолданады? |
|||
|
Жазу: |
|||
|
Өрнектер, дм, мм, шамалардың атауы. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, бейнелеу өнері |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет ресурстары, дерекқорлар |
||
|
Бағалау критерийі |
км, м, дм, см бірліктерін пайдалана отырып, шамалар өлшемімен есептеулер жүргізеді. км, м, дм, см мәндерін салыстырады, және оларға амалдар қолданады. км, м, дм, см ұзындық бірліктерін олардың өзара қатысы негізінде түрлендіреді. |
||
|
Ресурстар |
АКТ |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Оқу мақсатымен таныстыру |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Миллиметр Сантиметр Дециметр Метр Килметр -Сөздерін не біріктіреді? -Бұларға ортақ қандай сөз бар? Өте жақсы. Бұл шамалар. Ұзындық өлшем бірліктері. Яғни ұзындықты, ара қашықтықты, биіктікті өлшегенде пайдаланамыз. 10 мм = 1 см 10 см = 1 дм 10 дм = 1м 1000 м = 1км
Ұзындық өлшем бірліктерін өсу ретімен орналастыр. 1мм 1см 1дм 1 м 1 км
1 2 6
6 4
210 см = дм = м дм
78 см = см = мм 5 Сергіту сәті Оқушылар текшені ортаға кезек-кезек тастап, сол текшедегі суретте көрсетілген қимылдарды қайталайды 2 тапсырма жұптық тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап.
3 тапсырма Өзіндік жұмыс Миллиметрге өрнекте: а) 1 дм 2 см 5 мм = ... ә) 4 дм 8 мм = ... б) 23 см 8 мм = ... в) 3 дм 5 см = ... Амалдарды орында және жауапты ірірек өлшем бірлігіне өрнекте: а) 6 дм 4 см – 35 мм ә) 2 дм 18 мм + 58 см 2 мм Дескриптор: Шамаларды есептейді;
-Оладың өзара қатынасы негізінде см, дм, м, км ұзындық бірліктерін өрнектейді. |
Кесте, оқулық 1 слайд Карточкалар, дәптермен жұмыс https://www.youtube.com/watch?v=by8NcRAsRAE А4 форматындағы қағаздар Оқулық, дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Білім қоржыны» Оқушыларға үш түсті қоржынның суреті беріледі. «Қызыл» қоржын – сабақты толықтай түсіндім; «Сары» қоржын – сабақты орташа түсіндім; «Қызғылт» қоржын – сабақты дұрыс түсінбедім. Оқушылар осы берілген қоржындарға қолдарындағы жапсырма қағаздарын салады. |
Қоржынның суреттері, жапсырма қағаздар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 сынып математика Шамалар
3 сынып математика Шамалар
|
Мұғалім Ажданова А.Ш. |
Бекітемін Есіл Ж.Б. |
||
|
Математика |
Тақырып: Километр. Миллиметр/ Астана ғимараттары |
||
|
Күні: 05.12.2020 Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Оқу мақсаттары |
3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәнін салыстырып, оларға амалдар орындап, түрлендіреміз. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Ұзындық өлшем бірліктерін салыстырады. Пәндік лексика және терминология: Ұзындық, км, мм. |
||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: |
|||
|
Ұзындықты немен өлшейді? Ұзындықтың қандай өлшем бірліктерін қолданады? |
|||
|
Жазу: |
|||
|
Өрнектер, дм, мм, шамалардың атауы. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, бейнелеу өнері |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет ресурстары, дерекқорлар |
||
|
Бағалау критерийі |
км, м, дм, см бірліктерін пайдалана отырып, шамалар өлшемімен есептеулер жүргізеді. км, м, дм, см мәндерін салыстырады, және оларға амалдар қолданады. км, м, дм, см ұзындық бірліктерін олардың өзара қатысы негізінде түрлендіреді. |
||
|
Ресурстар |
АКТ |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Оқу мақсатымен таныстыру |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Миллиметр Сантиметр Дециметр Метр Килметр -Сөздерін не біріктіреді? -Бұларға ортақ қандай сөз бар? Өте жақсы. Бұл шамалар. Ұзындық өлшем бірліктері. Яғни ұзындықты, ара қашықтықты, биіктікті өлшегенде пайдаланамыз. 10 мм = 1 см 10 см = 1 дм 10 дм = 1м 1000 м = 1км
Ұзындық өлшем бірліктерін өсу ретімен орналастыр. 1мм 1см 1дм 1 м 1 км
1 2 6
6 4
210 см = дм = м дм
78 см = см = мм 5 Сергіту сәті Оқушылар текшені ортаға кезек-кезек тастап, сол текшедегі суретте көрсетілген қимылдарды қайталайды 2 тапсырма жұптық тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап.
3 тапсырма Өзіндік жұмыс Миллиметрге өрнекте: а) 1 дм 2 см 5 мм = ... ә) 4 дм 8 мм = ... б) 23 см 8 мм = ... в) 3 дм 5 см = ... Амалдарды орында және жауапты ірірек өлшем бірлігіне өрнекте: а) 6 дм 4 см – 35 мм ә) 2 дм 18 мм + 58 см 2 мм Дескриптор: Шамаларды есептейді;
-Оладың өзара қатынасы негізінде см, дм, м, км ұзындық бірліктерін өрнектейді. |
Кесте, оқулық 1 слайд Карточкалар, дәптермен жұмыс https://www.youtube.com/watch?v=by8NcRAsRAE А4 форматындағы қағаздар Оқулық, дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Білім қоржыны» Оқушыларға үш түсті қоржынның суреті беріледі. «Қызыл» қоржын – сабақты толықтай түсіндім; «Сары» қоржын – сабақты орташа түсіндім; «Қызғылт» қоржын – сабақты дұрыс түсінбедім. Оқушылар осы берілген қоржындарға қолдарындағы жапсырма қағаздарын салады. |
Қоржынның суреттері, жапсырма қағаздар |
шағым қалдыра аласыз













