«Бекітемін»
ДОІЖО: Искакова Р.Ш
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кошыманова С |
|||
|
Күні |
19.11.2024ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны 16 |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
3D-редакторының құралдарын қолданады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды |
||||
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Оқушылардың компьютер кабинетіндегі ережелері мен талаптарын орындауға үйрету |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке тұлғаның адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру-оқушыларды ізгілікке, мейірімділікке, сыйластыққа тәрбиелеу арқылы олардың дамуына ықпал ету. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық кезеңі «Біз қандаймыз?» 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. «Qazmath» сайтынан топқа бөлуді пайдалану 3.Өткен сабақты пысықтау. «Көкпар» ойыны -1.2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің? /Paint. Inkscape/ 2.2 D графика мен 3 D графиканың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? /2д графика жазықтықта , 3 д кеңістікте салынады/ 3. 2д графикада қандай өлшемдер қолданылады? /ені мен биіктігі/ 4. 3д графикада қандай өлшемдер қолданылады? /биіктік, ені , тереңдігі/ 5. sketchup қандай бағдарлама? /3 өлшемді бағдарлама/ 6. sketchup бағдарламасы не үшін қолданылады? /үшөлшемді кеңістікте үлкен көлемдегі объектілерді модельдеуге арналғана компьютерлік графика ҚБ: смайлик /1балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Смайлик /1балл/ |
|
|
Сабақтың ортасы |
Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдарды бүгін практикалық жұмыста пайдаланамыз Кездейсоқ таңдау бойынша оқушыға сұрақ 1.QR
тапсырмалары 1.Таңдау/выбор –керекті құралды не нысанды таңдау 2.Линия/сызық- нысандардың бастапқы сұлбасын сызуға қолданылатын құрал 3. Доға /дуга –нысан құрастыруда доғалар сызуға қолданылады. 2.Киндер тапсырмалары
өшіру құралы .
-кез-келген объектінің орнын ауыстыру, көшіріп алу немесе созу құралы
-объектінің көлемін азайту немесе арттыру үшін оның қырларын сығуға, созуға мүмкіндік беретін құрал
бұрмалау, көшіру
немесе белгілі бір бөлігін айналдырып көрсететін құрал жұптық жұмыс. Дұрыс жауапты таңдаңыз және сәйкестендір Дескриптор: -құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді. ҚБ: смайлик /1балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық § 10 56 бет «Практикада қолдану» Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады; -Баспалдақ жасау -редактор құралдарын пайдаланып үйдің жобасын жасау ҚБ: смайлик /1 балл/ Жеке жұмыс. 3-тапсырма. « Киіз үй» «Үй» моделін құрастыр. Дескриптор: - SketchUp редаторды іске қосады; -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы « Киіз үй» «Үй» моделін құрастыра алады.. ҚБ: смайлик /1балл/ |
SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады QR тапсырмаларын орындайды «Киндер» моделін құрастырып сәйкестендіру жүргізеді. Сұраққа жауап береді |
Смайлик /1балл/ Смайлик /1 балл/ |
Интербелсенді тақта /компьютер QR |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға
өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. |
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар бүгінгі сабақтан 3 тірек сөз, ойға түйген 2 ұғым, сабаққа қатысты бір сұрақ, мені қызықтырғаны , сабақтан алған бағасын жазады. |
|
стикерлер |
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.2, 49-бет «Бағалау» тапсырмасы |
|
|
|

Дескриптор:
-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді.
«Сурет және әңгіме»
өлшемді графикада тек екі өлшем:объектінің биіктігі мен ені/ұзындығы/ және тереңдігі; кеңістікте салынады.
2 өлшемді графикада тек екі өлшем:объектінің биіктігі мен ені/ұзындығы/;жазықтықта салынады
Компьютерлік графика
3 өлшемді графика
2 өлшемді графика

![]()




шам жағу әдісі арқылы
«Киндер» әдісі құрал саймандар тақтасы қызметтерін жинақтау

