«Алматы облысы білім басқармасының Іле ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «№31 орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
НҰРМУХАНОВА МАРЖАН АЙБЕКҚЫЗЫ |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3D – редакторы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 3D-модельдер қолдану мысалдарын келтіру; 6.3.1.2 3D-редактордың мүмкіндіктерін сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларда адам қызметінің әртүрлі салаларында 3D-модельдерді қолдану туралы түсінік қалыптастыру және үш өлшемді объектілерді құру және редакциялау үшін 3D-редактордың мүмкіндіктерімен таныстыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы 3D редакторындағы жұмыс арқылы қалыптасады. Оқушылар модельдерді құру кезінде ұқыпты және дәйекті әрекет етуді, олардың іс-әрекеттерінің дәлдігін тексеруді және сыныптастарының жұмыстарын құрметтеуді үйренеді. Олар жұмыс сапасы мен командадағы тапсырмаларды әділ бөлу жауапкершілігі сәтті 3D жобасын құруға әкелетінін түсінеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. "Көтеріңкі көңіл-күй"тренингі. Оқушылар әр партада бір-біріне жақсы тілектер айтады. Жинақталған әңгіме Берілген екі суреттің бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?
2) 3D редакторының мүмкіндіктерін қандай сипаттауға болады? 3) күнделікті өмірде қолданылатын түрлерді, заттарды, автомобильдерді, ғимараттар мен ғимараттарды жобалау кезінде компьютер қаншалықты маңызды деп ойлайсыз? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбы мен, оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Оқушылар жақсы қасиеттерін жазады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Интербелсенді тақта Тапсырма chat GPT көмегімен жасалады |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру Елестетіп көріңізші, сіз болашақ сәулетшісіз және кез — келген нысанды-үйді, саябақты, көлікті немесе тіпті бүкіл қаланы жасай аласыз. Бірақ қағазда емес, тікелей экранда-3D көлемді әлемде! Бүгін біз үш өлшемді модельдердің қалай туылатынын және 3D редакторы бізге қандай мүмкіндіктер ашатынын білеміз. Видео сабақты қарау: https://drive.google.com/file/d/1EKElG-x5fFXYWdmykA5xGTx25mpcGCWi/view?usp=sharing Мұғалім негізгі терминдер мен анықтамаларға түсінік береді Топтық жұмыс 1. SketchUp-та жасауға болатын 3D моделі туралы идеяңызды ұсыныңыз және оның не үшін пайдалы болатынын түсіндіріңіз. Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Топпен жұмыс істеу
Көз жаттығуларын орындайды
Жеке тапсырмаларды орындайды: Бағдарламаны анықтайды
Тиісті сөздерді енгізеді
Терезе элементтерін көрсетеді
ФС бойынша тапсырманы орындайды, жауапты түсіндіреді
ЖИ көмегімен болашақ саябақтың элементтерін ойлап табады Кестені толтырады
Интерактивті тапсырманы орындайды
Презентация жасайды |
Мақтау
Бағалау критерийі: 3D-модельдерді қолдану туралы түсінік қалыптасады Дескрипторлар: * Модель идеясы нақты ұсынылған * Оның практикалық мақсаты түсіндіріледі * Модельді қолдануға болатын мысал келтіреді Бағалау: Екі жұлдыз және бір тілек
ФБ Бағалау критерийі: 3D-модельдерді қолдану туралы түсінік қалыптасады Дескрипторлар: * 3D модельдеу бағдарламасын таңдайды (1 ұпай) * Тиісті сөздерді енгізеді (2 ұпай)
* SketchUp терезесінің элементтерін көрсетеді (2 ұпай)
* 3D модельдеудің артықшылықтарын түсіндіреді (1 ұпай) * Парк элементтері мен олардың функциялары бар кесте жасайды (2 ұпай) * Презентация жасайды және эко-объектілерді және олардың пайдасын сипаттайды (2 ұпай) |
Оқулық, Жұмыс парағы https://drive.google.com/file/d/1EKElG-x5fFXYWdmykA5xGTx25mpcGCWi/view?usp=sharing Жұмыс парағы, ЖИ, chat GPT https://view.genially.com/6904a984ae815422736afc2f |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Paint 3D және SketchUp графикалық редакторының мүмкіндіктерін бағалаңдар, негіздеген тұжырымдарыңды жызыңдар. Рефлексия. https://lucent-semolina-d593af.netlify.app/
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D – редакторы. Қысқа мерзімді сабақ жоспары
3D – редакторы. Қысқа мерзімді сабақ жоспары
«Алматы облысы білім басқармасының Іле ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «№31 орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
НҰРМУХАНОВА МАРЖАН АЙБЕКҚЫЗЫ |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3D – редакторы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 3D-модельдер қолдану мысалдарын келтіру; 6.3.1.2 3D-редактордың мүмкіндіктерін сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларда адам қызметінің әртүрлі салаларында 3D-модельдерді қолдану туралы түсінік қалыптастыру және үш өлшемді объектілерді құру және редакциялау үшін 3D-редактордың мүмкіндіктерімен таныстыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы 3D редакторындағы жұмыс арқылы қалыптасады. Оқушылар модельдерді құру кезінде ұқыпты және дәйекті әрекет етуді, олардың іс-әрекеттерінің дәлдігін тексеруді және сыныптастарының жұмыстарын құрметтеуді үйренеді. Олар жұмыс сапасы мен командадағы тапсырмаларды әділ бөлу жауапкершілігі сәтті 3D жобасын құруға әкелетінін түсінеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. "Көтеріңкі көңіл-күй"тренингі. Оқушылар әр партада бір-біріне жақсы тілектер айтады. Жинақталған әңгіме Берілген екі суреттің бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?
