|
Білім беру ұйымының атауы |
№152 мектеп-гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Асылгуль Еренсизовна |
|||||
|
Күні: |
24.11.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Ондықтармен санау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.4 санаудың ірі бірлігі ондықты құрастыру, 100- ге дейін ондықтармен санау, жазу және салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтармен қалай санауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру .Оқушылармен амандасу 2.Оқушыларды түгендейді 3.Көңіл - күйіміз қалай? 4.Ендеше сабағымызды бастайық Өткенді пысықтау «10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайту » 6 + 1 + 3 = 10 4 + 4 + 2 = 10 3 + 3 + 4 = 10 5 + 2 + 3 = 10 2 + 4 + 4 = 10 3 + 4 + 3 = 10 Жаңа тақырып Тақырыпты ашу 1 - ден 10 - ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен ата. 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 сандарын неге дөңгелек сандар деп атайды? Ондық — он бірліктен тұратын сандық өлшем бірлігі. 1 онд. = 10 бірл. 2 онд. = 20 бірл., 3 онд. = 30 бірл., 4 онд. = 40 бірл., 5 онд. = 50 бірл., 6 онд. = 60 бірл., 7 онд. = 70 бірл., 8 онд. = 80 бірл., 9 онд. = 90 бірл., 10 онд. = 100 бірл. Жаңа білім 1 тапсырма Ұжымдық жұмыс -Әр жинақтанеше ойыншық бар?
2 тапсырма Ұжымдық жұмыс «Есепте» әдісі Ойыншықтардың әр түрінен қанша ондықтан бар? Әр түрінен қанша ойыншық бар? Санын айт. Салыстыр. ( 10, 8, 4 ) (1 ондық - яғни 10, 8 онд - яғни 80; 4 ондық - яғни 40 ) 80 > 40 80 > 10 40 > 10 ЕБҚ Ондықтармен кері және тура сана ЕҚБ Ондықтарды пайдаланып амалдар орында 10+20= 30+40= 80-50= 30-20= ФС тапсырмасы 3 тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам» әдісі Жазылу үлгісіне қара. Сандарды өсу ретімен жазады. Қатарда қай сан жазылмаған Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атайды. 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 10
10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 20, 50, 70 4-тапсырма Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы Зерттеушілік тапсырма Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қой. Түсіндір 40 < 50 80 >70 70 < 100 60 > 30 50 > 20 90 > 60 Бақылау жұмысы 20+20= 90-50= 10+80= 50-40= 60+30= 20-10= Кері байланыс
|
Сабаққа дайындалады Өткен тақырыпты пысықтайды Тура және кері санайды Ондықтармен танысады Жауабы: 10 ойыншық Сұраққа жауап береді Жұптық жұмыс жасайды Тура және кері санайды Амалдар орындайды Нөмірлерді тура және кері ретпен атайды Сандарды өсу ретімен жазады Тапсырманы орындайды Бақылау жұмысын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: 10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайтуды біледі Амалдарды орындады
Дескриптор: Тапсырманы орындады 1 ден 10 ға дейін тура және кері санады Дескриптор: Жаңа сабақты ұғынды Ондықтармен санауды үйренді Дескриптор: Ойыншықтарды санады. Сандарды салыстырды
Жарайсың! Дескриптор: Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атады. Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қойды Тапсырманы талапқа сай орындады
«Тазалық» әдісі |
Суреттер Қима қағаздар Оқулық Кеспе сандар
Ойыншық тар Суреттер Оқулық
Суреттер
Парақтар Стикерлер |
||
Ресурстар:





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№45 сабақ. Ондықтармен санау
№45 сабақ. Ондықтармен санау
|
Білім беру ұйымының атауы |
№152 мектеп-гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Асылгуль Еренсизовна |
|||||
|
Күні: |
24.11.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Ондықтармен санау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.4 санаудың ірі бірлігі ондықты құрастыру, 100- ге дейін ондықтармен санау, жазу және салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтармен қалай санауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру .Оқушылармен амандасу 2.Оқушыларды түгендейді 3.Көңіл - күйіміз қалай? 4.Ендеше сабағымызды бастайық Өткенді пысықтау «10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайту » 6 + 1 + 3 = 10 4 + 4 + 2 = 10 3 + 3 + 4 = 10 5 + 2 + 3 = 10 2 + 4 + 4 = 10 3 + 4 + 3 = 10 Жаңа тақырып Тақырыпты ашу 1 - ден 10 - ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен ата. 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 сандарын неге дөңгелек сандар деп атайды? Ондық — он бірліктен тұратын сандық өлшем бірлігі. 1 онд. = 10 бірл. 2 онд. = 20 бірл., 3 онд. = 30 бірл., 4 онд. = 40 бірл., 5 онд. = 50 бірл., 6 онд. = 60 бірл., 7 онд. = 70 бірл., 8 онд. = 80 бірл., 9 онд. = 90 бірл., 10 онд. = 100 бірл. Жаңа білім 1 тапсырма Ұжымдық жұмыс -Әр жинақтанеше ойыншық бар?
2 тапсырма Ұжымдық жұмыс «Есепте» әдісі Ойыншықтардың әр түрінен қанша ондықтан бар? Әр түрінен қанша ойыншық бар? Санын айт. Салыстыр. ( 10, 8, 4 ) (1 ондық - яғни 10, 8 онд - яғни 80; 4 ондық - яғни 40 ) 80 > 40 80 > 10 40 > 10 ЕБҚ Ондықтармен кері және тура сана ЕҚБ Ондықтарды пайдаланып амалдар орында 10+20= 30+40= 80-50= 30-20= ФС тапсырмасы 3 тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам» әдісі Жазылу үлгісіне қара. Сандарды өсу ретімен жазады. Қатарда қай сан жазылмаған Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атайды. 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 10
10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 20, 50, 70 4-тапсырма Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы Зерттеушілік тапсырма Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қой. Түсіндір 40 < 50 80 >70 70 < 100 60 > 30 50 > 20 90 > 60 Бақылау жұмысы 20+20= 90-50= 10+80= 50-40= 60+30= 20-10= Кері байланыс
|
Сабаққа дайындалады Өткен тақырыпты пысықтайды Тура және кері санайды Ондықтармен танысады Жауабы: 10 ойыншық Сұраққа жауап береді Жұптық жұмыс жасайды Тура және кері санайды Амалдар орындайды Нөмірлерді тура және кері ретпен атайды Сандарды өсу ретімен жазады Тапсырманы орындайды Бақылау жұмысын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: 10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайтуды біледі Амалдарды орындады
Дескриптор: Тапсырманы орындады 1 ден 10 ға дейін тура және кері санады Дескриптор: Жаңа сабақты ұғынды Ондықтармен санауды үйренді Дескриптор: Ойыншықтарды санады. Сандарды салыстырды
Жарайсың! Дескриптор: Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атады. Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қойды Тапсырманы талапқа сай орындады
«Тазалық» әдісі |
Суреттер Қима қағаздар Оқулық Кеспе сандар
Ойыншық тар Суреттер Оқулық
Суреттер
Парақтар Стикерлер |
||
Ресурстар:





шағым қалдыра аласыз





















