|
Пәні |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Камаладинқызы Назерке |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.11.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D – конус, цилиндр және сфера құру. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары (SMART мақсаттар) |
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конус, цилиндр, сфера моделін құрастырады және оларды түрлендіреді; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конус, цилиндр, сфера моделін құрастырады. SketchUp программасының құралдарын пайдалана алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық: «Арман-ПВ» 2020ж. Салғараева Г.И., Көпеева Г.А., Қаптағаева Ә.Ә., Юсупова А.Ғ |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин
1 мин
5 мин |
Оқушылармен сәлемдесу «Ноутбук» әдісі арқылы топқа бөлініп отырады «Quizizz» платформасы арқылы 10 минуттық тест
«Адасқан әріптер» ойыны арқылы жаңа сабақты тақырыбын ашады. Жаңа сабақ
Мұғалім сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады Ұялы телефонмен тестті белгілейді.
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысып, дәптерге жазып алады. |
«Нысана» әдісімен бағалау
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері Презентация |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин 8 мин 8 мин |
1-тапсырма. Жеке жұмыс 1-топ SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конустың моделін жасау. 2-топ SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, цилиндрдің моделін жасау.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, сфера моделін жасау.
3-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасының арасында қандай айырмашылық бар деп ойлайсыңдар? 2-топ 3D модельдерін қай сала мамандары жиі қолданады деп ойлайсыңдар? Не себепті осы салада жұмыс істейтін мамандарға 3D программалар қажет?
Дарынды оқушы
ЕБҚО |
Неліктен сфера мен шар айналу денелеріне жатады? (1 балл) Компьютерлік графика неше түрге бөлінеді? (1 балл) |
«Жұлдызды баспалдақ » әдісі арқылы бағаланады.
«Комментарий айту» әдісі арқылы бағаланады.
|
Оқулық, компьютер, презентация Оқулық, А3 қағаз, түрлі түсті қаламдар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабаққа кері байланыс жасайды Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай болғандығын тексеріп өтеді.
Үйге тапсырма: Сфера мен шеңберді Венн диаграммасында салыстырыңдар. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдаңдар. |
«Ми бағалау» әдісі жүргізілді.
Рефлексия. «Кубик» әдісі арқылы оқушылар рефлексия жасайды. 1. Сабақта менің білгенім... 2. Маған бүгінгі сабақта ұнағаны.. 3. Сабақтан қиналған жерім... 4. Қолымнан келді...
Дескриптор жалпы 2 балл
|
1-ден оңға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады |
Стикер |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D – конус, цилиндр және сфера құру.
3D – конус, цилиндр және сфера құру.
|
Пәні |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Камаладинқызы Назерке |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.11.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D – конус, цилиндр және сфера құру. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары (SMART мақсаттар) |
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конус, цилиндр, сфера моделін құрастырады және оларды түрлендіреді; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конус, цилиндр, сфера моделін құрастырады. SketchUp программасының құралдарын пайдалана алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық: «Арман-ПВ» 2020ж. Салғараева Г.И., Көпеева Г.А., Қаптағаева Ә.Ә., Юсупова А.Ғ |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин
1 мин
5 мин |
Оқушылармен сәлемдесу «Ноутбук» әдісі арқылы топқа бөлініп отырады «Quizizz» платформасы арқылы 10 минуттық тест
«Адасқан әріптер» ойыны арқылы жаңа сабақты тақырыбын ашады. Жаңа сабақ
Мұғалім сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады Ұялы телефонмен тестті белгілейді.
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысып, дәптерге жазып алады. |
«Нысана» әдісімен бағалау
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері Презентация |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин 8 мин 8 мин |
1-тапсырма. Жеке жұмыс 1-топ SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конустың моделін жасау. 2-топ SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, цилиндрдің моделін жасау.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, сфера моделін жасау.
3-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасының арасында қандай айырмашылық бар деп ойлайсыңдар? 2-топ 3D модельдерін қай сала мамандары жиі қолданады деп ойлайсыңдар? Не себепті осы салада жұмыс істейтін мамандарға 3D программалар қажет?
Дарынды оқушы
ЕБҚО |
Неліктен сфера мен шар айналу денелеріне жатады? (1 балл) Компьютерлік графика неше түрге бөлінеді? (1 балл) |
«Жұлдызды баспалдақ » әдісі арқылы бағаланады.
«Комментарий айту» әдісі арқылы бағаланады.
|
Оқулық, компьютер, презентация Оқулық, А3 қағаз, түрлі түсті қаламдар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабаққа кері байланыс жасайды Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай болғандығын тексеріп өтеді.
Үйге тапсырма: Сфера мен шеңберді Венн диаграммасында салыстырыңдар. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдаңдар. |
«Ми бағалау» әдісі жүргізілді.
Рефлексия. «Кубик» әдісі арқылы оқушылар рефлексия жасайды. 1. Сабақта менің білгенім... 2. Маған бүгінгі сабақта ұнағаны.. 3. Сабақтан қиналған жерім... 4. Қолымнан келді...
Дескриптор жалпы 2 балл
|
1-ден оңға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады |
Стикер |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