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D баспа. 6-сынып
3D баспа. 6-сынып
«Бекітемін»
ДОІЖО: Искакова Р.Ш
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кошыманова С |
|||
|
Күні |
19.11.2024ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны 16 |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
3D-редакторының құралдарын қолданады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды |
||||
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Оқушылардың компьютер кабинетіндегі ережелері мен талаптарын орындауға үйрету |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке тұлғаның адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру-оқушыларды ізгілікке, мейірімділікке, сыйластыққа тәрбиелеу арқылы олардың дамуына ықпал ету. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық кезеңі «Біз қандаймыз?» 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. «Qazmath» сайтынан топқа бөлуді пайдалану 3.Өткен сабақты пысықтау. «Көкпар» ойыны -1.2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің? /Paint. Inkscape/ 2.2 D графика мен 3 D графиканың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? /2д графика жазықтықта , 3 д кеңістікте салынады/ 3. 2д графикада қандай өлшемдер қолданылады? /ені мен биіктігі/ 4. 3д графикада қандай өлшемдер қолданылады? /биіктік, ені , тереңдігі/ 5. sketchup қандай бағдарлама? /3 өлшемді бағдарлама/ 6. sketchup бағдарламасы не үшін қолданылады? /үшөлшемді кеңістікте үлкен көлемдегі объектілерді модельдеуге арналғана компьютерлік графика ҚБ: смайлик /1балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Смайлик /1балл/ |
|
|
Сабақтың ортасы |
Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдарды бүгін практикалық жұмыста пайдаланамыз Кездейсоқ таңдау бойынша оқушыға сұрақ 1.QR
тапсырмалары 1.Таңдау/выбор –керекті құралды не нысанды таңдау 2.Линия/сызық- нысандардың бастапқы сұлбасын сызуға қолданылатын құрал 3. Доға /дуга –нысан құрастыруда доғалар сызуға қолданылады. 2.Киндер тапсырмалары
өшіру құралы .
-кез-келген объектінің орнын ауыстыру, көшіріп алу немесе созу құралы
-объектінің көлемін азайту немесе арттыру үшін оның қырларын сығуға, созуға мүмкіндік беретін құрал
бұрмалау, көшіру
немесе белгілі бір бөлігін айналдырып көрсететін құрал жұптық жұмыс. Дұрыс жауапты таңдаңыз және сәйкестендір Дескриптор: -құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді. ҚБ: смайлик /1балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық § 10 56 бет «Практикада қолдану» Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады; -Баспалдақ жасау -редактор құралдарын пайдаланып үйдің жобасын жасау ҚБ: смайлик /1 балл/ Жеке жұмыс. 3-тапсырма. « Киіз үй» «Үй» моделін құрастыр. Дескриптор: - SketchUp редаторды іске қосады; -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы « Киіз үй» «Үй» моделін құрастыра алады.. ҚБ: смайлик /1балл/ |
SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады QR тапсырмаларын орындайды «Киндер» моделін құрастырып сәйкестендіру жүргізеді. Сұраққа жауап береді |
Смайлик /1балл/ Смайлик /1 балл/ |
Интербелсенді тақта /компьютер QR |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға
өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. |
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар бүгінгі сабақтан 3 тірек сөз, ойға түйген 2 ұғым, сабаққа қатысты бір сұрақ, мені қызықтырғаны , сабақтан алған бағасын жазады. |
|
стикерлер |
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.2, 49-бет «Бағалау» тапсырмасы |
|
|
|

Дескриптор:
-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді.
«Сурет және әңгіме»
өлшемді графикада тек екі өлшем:объектінің биіктігі мен ені/ұзындығы/ және тереңдігі; кеңістікте салынады.
2 өлшемді графикада тек екі өлшем:объектінің биіктігі мен ені/ұзындығы/;жазықтықта салынады
Компьютерлік графика
3 өлшемді графика
2 өлшемді графика

![]()




шам жағу әдісі арқылы
«Киндер» әдісі құрал саймандар тақтасы қызметтерін жинақтау

шағым қалдыра аласыз














