|
Тексерілді: |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Макуова Н.А. |
|||||
|
Күні:08.12.2025ж |
№62ЖББОМ |
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№40 Теңізшілер туралы әңгіме |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау 4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-сөйлеу барысында иллюстрациялар қолдана алады; -кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалай алады; -мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзетіп жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық
ІІ. Өткенді бекіту. «Woorwall »қосымшасы арқылы еске түсіру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Құндылық: Бірлік пен ынтымақтастық Татулық – табыстың кілті |
Тақтада көрсетілген суреттер бойынша арқылы «Нейро жаттығулар» жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Слайд 1 Суреттер https://wordwall.net/ru/resource/89424021 Слайд 2 |
||
|
Ортасы
|
Жаңа сабақ 1-тапсырма. «Құрастыр» айдары -Сурет бойынша әңгіме құраңдар -Теңіз флотына қатысты қандай мамандық иелері бейнеленгенін атаңдар.
Автор туралы мағлұмат беру. ЕБҚ тапсырмасы Сурет бойынша әңгімелейді - Креативтілік пен жаңашылдық – жаңа сөздер мен ұғымдарды түсіну, мәтінді талдау. 2-тапсырма. «Түсініп оқы» айдары Дик Сэнд мәтінінің үзіндісін оқы. Дик Сэндтың көздеген мақсаты не болды?(теңізші болу) Сөздікпен жұмыс Тұрмыс талқысы-тіршіліктегі , тұрмыстағы қиыншылық Юнга-матростың көмекшісі Навигация-кемелерді басқару, су жолын таңдау әдісі туралы ғылым. ЕБҚ тапсырмасы Сөздік жұмысын көшіріп жазады. Эпизодты оқы. Автордың пікіріне сәйкес мақалды анықта. Дик Сэнд кемеде жүріп теңізшілік өнерін үйренді. Талантты баланы кеме офицерлері ұнатты. Оның теңіз өнерін үйренуіне басшылық етті. Еңбек-өмір заңы екенін кімде-кім бала кезінен аңғарса, кімде-кім нанның маңдай термен табылатынын жастайынан ұқса, соның қолынан ерлікте келеді. 3-тапсырма. Жұппен жұмыс Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықта. Ж: Сан Франциско АҚШ-тың Калифорния штатында ЕБҚ тапсырмасы Жұбының көмегімен орындайды. 4-тапсырма. «Бағала» айдары Дик теңізші болуға лайық па? Оның теңізшілік өнерді үйрену тәжірибесіне қандай баға берер едің? Дик білім алуға бар ықыласын сала кірісті.Ол география, саяхатшылар тарихына ерекше көңіл бөлді. Білгенге маржан
5-тапсырма.Теңізшінің қандай болу керектігін айтып беріңдер. Бір –біріңнің портретіңді сипаттап айтыңдар |
Сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады. Мәтін үзіндісін оқып, талдайды. Жаңа сөздің мағынасын ашады. Автордың пікіріне сәйкес мақалды анықтайды. Жұппен тапсырманы орындайды. Сұраққа жауап береді. Теңізшінің қандай болу керектігін айтып береді.
|
Дескрипторы: -Сурет бойынша әңгіме құрайды;(1б) - Теңіз флотына қатысты қандай мамандық иелері бейнеленгенін атайды.(1б) Дескрипторы: - Мәтінінің үзіндісін оқиды;(1б) -. Дик Сэндтың көздеген мақсаты не болғанын анықтайды.(1б) Дескрипторы: - Автордың пікіріне сәйкес мақалды анықтайды;(1б) - Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықтайды.(1б) Дескрипторы: -Сұраққа жауап береді;(1б) -теңізшілік өнерді үйрену тәжірибесіне баға береді.(1б) Дескрипторы: - Теңізшінің қандай болу керектігін айтып береді;(1б) - Бір –біріңнің портреттерін сипаттап айтады.(1б) |
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
|
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. Сұрақ-жауап арқылы бекіту. -Теңізші кәсібі туралы қандай жаңа ақпарат алдыңдар? -Өзіңе ұнайтын кәсіп жөнінде не білгің келеді? Үйге тапсырма.Оқу.16-18-беттер Суреттегі мамандық иелерін, заттарды сипаттап жаз. Рефлексия
|
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды. |
Оқушылар 1-10 балдық жүйеен бағаланады. |
Слайд 8 Слайд 9 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№40 Теңізшілер туралы әңгіме
№40 Теңізшілер туралы әңгіме
|
Тексерілді: |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Макуова Н.А. |
|||||
|
Күні:08.12.2025ж |
№62ЖББОМ |
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№40 Теңізшілер туралы әңгіме |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау 4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-сөйлеу барысында иллюстрациялар қолдана алады; -кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалай алады; -мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзетіп жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық
ІІ. Өткенді бекіту. «Woorwall »қосымшасы арқылы еске түсіру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Құндылық: Бірлік пен ынтымақтастық Татулық – табыстың кілті |
Тақтада көрсетілген суреттер бойынша арқылы «Нейро жаттығулар» жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Слайд 1 Суреттер https://wordwall.net/ru/resource/89424021 Слайд 2 |
||
|
Ортасы
|
Жаңа сабақ 1-тапсырма. «Құрастыр» айдары -Сурет бойынша әңгіме құраңдар -Теңіз флотына қатысты қандай мамандық иелері бейнеленгенін атаңдар.