2) 3D редакторының мүмкіндіктерін қандай сипаттауға болады? 3) күнделікті өмірде қолданылатын түрлерді, заттарды, автомобильдерді, ғимараттар мен ғимараттарды жобалау кезінде компьютер қаншалықты маңызды деп ойлайсыз? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбы мен, оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Оқушылар жақсы қасиеттерін жазады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Интербелсенді тақта Тапсырма chat GPT көмегімен жасалады |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру Елестетіп көріңізші, сіз болашақ сәулетшісіз және кез — келген нысанды-үйді, саябақты, көлікті немесе тіпті бүкіл қаланы жасай аласыз. Бірақ қағазда емес, тікелей экранда-3D көлемді әлемде! Бүгін біз үш өлшемді модельдердің қалай туылатынын және 3D редакторы бізге қандай мүмкіндіктер ашатынын білеміз. Видео сабақты қарау: https://drive.google.com/file/d/1EKElG-x5fFXYWdmykA5xGTx25mpcGCWi/view?usp=sharing Мұғалім негізгі терминдер мен анықтамаларға түсінік береді Топтық жұмыс 1. SketchUp-та жасауға болатын 3D моделі туралы идеяңызды ұсыныңыз және оның не үшін пайдалы болатынын түсіндіріңіз. Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Топпен жұмыс істеу
Көз жаттығуларын орындайды
Жеке тапсырмаларды орындайды: Бағдарламаны анықтайды
Тиісті сөздерді енгізеді
Терезе элементтерін көрсетеді
ФС бойынша тапсырманы орындайды, жауапты түсіндіреді
ЖИ көмегімен болашақ саябақтың элементтерін ойлап табады Кестені толтырады
Интерактивті тапсырманы орындайды
Презентация жасайды |
Мақтау
Бағалау критерийі: 3D-модельдерді қолдану туралы түсінік қалыптасады Дескрипторлар: * Модель идеясы нақты ұсынылған * Оның практикалық мақсаты түсіндіріледі * Модельді қолдануға болатын мысал келтіреді Бағалау: Екі жұлдыз және бір тілек
ФБ Бағалау критерийі: 3D-модельдерді қолдану туралы түсінік қалыптасады Дескрипторлар: * 3D модельдеу бағдарламасын таңдайды (1 ұпай) * Тиісті сөздерді енгізеді (2 ұпай)
* SketchUp терезесінің элементтерін көрсетеді (2 ұпай)
* 3D модельдеудің артықшылықтарын түсіндіреді (1 ұпай) * Парк элементтері мен олардың функциялары бар кесте жасайды (2 ұпай) * Презентация жасайды және эко-объектілерді және олардың пайдасын сипаттайды (2 ұпай) |
Оқулық, Жұмыс парағы https://drive.google.com/file/d/1EKElG-x5fFXYWdmykA5xGTx25mpcGCWi/view?usp=sharing Жұмыс парағы, ЖИ, chat GPT https://view.genially.com/6904a984ae815422736afc2f |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Paint 3D және SketchUp графикалық редакторының мүмкіндіктерін бағалаңдар, негіздеген тұжырымдарыңды жызыңдар. Рефлексия. https://lucent-semolina-d593af.netlify.app/
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

















