|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Мектеп атауы |
|
|
|
Пәні |
Информатика |
|
|
Бөлім |
3D баспа |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Аблай А.А |
|
|
Күні |
17.11.2025ж. |
|
|
Сынып 6 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары. Жоба құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
3D-редакторының құралдарын қолданады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Информатикалық мотивациялар»
3.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен ЖИ арқылы жасалған бейнемен таныстыру;
4.Өткен сабақты пысықтау.
|
1.Мұғаліммен амандасады. Психологиялық ахуал Карточкалар арқылы «Инфрорматикалық мотивациялар» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, мотивация алады Сабақ тақырыбымен танысады,дәптерге жазады Сабақтың мақсаттарымен танысады. Бір карточкадан алып, SketchUp құралдарын қызметімен сәйкестендіреді |
Қб: «Өзін-өзі бағалау» /2балл/ Дескриптор: -құрал саймандарды таниды -қызметімен сәйкестендіреді. |
Конверт карточкалармен Google Gemini AI ЖИ платформасы Карточкалар |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырып. Білу. Көрсетелім. Бейнефильм. SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз. Қолдану. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық § 2.2, 47-48 бет «Практикада қолдану»
Оқушыларға қалай жасалу керек екені бейнефильм арқылы түсіндіріледі. Жеке отырып көлемді фигура жасау тапсырылады. ЕБҚҚ тапсырма құралын пайдаланып, кірпіштің моделін сызып көрсет. Сергіту сәті: Жапондық сергіті сәті, бірге үй салайық Жеке жұмыс. 2-тапсырма. ЖИ мен тапсырма Топтық талқылау (Collaborative Learning) «To teach- ai» топтасып жұмысты орындайды «Еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілік» құндылығына баулу. Дизайнер мамандығына қызығушылықтарын тудыру. Сабақты қорытындылау 3- тапсырма <<Wordwall>> онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді Жинақтау. Компьютер бөлмесіндегі кез келген затты таңда. Оның моделін құрастыру үшін қандай құралдар қолданылады? |
SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады SketchUр программасында көлемді фигураларды, үйдің жобасын жасайды Сергіту сәтін орындайды. 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Кез келген затты таңдап, оның моделін жасау үшін қандай құрал пайдаланатынын айтады |
ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» 3 балл Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады 1 балл -Прямоугольник батырмасын пайдаланады 1 балл - көлемді үйдің жосабын жасай алады 1 балл ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» /3 балл/ Дескриптор -- онлайн платформада тапсырманы орындайды ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» /2 балл/ Дескриптор -Сұраққа жауап береді Ауызша мақтау, мадақтау. Жарайсың! Тамаша! Талпын! |
Бейнефильм https://www.youtube.com/watch?v=POdziHwtz-U Топқа бөлу фишкалары Карточка https://to-teach.ai/share/xqjfZmFtxdwb1bxv5LQzgZ https://wordwall.net/it/resource/36841648 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Жинаған баллдарын бағалау парағына жазып отырады және жинаған баллын айтады 2.Кері байланыс: «Төрт пункт» әдісі арқылы оқушылар диаграммаға өз ойларын жазып береді
|
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс береді |
|
Өзін өзі бағалау парағы |
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.2, 49-бет «Бағалау» тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D редактор құралдары. Жобалық жұмыс
3D редактор құралдары. Жобалық жұмыс
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Мектеп атауы |
|
|
|
Пәні |
Информатика |
|
|
Бөлім |
3D баспа |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Аблай А.А |
|
|
Күні |
17.11.2025ж. |
|
|
Сынып 6 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары. Жоба құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
3D-редакторының құралдарын қолданады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Информатикалық мотивациялар»
3.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен ЖИ арқылы жасалған бейнемен таныстыру;
4.Өткен сабақты пысықтау.
|
1.Мұғаліммен амандасады. Психологиялық ахуал Карточкалар арқылы «Инфрорматикалық мотивациялар» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, мотивация алады Сабақ тақырыбымен танысады,дәптерге жазады Сабақтың мақсаттарымен танысады. Бір карточкадан алып, SketchUp құралдарын қызметімен сәйкестендіреді |
Қб: «Өзін-өзі бағалау» /2балл/ Дескриптор: -құрал саймандарды таниды -қызметімен сәйкестендіреді. |
Конверт карточкалармен Google Gemini AI ЖИ платформасы Карточкалар |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырып. Білу. Көрсетелім. Бейнефильм. SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз. Қолдану. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық § 2.2, 47-48 бет «Практикада қолдану»
Оқушыларға қалай жасалу керек екені бейнефильм арқылы түсіндіріледі. Жеке отырып көлемді фигура жасау тапсырылады. ЕБҚҚ тапсырма құралын пайдаланып, кірпіштің моделін сызып көрсет. Сергіту сәті: Жапондық сергіті сәті, бірге үй салайық Жеке жұмыс. 2-тапсырма. ЖИ мен тапсырма Топтық талқылау (Collaborative Learning) «To teach- ai» топтасып жұмысты орындайды «Еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілік» құндылығына баулу. Дизайнер мамандығына қызығушылықтарын тудыру. Сабақты қорытындылау 3- тапсырма <<Wordwall>> онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді Жинақтау. Компьютер бөлмесіндегі кез келген затты таңда. Оның моделін құрастыру үшін қандай құралдар қолданылады? |
SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады SketchUр программасында көлемді фигураларды, үйдің жобасын жасайды Сергіту сәтін орындайды. 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Кез келген затты таңдап, оның моделін жасау үшін қандай құрал пайдаланатынын айтады |
ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» 3 балл Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады 1 балл -Прямоугольник батырмасын пайдаланады 1 балл - көлемді үйдің жосабын жасай алады 1 балл ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» /3 балл/ Дескриптор -- онлайн платформада тапсырманы орындайды ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» /2 балл/ Дескриптор -Сұраққа жауап береді Ауызша мақтау, мадақтау. Жарайсың! Тамаша! Талпын! |
Бейнефильм https://www.youtube.com/watch?v=POdziHwtz-U Топқа бөлу фишкалары Карточка https://to-teach.ai/share/xqjfZmFtxdwb1bxv5LQzgZ https://wordwall.net/it/resource/36841648 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Жинаған баллдарын бағалау парағына жазып отырады және жинаған баллын айтады 2.Кері байланыс: «Төрт пункт» әдісі арқылы оқушылар диаграммаға өз ойларын жазып береді
|
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс береді |
|
Өзін өзі бағалау парағы |
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.2, 49-бет «Бағалау» тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