Автор туралы мағлұмат беру. ЕБҚ тапсырмасы Сурет бойынша әңгімелейді - Креативтілік пен жаңашылдық – жаңа сөздер мен ұғымдарды түсіну, мәтінді талдау. 2-тапсырма. «Түсініп оқы» айдары Дик Сэнд мәтінінің үзіндісін оқы. Дик Сэндтың көздеген мақсаты не болды?(теңізші болу) Сөздікпен жұмыс Тұрмыс талқысы-тіршіліктегі , тұрмыстағы қиыншылық Юнга-матростың көмекшісі Навигация-кемелерді басқару, су жолын таңдау әдісі туралы ғылым. ЕБҚ тапсырмасы Сөздік жұмысын көшіріп жазады. Эпизодты оқы. Автордың пікіріне сәйкес мақалды анықта. Дик Сэнд кемеде жүріп теңізшілік өнерін үйренді. Талантты баланы кеме офицерлері ұнатты. Оның теңіз өнерін үйренуіне басшылық етті. Еңбек-өмір заңы екенін кімде-кім бала кезінен аңғарса, кімде-кім нанның маңдай термен табылатынын жастайынан ұқса, соның қолынан ерлікте келеді. 3-тапсырма. Жұппен жұмыс Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықта. Ж: Сан Франциско АҚШ-тың Калифорния штатында ЕБҚ тапсырмасы Жұбының көмегімен орындайды. 4-тапсырма. «Бағала» айдары Дик теңізші болуға лайық па? Оның теңізшілік өнерді үйрену тәжірибесіне қандай баға берер едің? Дик білім алуға бар ықыласын сала кірісті.Ол география, саяхатшылар тарихына ерекше көңіл бөлді. Білгенге маржан
5-тапсырма.Теңізшінің қандай болу керектігін айтып беріңдер. Бір –біріңнің портретіңді сипаттап айтыңдар |
Сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады. Мәтін үзіндісін оқып, талдайды. Жаңа сөздің мағынасын ашады. Автордың пікіріне сәйкес мақалды анықтайды. Жұппен тапсырманы орындайды. Сұраққа жауап береді. Теңізшінің қандай болу керектігін айтып береді.
|
Дескрипторы: -Сурет бойынша әңгіме құрайды;(1б) - Теңіз флотына қатысты қандай мамандық иелері бейнеленгенін атайды.(1б) Дескрипторы: - Мәтінінің үзіндісін оқиды;(1б) -. Дик Сэндтың көздеген мақсаты не болғанын анықтайды.(1б) Дескрипторы: - Автордың пікіріне сәйкес мақалды анықтайды;(1б) - Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықтайды.(1б) Дескрипторы: -Сұраққа жауап береді;(1б) -теңізшілік өнерді үйрену тәжірибесіне баға береді.(1б) Дескрипторы: - Теңізшінің қандай болу керектігін айтып береді;(1б) - Бір –біріңнің портреттерін сипаттап айтады.(1б) |
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
|
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. Сұрақ-жауап арқылы бекіту. -Теңізші кәсібі туралы қандай жаңа ақпарат алдыңдар? -Өзіңе ұнайтын кәсіп жөнінде не білгің келеді? Үйге тапсырма.Оқу.16-18-беттер Суреттегі мамандық иелерін, заттарды сипаттап жаз. Рефлексия
|
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды. |
Оқушылар 1-10 балдық жүйеен бағаланады. |
Слайд 8 Слайд 9 |
||
шағым қалдыра аласыз

















