|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Дауренбек Ж.М |
|
|
Күні: |
20.11.2025 |
|
|
Сынып: 6 «б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3D-редактор құралдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
3D-редакторының құралдарын тиімді қолдана отырып, практикалық маңызы бар модельді құрастырып, сақтайды.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал орнату
Топқа бөлу. «Торсық» әдісі арқылы топқа бөлу 1-топ: «2D редактор» 2-топ: « 3D редактор» «Үй жұмысы» жалған/ ақиқат
|
Мэмді қайталайды. Көңіл-күйлері көтеріліп, жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Ноутбук Тапсырма chat GPT көмегімен жасалады Слайд |
|
Сабақтың ортасы 12 мин 2 мин 6 мин 10 мин |
Жаңа материалды меңгеру Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. "Суреттер сөйлейді" әдісімен оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. Оқушылар қабырғаға ілінген суреттермен сөйлесу үшін оқулықтан жауап іздейді. SketchUp бағдарламасында қолданылатын негізгі құралдармен танысады. Олар сурет салу мен
модификация құралдары. / Сергіту сәті. Топтық жұмыс Топ ішінде 2 редакторды салыстырыңдар: Paint (2D графикалық редактор) SketchUp (3D графикалық редактор) Постерге келесі ақпаратты енгізіңдер: Екі бағдарламаның ұқсастықтары (кемінде 3) Екі бағдарламаның айырмашылықтары (кемінде 5) Жеке жұмыс
Қорытынды: «Тарсия» әдісі 1. 2d редактор бағдарламасы Paint 2. SketchUp программасында қанша шаблон бар? 7 3.3d редактор бағдарламасы 3d редактор бағдарламасы 4. SketchUp қай жылы құрылды 1999ж 5. sketch сөзінің мағынасы Эскиз 6. 3d редактор құралдары нешеге бөлінеді 3ке бөлінеді
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәтін видеодан қайталайды
Тақырып бойынша постер дайындайды
Жеке тапсырмаларды орындайды:
Компьютерде тәжірибелік жұмысты орындайды
SketchUp бағдарламасында модельді құрады Тарсия құрады |
Бағалау критерийі: 3D формаларын құру және өзгерту үшін қолданылатын SketchUp құралдарының мақсатын анықтайды және сипаттайды Дескрипторлар: - құралдың атауын біледі. – құралдың қызметін түсіндіреді.
Дескрипторлар: - 2 редактордың айырмашылығын жазады -2балл Дескрипторлар: - құралдар тобының атауын дұрыс жазады-1балл Тарту/Итеру (Тяни/Толкай) құралын қолданып, сызылған пішінге көлем беріп, баспалдақтың 3D моделін жасайды- -Құйып бояу (Заливка) құралын дұрыс пайдаланып бояйды 2 балл *Шеңбер және Контур құралдарын қолданып, бір-біріне қабаттасқан екі шеңберді дұрыс сызады -Тарту/Итеру (Тяни/Толкай) құралы арқылы, оны 3D модельге айналдырады- Құйып бояу құралын пайдаланып, жасалған 3D модельді қажетті түске бояйды 2 балл Дескрипторлар: Берілген сұрақтарға жауап береді 3 балл |
Оқулық, Жұмыс парағы Жұмыс парағы Жұмыс парағы Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: 3D редактор құралдары 49 беттегі ойлануға берілген сұрақтар Рефлексия
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D-редактор құралдары
3D-редактор құралдары
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Дауренбек Ж.М |
|
|
Күні: |
20.11.2025 |
|
|
Сынып: 6 «б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3D-редактор құралдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
3D-редакторының құралдарын тиімді қолдана отырып, практикалық маңызы бар модельді құрастырып, сақтайды.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал орнату
Топқа бөлу. «Торсық» әдісі арқылы топқа бөлу 1-топ: «2D редактор» 2-топ: « 3D редактор» «Үй жұмысы» жалған/ ақиқат
|
Мэмді қайталайды. Көңіл-күйлері көтеріліп, жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Ноутбук Тапсырма chat GPT көмегімен жасалады Слайд |
|
Сабақтың ортасы 12 мин 2 мин 6 мин 10 мин |
Жаңа материалды меңгеру Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. "Суреттер сөйлейді" әдісімен оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. Оқушылар қабырғаға ілінген суреттермен сөйлесу үшін оқулықтан жауап іздейді. SketchUp бағдарламасында қолданылатын негізгі құралдармен танысады. Олар сурет салу мен
модификация құралдары. / Сергіту сәті. Топтық жұмыс Топ ішінде 2 редакторды салыстырыңдар: Paint (2D графикалық редактор) SketchUp (3D графикалық редактор) Постерге келесі ақпаратты енгізіңдер: Екі бағдарламаның ұқсастықтары (кемінде 3) Екі бағдарламаның айырмашылықтары (кемінде 5) Жеке жұмыс
Қорытынды: «Тарсия» әдісі 1. 2d редактор бағдарламасы Paint 2. SketchUp программасында қанша шаблон бар? 7 3.3d редактор бағдарламасы 3d редактор бағдарламасы 4. SketchUp қай жылы құрылды 1999ж 5. sketch сөзінің мағынасы Эскиз 6. 3d редактор құралдары нешеге бөлінеді 3ке бөлінеді
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәтін видеодан қайталайды
Тақырып бойынша постер дайындайды
Жеке тапсырмаларды орындайды:
Компьютерде тәжірибелік жұмысты орындайды
SketchUp бағдарламасында модельді құрады Тарсия құрады |
Бағалау критерийі: 3D формаларын құру және өзгерту үшін қолданылатын SketchUp құралдарының мақсатын анықтайды және сипаттайды Дескрипторлар: - құралдың атауын біледі. – құралдың қызметін түсіндіреді.
Дескрипторлар: - 2 редактордың айырмашылығын жазады -2балл Дескрипторлар: - құралдар тобының атауын дұрыс жазады-1балл Тарту/Итеру (Тяни/Толкай) құралын қолданып, сызылған пішінге көлем беріп, баспалдақтың 3D моделін жасайды- -Құйып бояу (Заливка) құралын дұрыс пайдаланып бояйды 2 балл *Шеңбер және Контур құралдарын қолданып, бір-біріне қабаттасқан екі шеңберді дұрыс сызады -Тарту/Итеру (Тяни/Толкай) құралы арқылы, оны 3D модельге айналдырады- Құйып бояу құралын пайдаланып, жасалған 3D модельді қажетті түске бояйды 2 балл Дескрипторлар: Берілген сұрақтарға жауап береді 3 балл |
Оқулық, Жұмыс парағы Жұмыс парағы Жұмыс парағы Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: 3D редактор құралдары 49 беттегі ойлануға берілген сұрақтар Рефлексия
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз




















