___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
3D-редактор құралдары
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Ирина 87059870022, Ардак 87051540840, @ |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3D-редактор құралдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
графикалық кесткінді жобалау кезінде 3D редакторының қажетті құралдарын анықтай алады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы 3D редакторындағы жұмыс арқылы қалыптасады. Оқушылар модельдерді құру кезінде ұқыпты және дәйекті әрекет етуді, олардың іс-әрекеттерінің дәлдігін тексеруді және сыныптастарының еңбек нәтижелерін құрметтеуді үйренеді. Олар жұмыс сапасы мен командадағы тапсырмаларды әділ бөлу жауапкершілігі сәтті 3D жобасын құруға әкелетінін түсінеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. "Миға шабуыл". 1. 3D графикасы дегеніміз не? 2. Сіз 2D және 3D графикасына арналған қандай бағдарламаларды білесіз? 3. SketchUp бағдарламасы туралы не білесіз? 4. SketchUp бағдарламасы мен басқа 3D бағдарламаларының айырмашылығы неде? 5. Бағдарламада қандай үлгілер бар? |
Оқушылар жақсы қасиеттерін жазады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Интербелсенді тақта Тапсырма chat GPT көмегімен жасалады |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). "Суреттер сөйлейді" әдісімен оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. Оқушылар қабырғаға ілінген суреттермен сөйлесу үшін оқулықтан жауап іздейді. SketchUp бағдарламасында қолданылатын негізгі құралдармен танысады. Олар сурет салу мен
модификация құралдары. / Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, оқулықпен жұмыс
Көз жаттығуларын орындайды
Жеке тапсырмаларды орындайды: Сәйкестікті белгілейді
Тиісті құралдарды анықтайды
Құралдардың тізімін жазады
ЖИ көмегімен суретті жасайды
Интерактивті тапсырманы орындайды
SketchUp бағдарламасында модельді құрады |
Бағалау критерийі: 3D формаларын құру және өзгерту үшін қолданылатын SketchUp құралдарының мақсатын анықтайды және сипаттайды Дескрипторлар: - құралдың атауын біледі. – құралдың қызметін түсіндіреді. Бағалау: Екі жұлдыз және бір тілек Бағалау критерийі: 3D модельдерін құру және өңдеу үшін SketchUp құралдарын білу және қолдану қабілетін көрсету Дескрипторлар: - құралдардың тағайындалуын олардың белгішелері бойынша анықтайды (1 ұпай) - сипаттамаға сәйкес қажетті құралды таңдайды және атайды (3 ұпай) - модельдеу құралдарының дұрыс тізбегін құрайды (2 ұпай) – 3D-дизайн тақырыбы бойынша ЖИ-ге сұранысты жасайды (1 ұпай) – 3D моделін жасайды және бояйды (3 ұпай) |
Оқулық, Жұмыс парағы Жұмыс парағы, ЖИ, chat GPT https://view.genially.com/690d7bd2083e92c5189067f5 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Компьютерлік графика неше түрге бөлінеді? Екі өлшемді және үш өлшемді графикалар қандай графика түріне жатады? Диаграмманы немесе кестені сыз. Рефлексия. https://lucent-semolina-d593af.netlify.app/
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D-редактор құралдары
3D-редактор құралдары
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
3D-редактор құралдары
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Ирина 87059870022, Ардак 87051540840, @ |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3D-редактор құралдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
графикалық кесткінді жобалау кезінде 3D редакторының қажетті құралдарын анықтай алады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы 3D редакторындағы жұмыс арқылы қалыптасады. Оқушылар модельдерді құру кезінде ұқыпты және дәйекті әрекет етуді, олардың іс-әрекеттерінің дәлдігін тексеруді және сыныптастарының еңбек нәтижелерін құрметтеуді үйренеді. Олар жұмыс сапасы мен командадағы тапсырмаларды әділ бөлу жауапкершілігі сәтті 3D жобасын құруға әкелетінін түсінеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. "Миға шабуыл". 1. 3D графикасы дегеніміз не? 2. Сіз 2D және 3D графикасына арналған қандай бағдарламаларды білесіз? 3. SketchUp бағдарламасы туралы не білесіз? 4. SketchUp бағдарламасы мен басқа 3D бағдарламаларының айырмашылығы неде? 5. Бағдарламада қандай үлгілер бар? |
Оқушылар жақсы қасиеттерін жазады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Интербелсенді тақта Тапсырма chat GPT көмегімен жасалады |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). "Суреттер сөйлейді" әдісімен оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. Оқушылар қабырғаға ілінген суреттермен сөйлесу үшін оқулықтан жауап іздейді. SketchUp бағдарламасында қолданылатын негізгі құралдармен танысады. Олар сурет салу мен
модификация құралдары. / Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, оқулықпен жұмыс
Көз жаттығуларын орындайды
Жеке тапсырмаларды орындайды: Сәйкестікті белгілейді
Тиісті құралдарды анықтайды
Құралдардың тізімін жазады
ЖИ көмегімен суретті жасайды
Интерактивті тапсырманы орындайды
SketchUp бағдарламасында модельді құрады |
Бағалау критерийі: 3D формаларын құру және өзгерту үшін қолданылатын SketchUp құралдарының мақсатын анықтайды және сипаттайды Дескрипторлар: - құралдың атауын біледі. – құралдың қызметін түсіндіреді. Бағалау: Екі жұлдыз және бір тілек Бағалау критерийі: 3D модельдерін құру және өңдеу үшін SketchUp құралдарын білу және қолдану қабілетін көрсету Дескрипторлар: - құралдардың тағайындалуын олардың белгішелері бойынша анықтайды (1 ұпай) - сипаттамаға сәйкес қажетті құралды таңдайды және атайды (3 ұпай) - модельдеу құралдарының дұрыс тізбегін құрайды (2 ұпай) – 3D-дизайн тақырыбы бойынша ЖИ-ге сұранысты жасайды (1 ұпай) – 3D моделін жасайды және бояйды (3 ұпай) |
Оқулық, Жұмыс парағы Жұмыс парағы, ЖИ, chat GPT https://view.genially.com/690d7bd2083e92c5189067f5 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Компьютерлік графика неше түрге бөлінеді? Екі өлшемді және үш өлшемді графикалар қандай графика түріне жатады? Диаграмманы немесе кестені сыз. Рефлексия. https://lucent-semolina-d593af.netlify.app/
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз


















