|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D - баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Амангелдинова Гүлзат Қайратқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D – редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D – редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: 3D – редактордың сызу және модификациялау құралдарын қолданады. Көптеген оқушылар: Геометриялық фигуралар арқылы кеңістіктікте пішіндер құрастырады. Кейбір оқушылар: Дайын модельді 3D баспаға жіберуге дайындайды. |
|||
|
Бағалау критерийі |
- 3D-редактордың интерфейсін танып, негізгі құралдарын дұрыс атап, графикалық примитивтерді (мысалы, куб, сфера, цилиндр) қолданып қарапайым пішіндер құрастырады. -Қарапайым фигуралардан құралған 3D модель құрастырады |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
- шығармашылық (дәлдік, әдемілік) - ынтымақтастық |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау. - Жағымды ахуал қалыптастыру (Кубик әдісі); - QR код арқылы топқа бөлу. 1 – топ – 2D 2 – топ – 3D
Ү
|
|
Дескриптор:
|
Оқулық «Алматы кітап»
Слайд 1 Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/24571628-learning_resource.html
|
||||
|
Сабақтың ортасы. 5 минут. «Ой талқы» әдісі
5 минут.
6 минут. Топтық жұмыс «Ойлан, Бірік, Бөліс» әдісі
14 минут. «Кім жылдам» әдісі |
II. Жаңа сабақ. «Flippity» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу. Адасқан әріптерді дұрыс тауып жаңа тақырыпты анықтау.
Жаңа тақырыпқа шағын мәлімет беру. Бейнематериалды көреді.
Топтық жұмыс Екі топқа Дөңгелек беріледі. Әр топ алдарындағы дөңгелекшеге дұрыс жауаптарды қойып шығады. 1-топ.
2-топ.
Сергіту сәті: «Фигураларды бейнеле» деп сергіту жаттығуын жасайды. Қасындағы көршісімен Қайшы, сызық, шеңбер, төртбұрыш сәйкес әркеттер орындайды.
Практикалық бөлім.Топтық тапсырма «Семей
қаласының экологиялық және заманауи инфрақұрылымын
модельдеу». Сен – Семей қаласының
болашақ жас сәулетшісісің. Қала әкімдігі халықтың жағдайын жақсарту
мақсатында жаңа, заманауи әрі экологиялық нысандар салуды жоспарлап
отыр. Таңдау үшін ұсынылатын 3 жоба идеясы:1. Экологиялық аялдама (ECO STOP)
Дескриптор:
2. Ауыр жүк көлігі өтетін көпір
Дескриптор:
3. Саябақ ішіндегі демалыс павильоны
Дескриптор:
|
Оқушылар адасқан әріптерді дұрыс тауып жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Екі топқа сұрақ қойылады Әр топ алдарындағы дөңгелекшеге дұрыс жауаптарды қойып шығады.
Әуен
Оқушылар компьютерге отырып тапсырмаларды SketchUp бағдарламасында орындайды.
|
Дескриптор: - Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықтайды. Робот беріледі. Әр дұрыс жауап берген оқушыға батарейка беріп отырамын. Әр батарейка- 1 балл
Дескриптор: Sketchup программасының құралдарын пайдаланып, жоба жасай алады.
Робот беріледі. Әр дұрыс жауап берген оқушыға батарейка беріп отырамын. Әр батарейка- 1 балл
|
Интерактивті тақта Слайд 3 https://youtu.be/vv8qniwk4NE?si=utvewGgFemgXbuc9
Оқулық «Алматы кітап»
Слайд 4
Бір Слайд 5
Бейнеролик https://youtu.be/KlnPaulUzGo?si=I-uI6xPAkwdq2XYy
Оқулық «Алматы кітап» компьютер
Бір
Слайд 6
|
||||
|
Сабақтың соңы.
5 мин Бекіту сабағы. «Сәйкестен діру» әдісі
Рефлексия 4 минут
Үй тапсырмасы |
Бекіту. «Сәйкестендіру» әдісі LearningApps бағдарламасында берліген 3D редактор құралдарын сәйкестендіреді.
«Көңілді смайликтер» оқушылар сабақ бойы өзінің қандай көңіл күйде болғанын, қай тапсырма түсінікті болды немесе түсініксіз болды соны смайликтер арқылы көрсетіп өз пікірін дәлелдейді.
