№ орта мектеп
Тақырыбы:
Сыныбы: 3 сынып
Пән мұғалімі:
20 -20 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бастауыш |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.7 - сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Армысыңдар, балалар?
Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. Бүгінгі сабақты «Ашық журнал» арқылы бағалаймыз. Әрбір дұрыс жауап 2 балды құрайды. Осы бойынша бүгінгі сабақта белсенді қатысқан оқушыларды анықтайтын боламыз. «Меннен сұрақ, сеннен жауап» әдісі Wordwall платформасымен жұмыс Сөйлем мүшелері - Групповая сортировка (wordwall.net)
Тұрлаулы мүшелерді ата?
|
Оқушылар амандасады.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Ашық микрофон» әдісі
Оқулықпен жұмыс Ұжымдық жұмыс «Ой толғаныс» әдісі 5 – жаттығу Берілген мәтінді түсініп оқы.
Киіз үй – тарихымыздағы ең алғашқы сәулеттік құрылыс. Көшіп-қонуға ыңғайлы. Киіз үйдің жалпы салмағы жиһаздарымен қосқанда 300-400 келіге жуық. Кереге, уық, шаңырақ, сықырлауық – киіз үйдің негізгі бөлшектері. Кереге киіз үйдің негізгі қаңқасы болып есептеледі. Ол талдан, қайыңнан жасалады.
Дәптермен жұмыс 6 - жаттығу Сөйлемдерді көркем жаз.
Киіз үй тігілді. Атам төрге жайғасты. Балалар далада ойнады.
ЕСТЕ САҚТА! Ереже Қимыл, іс-әрекеттің иесін білдіретін сөзді бастауыш дейді. Бастауыш кім? кімдер? не? нелер? кімі? кімің? несі? нең? деген сұрақтарға жауап береді.
Ауылдан әкесі келді. Айдын үйге келді.
«Төрттік» әдіс І топ: Кестемен жұмыс
ІІ топ:
Берілген сөйлемдерден бастауышты тауып, сұрақ қой:
ІІІ топ:
Берілген суреттер бойынша сөйлем құрап, бастауышты анықтау.
ІҮ топ:
Көп нүктенің орнына кім? кімдер? не? нелер? кімі? кімің? несі? нең? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді қой.
Сергіту сәті «Құпиялы банкі» Банкіге тақырыпқа байланысты сұрақтар салынады. Сол сұрақтардың бірін алып, оқушы жауап береді.
Дәптермен жұмыс 8-жаттығу
Мына нақыл сөздерді көркем жаз.
1. Шаңырағың шайқалмасын. 2. Керегең кең, екі босағаң тең болсын.
Жұбыңмен бөліс «МИКС» жаттығуы әдісі
«Өз сөйлеміңді құрастыр» ойыны
Өткенді бекіту «Қолшатыр»
әдісі
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Ұжыммен жұмыс жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор:
|
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау
2 балл
Қошеметтеу
2 балл
Мадақтау арқылы бағала
.
2 балл
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс |
Қорытынды
Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі Бағалау |
|
|
Плакат жапсырма суреттер |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 сынып қазақ тілі Бастауыш
3 сынып қазақ тілі Бастауыш
№ орта мектеп
Тақырыбы:
Сыныбы: 3 сынып
Пән мұғалімі:
20 -20 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бастауыш |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.7 - сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Армысыңдар, балалар?
Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. Бүгінгі сабақты «Ашық журнал» арқылы бағалаймыз. Әрбір дұрыс жауап 2 балды құрайды. Осы бойынша бүгінгі сабақта белсенді қатысқан оқушыларды анықтайтын боламыз. «Меннен сұрақ, сеннен жауап» әдісі Wordwall платформасымен жұмыс Сөйлем мүшелері - Групповая сортировка (wordwall.net)
Тұрлаулы мүшелерді ата?
|
Оқушылар амандасады.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Ашық микрофон» әдісі
Оқулықпен жұмыс Ұжымдық жұмыс «Ой толғаныс» әдісі 5 – жаттығу Берілген мәтінді түсініп оқы.
Киіз үй – тарихымыздағы ең алғашқы сәулеттік құрылыс. Көшіп-қонуға ыңғайлы. Киіз үйдің жалпы салмағы жиһаздарымен қосқанда 300-400 келіге жуық. Кереге, уық, шаңырақ, сықырлауық – киіз үйдің негізгі бөлшектері. Кереге киіз үйдің негізгі қаңқасы болып есептеледі. Ол талдан, қайыңнан жасалады.
Дәптермен жұмыс 6 - жаттығу Сөйлемдерді көркем жаз.
Киіз үй тігілді. Атам төрге жайғасты. Балалар далада ойнады.
ЕСТЕ САҚТА! Ереже Қимыл, іс-әрекеттің иесін білдіретін сөзді бастауыш дейді. Бастауыш кім? кімдер? не? нелер? кімі? кімің? несі? нең? деген сұрақтарға жауап береді.
Ауылдан әкесі келді. Айдын үйге келді.
«Төрттік» әдіс І топ: Кестемен жұмыс
ІІ топ:
Берілген сөйлемдерден бастауышты тауып, сұрақ қой:
ІІІ топ:
Берілген суреттер бойынша сөйлем құрап, бастауышты анықтау.
ІҮ топ:
Көп нүктенің орнына кім? кімдер? не? нелер? кімі? кімің? несі? нең? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді қой.
Сергіту сәті «Құпиялы банкі» Банкіге тақырыпқа байланысты сұрақтар салынады. Сол сұрақтардың бірін алып, оқушы жауап береді.
Дәптермен жұмыс 8-жаттығу
Мына нақыл сөздерді көркем жаз.
1. Шаңырағың шайқалмасын. 2. Керегең кең, екі босағаң тең болсын.
Жұбыңмен бөліс «МИКС» жаттығуы әдісі
«Өз сөйлеміңді құрастыр» ойыны
Өткенді бекіту «Қолшатыр»
әдісі
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Ұжыммен жұмыс жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор:
|
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау
2 балл
Қошеметтеу
2 балл
Мадақтау арқылы бағала
.
2 балл
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс |
Қорытынды
Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі Бағалау |
|
|
Плакат жапсырма суреттер |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