49 бет «Тапсырма» |
LearningApps бағдарламасында берліген 3D редактор құралдарын сәйкестендіреді
|
Дескриптор: -құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді
|
https://learningapps.org/watch?v=p0ip1sp8t23
Оқулық «Алматы кітап»
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D – редактор құралдары
3D – редактор құралдары
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D - баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Амангелдинова Гүлзат Қайратқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D – редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D – редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: 3D – редактордың сызу және модификациялау құралдарын қолданады. Көптеген оқушылар: Геометриялық фигуралар арқылы кеңістіктікте пішіндер құрастырады. Кейбір оқушылар: Дайын модельді 3D баспаға жіберуге дайындайды. |
|||
|
Бағалау критерийі |
- 3D-редактордың интерфейсін танып, негізгі құралдарын дұрыс атап, графикалық примитивтерді (мысалы, куб, сфера, цилиндр) қолданып қарапайым пішіндер құрастырады. -Қарапайым фигуралардан құралған 3D модель құрастырады |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
- шығармашылық (дәлдік, әдемілік) - ынтымақтастық |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау. - Жағымды ахуал қалыптастыру (Кубик әдісі); - QR код арқылы топқа бөлу. 1 – топ – 2D 2 – топ – 3D
Ү
|
|
Дескриптор:
|
Оқулық «Алматы кітап»
Слайд 1 Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/24571628-learning_resource.html
|
||||
|
Сабақтың ортасы. 5 минут. «Ой талқы» әдісі
5 минут.
6 минут. Топтық жұмыс «Ойлан, Бірік, Бөліс» әдісі
14 минут. «Кім жылдам» әдісі |
II. Жаңа сабақ. «Flippity» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу. Адасқан әріптерді дұрыс тауып жаңа тақырыпты анықтау.
Жаңа тақырыпқа шағын мәлімет беру. Бейнематериалды көреді.
Топтық жұмыс Екі топқа Дөңгелек беріледі. Әр топ алдарындағы дөңгелекшеге дұрыс жауаптарды қойып шығады. 1-топ.
2-топ.
Сергіту сәті: «Фигураларды бейнеле» деп сергіту жаттығуын жасайды. Қасындағы көршісімен Қайшы, сызық, шеңбер, төртбұрыш сәйкес әркеттер орындайды.
Практикалық бөлім.Топтық тапсырма «Семей
қаласының экологиялық және заманауи инфрақұрылымын
модельдеу». Сен – Семей қаласының
болашақ жас сәулетшісісің. Қала әкімдігі халықтың жағдайын жақсарту
мақсатында жаңа, заманауи әрі экологиялық нысандар салуды жоспарлап
отыр. Таңдау үшін ұсынылатын 3 жоба идеясы:1. Экологиялық аялдама (ECO STOP)
Дескриптор:
2. Ауыр жүк көлігі өтетін көпір
Дескриптор:
3. Саябақ ішіндегі демалыс павильоны
Дескриптор:
|
Оқушылар адасқан әріптерді дұрыс тауып жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Екі топқа сұрақ қойылады Әр топ алдарындағы дөңгелекшеге дұрыс жауаптарды қойып шығады.
Әуен
Оқушылар компьютерге отырып тапсырмаларды SketchUp бағдарламасында орындайды.
|
Дескриптор: - Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықтайды. Робот беріледі. Әр дұрыс жауап берген оқушыға батарейка беріп отырамын. Әр батарейка- 1 балл
Дескриптор: Sketchup программасының құралдарын пайдаланып, жоба жасай алады.
Робот беріледі. Әр дұрыс жауап берген оқушыға батарейка беріп отырамын. Әр батарейка- 1 балл
|
Интерактивті тақта Слайд 3 https://youtu.be/vv8qniwk4NE?si=utvewGgFemgXbuc9
Оқулық «Алматы кітап»
Слайд 4
Бір Слайд 5
Бейнеролик https://youtu.be/KlnPaulUzGo?si=I-uI6xPAkwdq2XYy
Оқулық «Алматы кітап» компьютер
Бір
Слайд 6
|
||||
|
Сабақтың соңы.
5 мин Бекіту сабағы. «Сәйкестен діру» әдісі
Рефлексия 4 минут
Үй тапсырмасы |
Бекіту. «Сәйкестендіру» әдісі LearningApps бағдарламасында берліген 3D редактор құралдарын сәйкестендіреді.
«Көңілді смайликтер» оқушылар сабақ бойы өзінің қандай көңіл күйде болғанын, қай тапсырма түсінікті болды немесе түсініксіз болды соны смайликтер арқылы көрсетіп өз пікірін дәлелдейді.
49 бет «Тапсырма» |
LearningApps бағдарламасында берліген 3D редактор құралдарын сәйкестендіреді
|
Дескриптор: -құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді
|
https://learningapps.org/watch?v=p0ip1sp8t23
Оқулық «Алматы кітап»
|
шағым қалдыра аласыз

й
тапсырмасы (Educaplay
платформасы).

























